یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403 2024,May

خریداران تتر نقره داغ شدند

27 فروردین 1403
خریداران تتر نقره داغ شدند

قیمت هر دلار آمریکا که ظرف روزهای گذشته شیب صعودی به‌خود گرفته بود، پس از پاسخ نظامی ایران و نمایش قدرت منطقه‌ای ایران عقب‌نشینی کرد و با نزول مواجه شد.افرادی که شنبه شب تحت تاثیر جو روانی ایجاد شده تتر خریدند با نزول های سنگین مواجه شدند

به گزارش بانک اول ، همزمان با آغاز سال جدید و افزایش تنش‌های نظامی شیب صعودی قیمت دلار افزایش یافت. بررسی‌ها از نوسان قیمت دلار نشان می‌دهد که این موج صعودی ناشی از تغییرات اقتصادی نبوده و صرفا تحت‌تأثیر تحولات سیاسی اتفاق افتاده است موضوعی که کارشناسان اقتصادی نیز درباره آن اتفاق نظر دارند. در چنین شرایطی ظرف روزهای گذشته با شدت گرفتن اخبار مربوط به پاسخ نظامی ایران به رژیم صهیونیستی شیب قیمت دلار صعودی تر شد و قیمت دلار ظرف چند روز، بیش از چند هزار تومان افزایش یافت.

ماجرا در زمان آغاز پاسخ نظامی ایران به اسرائیل اما به کلی متفاوت بود. یکشنبه صبح و در همان ابتدای آغاز حملات نظامی ایران به پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی سرمایه‌گذاران به بازار دیجیتال دلار که با نام تتر در بازار رمزها شناخته می‌شود حمله کردند و این موضوع منجر شد تا قیمت هر تتر که معادل یک دلار آمریکاست در همان آغاز حمله نظامی در صرافی‌های ایران به ۷۲هزار و۵۰۰تومان برسد. این رشد قیمت تتر در ساعات‌ نخست روز یکشنبه این گمانه را ایجاد کرده که قیمت هر دلار آمریکا در بازار نقدی روز یکشنبه با رشد زیادی مواجه می‌شود؛ به‌طوری که در شایعات مختلفی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد، برآورد می‌شد قیمت هر دلار در بازار نقدی روز یکشنبه به ۷۵ و ۸۰ هزار تومان برسد.

اما صبح امروز و همزمان با بازگشایی بازارها، عیار تحلیل‌های تلگرامی مشخص شد و اگرچه قیمت هر دلار در ابتدای معاملات برای مدت اندکی تا ۶۸ هزار تومان افزایش یافت اما پس از آن با یک شیب نزولی به محدوده ۶۵هزار تومان بازگشت. همگام با این نزول قیمت هر تتر نیز در بازار ارزهای دیجیتال با نزول۶هزار تومانی مواجه شد و خریداران تتر ۷۲هزار تومانی نقره داغ شدند.

به‌نظر می‌رسد درصورت تداوم این رویه ظرف روزهای آینده و تحت‌تأثیر قدرت نمایی ایران در برابر اسرائیل شاهد نزول بیشتر قیمت دلار باشیم.

اخبار مرتبط
علی‌رغم اصلاح ۲۸.۴۵ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت GME طی هفت روز گذشته ۱۰۳۵.۶۳ درصد رشد کرده و در حال حاضر به ۰.۰۰۵۳۱۹ دلار رسیده است. به نوشته رمزارز، این توکن با ارزش بازار ۳۵.۵۳۰ میلیون دلاری در رتبه ۷۰۵ برترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد.
تتر (Tether)، شرکت ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین دلاری جهان یعنی USDT، در راستای تقویت پایبندی به قوانین و مقابله با نگرانی‌های فزاینده نظارتی، همکاری خود را با شرکت تحلیل بلاکچین چینالیسیس (Chainalysis) آغاز کرده است. تتر با توسعه این همکاری جدید سیستم نظارتی تازه‌ای برای مقابله با اعمال تبهکارانه از طریق این استیبل کوین و دور زدن تحریم‌ها ایجاد می‌کند.
اکثر مردم به دنبال فرصت‌هایی برای سودآوری بالا هستند، اما باید بدانید که سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ارزان قرار نیست یک‌شبه شما را پولدار کند و نیز باید ریسک‌های این نوع سرمایه‌گذاری را هم در نظر بگیرید. انتخاب بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری، به زمان و شرایط بازار بستگی دارد و امکان دارد هر ماه این فرصت‌ها عوض شوند. در این مقاله، چند ارز دیجیتال ارزان را نام برده و دلایل و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در چنین ارزهایی را بررسی می‌کنیم.
در این مناظره افراد سرشناسی نظیر آنتونی اسکاراموچی از شرکت اسکای‌بریج کپیتال (SkyBridge Capital)، پیتر شیف از منتقدان بیت کوین، اریک وورهیس مدیرعامل شیپ‌شیفت (ShapeShift) و نوریل روبینی استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک به تبادل نظر پرداختند. موضوع اصلی بحث این بود که آیا بیت کوین می‌تواند با طلا به عنوان اصلی‌ترین ابزار ذخیره ارزش در دوره‌های تورم بالا رقابت کند یا خیر؟

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها