یکشنبه, 27 خرداد 1403 2024,June

پرداخت وام ۳۰۰ میلیونی قرض‌الحسنه یک روزه بانک ملت برای همه /

31 اردیبهشت 1403
پرداخت وام ۳۰۰ میلیونی قرض‌الحسنه یک روزه بانک ملت برای همه /

سپرده‌گذاران حساب‌های قرض‌الحسنه پس انداز در بانک ملت علاوه بر شرکت در قرعه کشی ۱۰۰۱ جایزه ۲۵۰ میلیون تومانی، می‌توانند تا ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب طرح”نیک وام” دریافت کنند.

به گزارش  بانک اول  خبرنگار شکیبا بقال زاده: سپرده‌گذاران حساب‌های قرض‌الحسنه پس انداز در بانک ملت علاوه بر شرکت در قرعه کشی ۱۰۰۱ جایزه ۲۵۰ میلیون تومانی، می‌توانند تا ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب طرح”نیک وام” دریافت کنند.براساس این طرح دارندگان حساب قرض الحسنه پس انداز نیک، اعم از مشتریان حقیقی و حقوقی با کسب امتیازات لازم از سپرده گذاری های خود می توانند از تسهیلات ویژه طرح نیک وام تا سقف ۳ میلیارد ریال بهره مند شوند.

شایان ذکر است، دوره معدل‌گیری این تسهیلات از ۴ تا ۱۲ ماه و دوره بازپرداخت آن از ۱ تا ۳ سال تعیین شده و امتیاز آن برای اشخاص حقیقی قابل انتقال به نزدیکان شامل همسر، فرزندان، والدین، برادر و خواهر و برای اشخاص حقوقی قابل انتقال به پرسنل بیمه شده که حقوق آنها از طریق بانک ملت واریز می شود، است.

به عنوان مثال دارنده حساب قرض الحسنه نیک می‌تواند با ۴ ماه سپرده‌گذاری تا ۱۱۰% میانگین حساب خود وام قرض الحسنه با دوره بازپرداخت یکساله دریافت کند.

به عبارت دیگر با ماندگاری ۱۰۰ میلیون تومان به مدت ۴ ماه در حساب قرض‌الحسنه پس انداز نیک، دارنده این حساب می‌تواند ۲۱۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان اصل سپرده به علاوه ۱۱۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

پرداخت وام ۳۰۰ میلیونی قرض‌الحسنه یک روزه بانک ملت برای همه /سورپرایز اول هفته همراه وام جایزه ۲۵۰ میلیون تومانی بگیرید

در عین حال تمامی دارندگان حساب قرض الحسنه پس انداز نیک همانند سایر حسابهای قرض الحسنه پس انداز، تا پایان مهلت جشنواره یعنی پایان خردادماه ۱۴۰۳ می توانند در قرعه کشی ۱۰۰۱ جایزه ۲۵۰ میلیون تومانی شرکت کنند.

مشتریان فعلی بانک ملت می‌توانند از طریق سامانه بانکداری اینترنتی نسبت به افتتاح حساب قرض‌الحسنه اقدام کنند و یا با استفاده از همراه بانک، مگابانک و سایر کانال‌های غیرحضوری خدمات بانک ملت، موجودی خود را افزایش دهند.

در جدول زیر خلاصه ای از شرایط اعطای تسهیلات قرض الحسنه طرح”نیک وام” آمده است:/اقتصادآنلاین

چگونه وام فوری یک روزه بگیریم؟

وام فوری یک روزه یک روش فوری برای کسانی است که قصد دارند در یک زمان کوتاه به وام و تسهیلات مالی دست پیدا کنند. سایت‌ها، شرکت‌ها تا دفاتر حقوقی بسیاری را می‌توان پیدا کرد که برای پرداخت وام فوری راه افتاده‌اند. البته تبلیغات وام فوری را می‌توان در سایت بانک‌ها هم دید که تاکید زیادی روی سفته دارند.

وام فوری انواع و اقسام فراوانی دارد و نحوه محاسبه سود آن متفاوت است و معمولا بین ۱۸ تا ۲۳ درصد سود به آنها تعلق میگیرد.

با توجه به مشکلات معیشتی مردم آگهی های وام فوری یک روزه روی در و دیوار اکثر خیابان‌های تهران به چشم می‌خورد. اما آگهی‌های پرداخت وام را فقط در سطح شهر نمی‌بینید، کافی است یک جست‌وجوی کوتاه اینترنتی داشته باشید تا با انواع و اقسام آگهی وام مواجه شوید. به نظر می‌رسد در فضایی که بانک‌ها با ترفندهای گوناگون از دادن وام فرار می‌کنند، کلاهبرداران وارد میدان شده‌اند.

وام فوری یک روزه چیست؟

وام فوری یک روزه یک روش فوری برای کسانی است که قصد دارند در یک زمان کوتاه به وام و تسهیلات مالی دست پیدا کنند. سایت‌ها، شرکت‌ها تا دفاتر حقوقی بسیاری را می‌توان پیدا کرد که برای پرداخت وام فوری راه افتاده‌اند. البته تبلیغات وام فوری را می‌توان در سایت بانک‌ها هم دید که تاکید زیادی روی سفته دارند.

هرچند آنگونه که از نام این وام برمی‌آید انتظار می‌رود که طی «یک روز» به دست متقاضی برسد، اما گاهی ادعا می‌شود که واریز وجه دو تا سه روز کاری طول می‌کشد و تضمینی برای دریافت یک روزه وام وجود ندارد. هرچند که به نظر می‌رسد دو تا سه روز هم یک عدد واهی باشد.

شرایط دریافت وام فوری یک روزه

شرایط دریافت وام فوری را می‌توان با جست‌وجوی اینترنتی به دست آورد. برای مثال، یک سایت به معرفی شرایط دریافت وام فوری از سوی بانک‌ها اشاره کرده است. اینکه وام فوری غالبا برای درمان، ازدواج، خرید خانه و کالاهای خاص به افراد تعلق می‌گیرد. متقاضی دریافت وام نباید چک برگشتی یا بدهی به بانک داشته باشد.

وام فوری انواع و اقسام فراوانی دارد و نحوه محاسب سود آن متفاوت است. برای مثال، تعدادی از بانک‌ها تسهیلات را با سود زیر پنج درصد می‌دهند و تعدادی دیگر با سود بالای ۱۵ درصد. دیگر اینکه متقاضی باید حداقل ۱۸ ساله باشد. ضامن این فرد باید فیش حقوقی یا جواز کسب و کار داشته باشد. اگر فرد ضامن ندارد، باید کارمند رسمی دولت باشد. ضمن اینکه میزان سپرده و سفته توسط بانک تعیین می‌شود.

مبلغ وام فوری هم بستگی به بانک پرداخت‌کننده وام دارد؛ از حداقل ۲۰ میلیون تومان تا حداکثر یک میلیارد تومان متغیر است. البته اکثر بانک‌ها وام با میانگین مبلغ ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان می‌دهند که ناگفته نماند هرچقدر رقم مبلغ آن بالاتر رود، شرایط ضمانت سخت‌تر می‌شود. سود وام فوری هم غالبا از ۲ تا ۲۳ درصد است.

برای کسب اطلاع بیشتر از شرایط دریافت وام فوری به سراغ سایت دیگری رفتم. اطلاعات ویژه‌ای در شرح شرایط نیامده بود و بیشتر شکل و شمایل تبلیغاتی داشت. برای مثال درباره نرخ بهره نوشته شده که این نرخ بسته به موسسه مالی، مبلغ وام و شرایط بازپرداخت متفاوت است. ضمن اینکه، وام فوری یک روزه بدون نیاز به ضامن ارائه می‌شود و در این بین ممکن است از چک، سفته یا دیگر انواع تضمین‌ها استفاده شود.

این سایت‌ها تنها راه آگاهی از شرایط دریافت وام فوری یک روزه نیستند. یک آگهی پرداخت وام فوری در توئیتر هم نظرم را جلب کرد. در متن آگهی با جملات جذاب آمده بود که «وام فوری بدون سپرده، بدون کارمزد و ضمانت، فقط سفته و فقط طی ۲۰ روز کاری». در آخر آگهی هم راه‌های تماس مختلفی برای برقرار ارتباط آمده بود. اما واکنش یک کاربر به این آکهی قابل تامل بود اینکه چنین شرایطی فیک است نه واقعی. اما آگهی‌دهنده تلاش کرده بود که فرد را قانع کند که در اینجا نه نزولی هست، نه سودی و فقط لازم به اعتبارسنجی است.

دشواری گرفتن وام از بانک‌ها و وضع اقتصادی مردم سبب شده تا آن‌ها به سمت گرفتن وام‌های مختلف بروند. به همین دلیل «کجا وام فوری می‌دهند؟»؛ یکی از سوالات پرتکرار در سطح جامعه است. البته در پاسخ به این پرسش عده‌ای از یک بانک مشخص نام می‌برند، اما به نظر می‌رسد در مجموع اکثریت ناامید از گرفتن این وام هستند و تنها به آن به چشم یک تبلیغ پرزرق و برق نگاهمی‌کنند. برای مثال، یک دانشجو که نیاز مبرم به مبلغ وام دارد، می‌گوید با وجود دو ضامن و هزار و یک مدل تضمین، ۲۰ روز است که معطل تایید وام فوری ۲۰ میلیونی با سود ۱۸ درصدی است.

فرد دیگری می‌گوید هیچ بانکی وام فوری یک روزه نمی‌دهد و فقط نزول‌خواران پشت این تبلیغات هستند. می‌گوید برای گرفتن وام ۳۰ میلیونی سه روز منتظر مانده و در آخر بی‌خیال خرید کالا شده، اما حالا چهار روز است که منتظر برگشت پولش هست.

همین شرایط موجب شده تا از گوشه و کنار صدای زنگ خطر و هشدار سوءاستفاده کلاهبردان با دامی به نام وام فوری یک روزه شنیده شود. بانک‌ها هم می‌گویند اینگونه آگهی‌ها را به رسمیت نمی‌شناسند و اسم‌شان را کلک تبلیغاتی می‌گذارند، هرچند برخی گزارش‌ها هم از ارتباطات غیررسمی یا به اصطلاح زیرزمینی بانک‌ها با آگهی‌دهندگان وام فوری خبر می‌دهند.

پشت‌پرده پرداخت وام یک‌روزه هرچه باشد، نمونه‌های فراوانی وجود دارد که کلاهبرداران با سوءاستفاده از ناکافی بودن اطلاعات شهروندان، با ارسال پیامک یا تماس تلفنی و با به‌کار بردن عبارات فریبنده به آن‌ها پیشنهاد گرفتن وام فوری بدون سپرده، سند و ضامن را می‌دهند که در صورت پذیرفتن شرایط توسط فرد از اودرخواست واریز مبلغی به‌عنوان هزینه کارمزد بانکی می‌شود. به محض واریز مبلغ به شماره حساب اعلامی ارتباط تلفنی قطع شده و تنها صدای بوق‌های مکرر از پشت خط شنیده می‌شود. به همین دلیل است که هشدارها در این زمینه کم نیستند و متقاضیان باید با چشم باز با این موضوع برخورد کنند.

اخبار مرتبط
این طرح امتیازی است و مشتریان، براساس میانگین کارکرد ۱ ماه تا ۱۲ ماه حساب خود، امکان دریافت این وام را دارند. مشتریان و متقاضیان وام می توانند براساس جدول زیر با مراجعه به هریک از شعب بانک ملی ایران و یا از طریق سامانه بام به صورت غیر حضوری افتتاح حساب نموده و از مزایای این طرح بهره مند شوند. همچنین متقاضیانی که فاقد حساب در بانک ملی ایران هستند می‌توانند با نصب همراه بام نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه مهربانی ملی اقدام نمایند و از وام ۳۰۰ میلیون تومانی بهره مند شوند.
هر وام شرایط ویژه خود را دارد، از شرایط این وام قرض‌الحسنه بانک مهر ایران می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
مدت بازپرداخت وام حداقل سه ماه و حداکثر ۴۸ ماه به انتخاب شما می­ باشد. مبلغ وام قابل پرداخت، از ۵۰ میلیون ریال الی ۳ میلیارد ریال می ­باشد و در صورت تسویه بخشی یا کل آن، امکان اعطای وام جدید با کسب امتیاز مجدد، وجود دارد. امتیاز میانگین حساب، تا ۵ سال به صورت تجمیعی قابل استفاده است. حداقل مدت احتساب میانگین حساب جهت بهره­ مندی از وام، سه ماه می­ باشد.
بر اساس تفاهمنامه معاونت توسعه روستایی روستایی و مناطق محروم کشور با معاونت رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، وام اشتغال ۲۰۰ میلیون‌تومانی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ با بهره بانکی چهار درصد امسال پرداخت می شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
حسین ماهری
ارسال شده در : دوشنبه 31 اردیبهشت 1403

وام خود اشتغالی

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها