پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July
26 خرداد 1403
بورس ریخت

بازار بورس امروز بیش از ۱۴ هزار واحد افت کرد و شاخص کل به دو میلیون و ۶۱ هزار واحد رسید.

به گزارش  بانک اول  بازار سرمایه همانند اغلب روزهای یک ماه اخیر، امروز هم کاهش پیدا کرد؛ به طوری که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت ۱۴ هزار و ۲۳۹ واحد به رقم دو میلیون و ۶۱ هزار و ۴۸۰ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز ۳۳۰۵ واحد کاهش پیدا کرد و در عدد ۶۶۹ هزار و ۶۷۳ واحد ایستاد.

تعداد معاملات روز شنبه بورس ۱۷۳ هزار فقره بود که ارزش آن ۹۱۱۸ میلیارد تومان شد.

فولاد، فملی و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند اما نمادهای پرتراکنش مثل وبملت، وتجارت و وبصادر، امروز مثبت شدند.

فرابورس ایران هم امروز ۱۷۴ واحد افت کرد و به ۲۲ هزار و ۳۱ واحد رسید.

حدود ۹۶ هزار معامله در فرابورس انجام شد که ارزش آن ۱۶ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان شد.

آریا، زاگرس و هرمز بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس داشتند که هرسه منفی شدند. نمادهای پرتراکنش نیز شفام، فزر و خاور بودند.

ایسنا

اخبار مرتبط
با توجه به این که عمده شرکت‌های صادرکننده فعال در بازار سرمایه درآمدهای ارزی خود را با نرخ دلار نیمایی تسعیر می‌کنند، دلار نیما به یک متغیر اثرگذار در صورت‌های مالی تولیدکنندگان تبدیل شده است.
در آخرین روز کاری هفته تعداد ۲۶۵ هزار معامله در بورس انجام شد که ارزش آن ۳۷۳۵ میلیارد تومان بود. فملی، پارسیان و فولاد بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند که پارسیان مثبت و دو نماد دیگر منفی شدند. همچنین فولاد، شپنا و فملی از نمادهای پرتراکنش امروز بودند.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی پارسان، شپنا و شپدیس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد، وپارس و وامید با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی فولاد، بفجر و خودرو شد و در مقابل نمادهای معاملاتی نوری، بوعلی و حکشتی با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها