یکشنبه, 27 خرداد 1403 2024,June

گزارش روزانه بورس ۱۹ اردیبهشت

19 اردیبهشت 1403
گزارش روزانه بورس ۱۹ اردیبهشت

کاهش روز افزون ارزش معاملات و منفی های پی در پی بازار سرمایه در این هفته نشان از وضعیت کاملا رکودی این بازار دارد.

به گزارش بانک اول بازار سهام آخرین روز کاری هفته را هم مطابق روز های گذشته این هفته، در وضعیتی کاملا رکودی به پایان رساند. همچنین  ارزش معاملات و همچنین تابلوی سرخ اکثر نمادهای بازار بر این بازار نشانگر وضعیت نامطلوب بازار در این روزها دارد.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 12 هزار واحدی به 2 میلیون و 219 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی 3400 واحدی به ارتفاع 737 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «هرمز» و «تجلی» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «ثفارس» و «خودرو» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «آردینه»، «فن افزار» و «توسن» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 19 اردیبهشت ماه 1402، مبلغ 3 هزار میلیارد و 600 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 58 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 103 نماد در محدوده مثبت و 344 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 132 نماد در محدوده مثبت و 210 نماد در محدوده منفی معامله شدند./تسنیم

اخبار مرتبط
بازاربورس از اوایل اردیبهشت امسال در یک روند کاهشی قرار گرفته است. در ۵۸ روز گذشته بازار سرمایه ۱۲ روز افزایشی و ۴۶ روز کاهشی بوده است. در آستانه انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم نیز به نظر می‌رسد این بازار در شرایط انتظار و تلیق به سر می‌برد. از پایان اردیبهشت تا امروز نیز تعداد روزهای سبز بورس به عدد پنج رسید.
شاخص هم‌وزن نیز ۳۳۰۵ واحد کاهش پیدا کرد و در عدد ۶۶۹ هزار و ۶۷۳ واحد ایستاد.
برای انجام سرمایه‌گذاری در بورس باید گام به گام حرکت کنید و برای کسب موفقیت در این سرمایه‌گذاری باید باید دوره‌های آموزشی لازم را پشت سر بگذارید.
عشقی در ادامه با اشاره به سه هدف اصلی سازمان بورس اظهار داشت: حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران، افزایش اثر بخشی و کارایی حوزه نظارتی (نظارت بر بازار، نهاد‌های مالی و ناشران) و تسهیل‌گری برای تامین مالی و تشکیل سرمایه از جمله اهداف سازمان در سال جاری است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها