یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403 2024,May

ثبت نام وام مستاجران چگونه است؟

05 اردیبهشت 1403
ثبت نام وام مستاجران چگونه است؟

متقاضیان دریافت وام نباید به صورت حضوری به بانک‌های معرفی‌شده بروند. متقاضی تسهیلات باید به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه کنند.

به گزارش  در حال حاضر بانک‌های ملت، ملی، مسکن، صادرات، بانک رفاه کارگران، سپه، تجارت، شهر، سامان، پاسارگاد، خاورمیانه، پارسیان، سینا، کارآفرین، آینده، گردشگری، اقتصاد نوین، ایران زمین، پست بانک و موسسه اعتباری ملل به عنوان بانک‌های عامل پرداخت وام ودیعه مسکن معرفی شده‌اند.

قبل از هر کاری باید آدرسhttps://saman.mrud.ir را در مرورگر اینترنت بنویسید.

وقتی سامانه باز شد، با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که در آن چهار گزینه وضعیت درخواست‌ها، درخواست مسکن، تسهیلات ساخت و تسهیلات ودیعه وجود دارد.

 • برای ثبت نام این وام باید روی گزینه تسهیلات ودیعه مسکن کلیک کنید.
 • در قدم اول متقاضی باید اطلاعات شخصی مثل کد ملی و شماره موبایل را وارد کند.
 • بعد از انجام این مراحل، رمز عبور یک‌بار مصرف به گوشی همراه متقاضی ارسال می‌شود.
 • در صفحه بعدی قوانین و شرایط گرفتن تسهیلات به متقاضی نمایش داده می‌شود.
 • متقاضی دریافت وام با کلیک کردن روی گزینه «متن بالا را مطالعه کرده‌ و می‌پذیرم» به مرحله بعد منتقل می‌شود.
 • همچنین در مرحله بعدی باید مشخصات‌فردی را در سامانه وارد کنید و به مرحله بعد بروید.
 • بعد از تکمیل مشخصات‌فردی نوبت به افراد تحت تکفل می‌رسد.
 • در مرحله بعدی، باید افراد تحت تکفل سرپرست خانوار را اضافه کنید.
 • بعد از تکمیل شدن اطلاعات، یک کد تایید برای متقاضی پیامک می‌شود.
 • با وارد کردن کد پیامک‌شده و انتخاب گزینه «تایید» ثبت‌نام تکمیل خواهد شد.
 • دریافت این پیامک به این معنی نیست که وام به شما تعلق می‌گیرد.
 • این پیامک فقط به این معنا است که اطلاعات شما ثبت شده و به بانک عامل برای دریافت وام معرفی می‌شوید.

وام ودیعه مسکن بعد از ارسال پیامک از حالت غیرحضوری به حضوری تبدیل می‌شود و متقاضی می‌تواند به بانک و شعبه معرفی‌شده مراجعه کند.

طبق دستورالعمل بانک مرکزی اگر متقاضی حداکثر تا ۱۵ روز کاری بعد از تاریخ معرفی به شعبه برای کارهای اداری اقدام نکند، درخواست متقاضی، منقضی می‌شود.

براساس آخرین اعلام بانک مرکزی از تیرماه سال ۱۴۰۱ تا اسفند سال ۱۴۰۲ حدود ۲۷هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن با هدف تنظیم بازار اجاره مسکن و حمایت از مستاجرین به ۳۹۳هزار و ۸۵۰ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

اخبار مرتبط
وام مسکن ایثارگران، وامی است که به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود. از شرایط اصلی این وام، ایثارگر بودن متقاضی است، همچنین مبلغ این وام باتوجه به شهر محل زندگی متقاضی بین ۳۰۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون تومان می‌باشد.
افرادی که شرایط دریافت وام 200 میلیون یا 5 میلیارد تومانی طرح پذیرنده بانک ملی را دارند باید جواز و پروانه کسب را به یکی از شعب این مجموعه ارائه بدهند. در صورتی که فردی این وام را در قالب قرارداد قرض الحسنه دریافت کند، آن را با کارمزد چهار درصدی می‌گیرند. اما اگر این وام در قالب قرارداد مرابحه اعطا شود، سود آن 23 درصد خواهد بود. سقف مدت زمان پرداخت اقساط این تسهیلات به 36 ماه می‌رسد.
در عین حال تمامی دارندگان حساب قرض الحسنه پس انداز نیک همانند سایر حسابهای قرض الحسنه پس انداز، تا پایان مهلت جشنواره یعنی پایان خردادماه ۱۴۰۳ می توانند در قرعه کشی ۱۰۰۱ جایزه ۲۵۰ میلیون تومانی شرکت کنند.
مبلغ وام فرزندان بازنشستگان کشوری ۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال است. کارمزد این وام ۴ درصد و مدت بازپرداخت آن ۳۶ ماهه می‌باشد. توجه داشته باشید که این وام به حساب بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده است واریز می‌گردد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها