جمعه, 1 تیر 1403 2024,June

بهترین راه های کسب درآمد از NFT

06 خرداد 1403
بهترین راه های کسب درآمد از NFT

با ظهور فناوری بلاک چین و محبوبیت روزافزون NFTها، روش‌های متنوعی برای کسب درآمد از NFT وجود دارد که درادامه با آنها آشنا می‌شوید.

به گزارش بانک اول، در این مقاله، ما ۶ روش مختلف سرمایه‌گذاری در حوزه NFTها را بررسی خواهیم کرد؛ از خلق و فروش آثار هنری دیجیتال گرفته تا سرمایه‌گذاری در زمین‌های مجازی.

این نکات به شما کمک می‌کنند تا وارد دنیای NFTها شوید و به درآمد برسید.

معامله NFTها در بازارهای ثانویه

پلتفرم‌هایی مانند اوپن‌سی (OpenSea) و نیفتی گیتوی (Nifty Gateway) امکان خریدوفروش NFTها را فراهم می‌کنند.

وظیفه شما برای کسب درآمد این است که روندهای بازار را بررسی کنید تا بتوانید NFTهای خود را با بهترین قیمت بخرید و به بهترین قیمت به فروش برسانید.

درآمد از NFT از طریق استیکینگ

استیک‌کردن NFTها در پلتفرم‌هایی مانند یونیفتی (Unifty) یا NFT۲۰ می‌تواند در بازه زمانی تعیین‌شده از طرف پلتفرم، برای شما درآمدزا باشد.

پاداشی که این پلتفرم‌ها به ازای مدت‌زمان استیک‌کردن NFTها به شما می‌دهند، منبع درآمد نسبتا قابل قبولی است.

خلق و فروش NFT

هنرمندان می‌توانند آثار هنری دیجیتال خود (تصاویر، ویدیوها، موسیقی، مدل‌های سه‌بعدی) را توکنیزه کنند و در بازارهای معاملاتی NFT مانند اوپن‌سی (Opensea) و رَربل (Rarible) بفروشند.

سرمایه‌گذاری در کلکسیون‌های NFT

با خرید NFT از مجموعه‌های شناخته‌شده‌ای مانند کریپتوپانک‌ها (CryptoPunks)، بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club) و چند کلکسیون نام آشنای دیگر و فروش آنها با قیمت بالاتر، می‌توانید کسب درآمد کنید.

بازی‌های کسب درآمد از NFT

بازی‌های کریپتویی یا بازی‌های Play to Earn که به اختصار P۲E نامیده می‌شوند، بازی‌هایی هستند که بازیکن در ازای انجام آنها درآمدی به شکل توکن ارز دیجیتال یا ان اف تی به دست می‌آورد.

از جمله معروف‌ترین این بازی‌ها، اکسی اینفینیتی، سندباکس، دیسنترالند و الین وورلد هستند.

سرمایه‌گذاری در زمین‌ها و دارایی‌های متاورس

خرید و توسعه زمین‌های مجازی در پلتفرم‌های متاورسی مانند دیسنترالند (Decentraland) یا سندباکس (Sandbox) می‌تواند سودآور باشد.

اخبار مرتبط
. کسب درآمد از طریق ایردراپ ارز‌های مختلف در تمامی این سال‌ها در جامعه رمزارز‌ها مرسوم بوده است. اعتماد کاربران وفادار تلگرام که به ایده نات کوین رونق داد و در مقابل با لیست شدن این رمزارز جواب گرفت. این که کاربران تلگرام توانستند به درآمد‌های قابل توجهی دست یابند نیز می‌تواند گواهی بر امکانپذیر بودن این ادعا باشد.
محمد امام، استفاده از فناوری بلاک چین را یکی از مزیت‌های این طرح خواند و گفت: این طرح که در بستر بلاکچین اجرا می‌شود کاربرد‌های فراوانی در تبادل و جابجایی مالی دارد که در عین حال می‌تواند در فرهنگ‌سازی و آشنایی عموم جامعه با این فناوری نیز تاثیرگذار باشد. همچنین استفاده از چنین امکاناتی می‌تواند در بحث مبارزه با پولشویی و کمک به نظارت بیشتر بانک مرکزی بر کنترل خلق پول نیز بسیار کارساز باشد.
طبق مصوبه هیات دولت جمهوری اسلامی ایران رمز ارزها مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل کشور مجاز نیست.
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران با ارسال پیامکی به مردم تأکید کرد: برطبق مصوبه هیات دولت جمهوری اسلامی ایران رمز ارزها مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل کشور مجاز نیست.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها