یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

وام مسکن 2درصدی برای محرومان

23 خرداد 1403
وام مسکن 2درصدی برای محرومان

متقاضیان نهضت ملی مسکن در دهک‌های اول و دوم 400میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کنندبه گزارش بانک اول متقاضیان نهضت ملی مسکن در دهک‌های اول و دوم علاوه بر تسهیلات مصوب این نهضت، وام 400میلیون تومانی 15ساله با بهره 2درصد دریافت می‌کنند و برای دهک‌های سوم و چهارم نیز وام 300میلیون تومانی با همین شرایط درنظر گرفته شده تا ناتوانی از تأمین آورده نقدی، مانع خانه‌دار شدن آنها نشود ، 3سال از آغاز نهضت ملی مسکن گذشته و عملیات اجرایی بیش از 2میلیون و 600هزار واحد مسکونی در این نهضت آغاز شده است. گرچه در ابتدای این طرح، میانگین هزینه ساخت یک مترمربع زیربنا در نهضت ملی مسکن کمتر از 3میلیون تومان برآورد شده بود، اما تنش‌های تورمی، این هزینه را به‌تدریج افزایش داد و به‌تناسب آن، رقم تسهیلات هم افزایش پیدا کرد. حالا در آستانه آخرین سال از عمر 4ساله نهضت ملی مسکن، دولت در کنار اینکه پیشنهاد افزایش مبلغ وام نهضت ملی مسکن از 550میلیون تومان فعلی به 700میلیون تومان را مطرح کرده، کمک به تأمین آورده دهک‌های کم‌درآمد را نیز با پرداخت وام قرض‌الحسنه بلندمدت در دستور کار قرار داده است. 


 
اخبار مرتبط
بانک سرمایه در قالب طرح نسیم پذیرندگان به تمامی افراد حقیقی و حقوقی واجد شرایطی که از دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت متصل به بانک سرمایه استفاده می‌کنند، وام با نرخ سود 15 درصد اعطا می‌کند. متقاضی برای دریافت این وام نیازمند حساب سپرده جاری با حداقل سه ماه کارکرد است و نباید به بانک بدهکار یا دارای قسط معوق باشد.
بانک تجارت در طرح پویا تا سقف وام ۳۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌کند. نرخ سود این وام ۲۳ درصد و سقف مدت زمان بازپرداخت اقساط آن ۳۶ ماه تعیین شده است.
بانک صادرات در طرح تسهیلاتی تیمچه به اشخاص حقوقی که حساب سپرده قرض الحسنه با حداقل زمان خواب سه ماه در این بانک دارند تا 250 درصد میزان سپرده و بین 250 میلیون تومان تا سه میلیارد تومان، وام با نرخ سود 23 درصدی می‌پردازد. حداقل میزان سپرده‌گذاری برای دریافت این وام 100 میلیون تومان تعیین شده است اما حساب سپرده وام‌گیرنده پس از دریافت وام مسدود نمی‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه ثبت‌نام جهت دریافت وام اشاره‌شده گفت: بازنشستگان در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف می‌توانند با مراجعه به سایت کانون بازنشستگان اقدام به ثبت‌نام برای دریافت وام ۳۰میلیون‌ تومانی کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها