دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

جیب بازنشستگان تامین اجتماعی خردادماه پر پول می‌شود

29 فروردین 1403
جیب بازنشستگان تامین اجتماعی خردادماه پر پول می‌شود

جزئیات واریز اضافه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد .

به گزارش بانک اول، طبق اعلام رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران ، مابه التفاوت حقوق فروردین ماه در خردادماه پرداخت خواهد شد.

علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران در این خصوص که چگونه افزایش حقوق بازنشستگان اعمال خواهد شد، گفت: در حال حاضر بحث هایی که ما داریم بحث افزایش دستمزد است که اختلاف نظرهایی وجود دارد باید در این راه به یک مسیری برسیم، البته کانون عالي بازنشستگان جلساتی با سازمان تامین اجتماعی دارند به نتیجه ای نرسیده که الان بخواهم راجع به آنها اظهار نظر بکنیم.

وی افزود:هر سال افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین ماه انجام می‌گیرد وحقوق بازنشستگان نیز بر اساس جدول هر ماه از بیستم آغازخواهد شد، مسئولین قول دادند اردیبهشت ماه حقوق جدید بازنشستگان پرداخت شود و مابه التفاوت فروردین ماه هم در خردادماه پرداخت خواهد شد.

اخبار مرتبط
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه افزود، موضوع ۹۰ درصد متناسب سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم مصوب شده است، یعنی سازوکار اجرایی آن در برنامه هفتم توسعه است که هنوز از سوی شورای نگهبان تایید نشده است.
در جلسه هیات وزیران در ۱۹ آبان ۱۴۰۰، ضمن تصویب نامه مربوط به بیمه فوت و حوادث بازنشستگان و مستخدمین رسمی دستگاه‌­های اجرایی تا ۵ سال از تاریخ ۱ فروردین ۱۴۰۰، مبلغ آن هم افزایش پیدا کرد. از این رو، سرمایه بیمه برای فوت هر نفر به هر دلیل و نقص عضو یا از کارافتادگی دائم (کلی و جزئی) در سال ۱۴۰۰ مبلغ برابر با ۱۵۰ میلیون ریال و حق‌­بیمه ماهیانه آن ۹۰ هزار ریال برای هر نفر بدون در نظر گرفتن سقف سنی است.
حاجی‌زاده بیان کرد: با حذف این موضوع عملا دولت طی پنج ساله هفتم هیچگونه تعهدی نسبت به بازپرداخت بدهی محاسبه شده به سازمان تأمین اجتماعی نخواهد داشت و کل مصوبات سال گذشته برای متناسب‌سازی این قشر از مستمری‌بگیران که با رقم ۱۷۰ همت شروع و در نهایت با ۱۳۰ همت مصوب شد، وضعیت نامعلومی پیدا می‌کند.
در سال های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش دستمزد بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها