دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

گزارش روزانه بورس ۲۱ فروردین/ رشد ۷ هزار واحدی شاخص کل

21 فروردین 1403
گزارش روزانه بورس ۲۱ فروردین/ رشد ۷ هزار واحدی شاخص کل

به گزارش  بانک اول  بازار سهام معاملات روز جاری را بر خلاف روز گذشته در دامنه ی مثبت آغاز کرد و رفته رفته بر حجم تقاضا افزوده شد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 7 هزار واحدی  به 2 میلیون و 261 هزار واحد رسید. همچنین  شاخص کل هم‌وزن با رشدی 1700 واحدی به ارتفاع 751 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «فملی» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریان»، «فصبا» و «شگویا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «وبملت»، «ذوب» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فزر»، «خاور» و «فصبا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است صندوق های طلا، با توجه به توقف روند رو به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی، روز جاری را متاثر از رشد نرخ جهانی طلا سبز پوش آغاز به کار کردند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 18 فروردین ماه 1403، مبلغ 4 هزار میلیارد و 100 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 382 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 247 نماد در محدوده مثبت و 201 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 164 نماد در محدوده مثبت و 178 نماد در محدوده منفی معامله شدند./تسنیم

اخبار مرتبط
لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 6 اردیبهشت ماه 1403، مبلغ 2 هزار میلیارد و 200 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 793 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.
امروز به ترتیب نمادهای فولاد، فملی، شپنا و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار سرمایه گذاشتند. در مقابل نمادهای کویر و تایرا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.
محدودیت دامنه نوسان مثبت و منفی ۲ درصدی سهام شرکت های بورسی و فرابورسی و ۴ درصدی صندوق‌ها برای امروز (شنبه) تمد
توصیه اکید می‌شود تا بررسی دقیق و انتشار رسمی ابعاد این ضایعه دلخراش باید از هر گونه گمانه‌زنی در این خصوص خودداری کرد، زیرا تصمیم‌گیری براساس گمانه‌زنی می‌تواند موجب ضرر بیشتر برای اشخاصی شود که هیجانی رفتار می‌کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها