جمعه, 1 تیر 1403 2024,June

افت ۶۲ هزار واحدی شاخص بورس

30 اردیبهشت 1403
افت ۶۲ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس در معاملات امروز، ریزشی ۶۲ هزار واحدی را تجربه کرد.

به گزارش بانک اول  بازار سهام در ادامه ی روز های رکودی خودر، در طی معاملات امروز با ریزشی کم سابقه مواجه شد. گفتنی است فشار فروشی که به واسطه ی انتشار صورت های مالی برخی از شرکت های پتروشیمی و پالایشی صورت گرفت، در رنج منفی اکثریت بازار بی تاثیر نبود.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 62 هزار واحدی به 2 میلیون و 106 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی 20 هزار واحدی به ارتفاع 694 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «فولاد» و «فملی» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «شگویا» و «زاگرس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «فولاد»، «ذوب» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «شفام»، «فزر» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 29 فروردین ماه 1403، مبلغ 4 هزار میلیارد و 200 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 485 میلیارد تومان به بازار سهام خروج کردند.

در بازار امروز 41 نماد در محدوده مثبت و 390 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 71 نماد در محدوده مثبت و 314 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

ابطال معاملات پالایشی ها

لازم به ذکر است با نامه اصلاحی شبندر در میانه بازار امروز، سود 1831 ریالی این ناشر به 1955 ریال تبدیل شد.

این امر سبب شد تا معاملات پالایشی ها برای اصلاح گزارش های مالی امروز ابطال شود که این امر حواشی بسیاری را در بازار امروز به راه انداخت.

تسنیم

اخبار مرتبط
پنج کارشناس بازار سرمایه از وضعیت بورس تا پایان انتخابات ریاست جمهوری می‌گویند و توصیه‌هایی برای سهامداران دارند
بازار بورس در آخرین روز کاری هفته رشد کرد؛ به طوری که شاخص کل با افزایش ۷۹۶۵ واحد به رقم دو میلیون و ۴۴ هزار واحد رسید.
اگر غیرحرفه‌ای باشید ممکن است در یکی از این موج‌های نوسان ناآگاهانه وارد بازی شوید و پول خود را از دست بدهید. نوسان‌گیری اگرچه در مقاطع و دوره‌هایی از بازار سهام، تاکتیک موفقی است، اما آمارها نشان می‌دهند که به هیچ وجه به‌عنوان یک استراتژی کسب سود در بلندمدت نمی‌تواند مطرح باشد
ارزش معاملات در روز جاری در بازار اوراق بهادار تهران به عدد 4800 میلیارد تومان رسید. سهم ارزش معاملات گروه خودرویی 156 میلیارد تومان بود و این گروه بعد از مدت‌ها دوباره جایگاه برتر ارزش معاملاتی صنایع بازار سرمایه را به خود گرفت. در این چند وقت گروه بانکی در صدر برترین گروه‌ها از نظر ارزش معاملاتی بود که در پایان معاملات امروز این گروه با ارزش معاملاتی در حدود 72 میلیارد تومانی در جایگاه ششم قرار گفت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها