ﺳﻪشنبه, 18 بهمن 1401 2023,February

وام و تسهیلات بانکی

ویژگی های وام کم سود 200 میلیون تومانی بانک صادرات
با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 6 میلیون و 359 هزار و 947 تومان است. کل سود تسهیلات 28 میلیون و 958 هزار و 75 تومان و مجموع رقم وام و سود آن 229 میلیون و 11 هزار و 75 تومان خواهد بود.
زمان جدید ثبت نام وام دانشجویی اعلام شد
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام خبر تعویق زمان ثبت‌نام وام دانشجویی گفت: نام‌نویسی از متقاضیان دریافت وام دانشجویی از دوشنبه اول اسفند ماه آغاز می‌شود.
خرید خانه با اوراق تسهیلات مسکن/ اوراق تسه ۱۲۰ میلیون تومان شد
هربرگ اوراق تسهیلات بانک مسکن در تیر سال گذشته ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان و در مرداد سال گذشته ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان و در شهریور سال گذشته نیز ۱۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است و این اوراق در مهر سال گذشته ۱۲۵ هزار تومان و در آذرماه سال گذشته نیز ۱۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان بوده و این اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال گذشته نیز با قیمت‌های ۱۲۵ هزار و ۵۰۰ و ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می‌شود. این اوراق در سال جاری ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.
پرداخت این سه وام اجباری شد
خاندوزی اظهار داشت: در زمینه وام فرزند آوری و ودیعه مسکن بانک‌ها باید به تکالیف قانونی عمل کنند و بانک‌ها مکلف هستند به مصوبات قانون بودجه در این زمینه هاپرداخت کنند و در یکماه پایان سال تسهیلات باقی مانده پرداخت می‌شود.
اعطای وام ۵۰۰ میلیونی با کارمزد ۸ درصدی به این افراد
زمانی که تولید کننده می‌تواند یکجا مواد اولیه خود را خریداری کند هزینه تولید کاهش پیدا می‌کند و هر زمانی که تولید کننده از کارخانه نه از دلال خریداری کند قطعا قیمت مواد اولیه ۵ تا ۱۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.
 مسدود کردن بخشی از وام بانکی ممنوع است
، براساس مصوبه اخیر بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی از این به بعد نرخ سود تسهیلات حداکثر ۲۳ درصد خواهد بود و بانک ها حق ندارند با روش های مختلف و از طریق ابزارهایی که برخی از آنها پیش از این استفاده می‌کردند سود بالاتر را از مشتری برای اعطای تسهیلات دریافت کنند.
دریافت وام 320 میلیون تومانی مسکن با خرید اوراق
دریافت وام 320 میلیون تومانی مسکن با خرید اوراق - بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن حاکی از این است که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین و اردیبهشت سال گذشته ۱۲۶ هزار تومان و در خرداد ماه نیز ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.
جزئیات نرخ سود جدید تسهیلات بانکی
بر اساس مصوبه اخیر ابلاغ شده شورای پول و اعتبار، سود تسهیلات بانکی که پیش از این ۱۸ درصد بود با پنج درصد افزایش به ۲۳ درصد رسید، اما سود (کارمزد) تسهیلات قرض الحسنه و تسهیلاتی مانند ازدواج تغییری نخواهد کرد.
امتیاز جدید به بدهکاران بانکی
شورای پول و اعتبار در مصوبه روز سه‌شنبه خود امکان واگذاری ملک مسکونی تملک‌شده توسط بانک‌ها به صاحبان آنها در قالب اقاله را فراهم کرد. طبق اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار با هدف کمک به افرادی که ملک مسکونی در رهن آنها به‌دلیل عدم ایفای تهعدات به بانک تملک شده است، شرایط واگذاری ملک تملیکی در قالب اقاله را تصویب کرد.
جدیدترین وام 300 میلیون تومانی بدون ضامن بانک آینده شرایطش چیست ؟
آن دسته از مشتریان بانک آینده که در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه داشته باشند، امکان دریافت وام 300 میلیون تومانی طرح «بهارانه» این مجموعه را دارند.
پرداخت وام بلاعوض مسکن به خانوارهای کم‌درآمد
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مجلس درخواست کرده تا به برخی خانواده‌های کم‌درآمد و محروم علاوه بر وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت با نرخ سود ۵ درصد، مبالغی هم به صورت بلاعوض پرداخت شود.
پایان معرفی ضامن برای اخذ وام بانکی؟ / ارائه وام به مردم ممنوع نیست، محدود است!
معاون امور بانکی وزارت اقتصاد عنوان کرد: از ۲۵۰۰ همتی که برای کسب و کارها اعلام شده، ۱۹۰۰ همت آن به عنوان سرمایه در گردش پرداخت می‌شود. هدف گذاری از این کار حفظ اشتغال وضع موجود و تامین مواد اولیه برای بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی است. درواقع توجه شبکه بانکی به صیانت از تولید است.
شرایط وام 100 میلیون تومانی  خود اشتغالی  +مدت زمان بازپرداخت
وام خوداشتغالی ویژه افرادی است که بیکار بوده و قصد راه‌اندازی یک شغل خانگی یا یک کسب و کار جدید دارند
تغییر نرخ سود بانکی شامل تسهیلات قرض الحسنه نمی‌شود
معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به تغییر نرخ سود بانکی گفت: در تسهیلات قرض الحسنه هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود ولی سود سرمایه در گردش و سایر تسهیلاتی که بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار قبلا ۱۸ درصد بوده به ۲۳ درصد تغییر کرده است.
نرخ سود این سپرده بانکی 5 درصد کاهش یافت و نصف شد / نرخ  سود کدام وام ها تغییر نکرد ؟
نرخ سود سپرده بانکی کوتاه مدت 50 درصد کاهش یافت و از 10 درصد به 5 درصد رسید/ در حالی که نرخ سود وام و تسهیلات تا 23 درصد افزایش یافته است نرخ سود وام های قرض الحسنه تغییر نکرده و 4 درصد است
نرخ سود وام و تسهیلات به 23 درصد و نرخ سود سپرده ها به 22.5 درصد افزایش یافت
نرخ سود وام و تسهیلات بانکی با 5 درصد افزایش از 18 درصد به 23 درصد افزایش یافت . همچنین نرخ سود سپرده های بانکی تا 2205 درصد افزایش یافته است . ولی نرخ سود سپرده کوتاه مدت با 5 درصد کاهش از 10 درصد به 5 درصد رسیده است.
شیوه محاسبه کارمزد  وام و تسهیلات قرض‌الحسنه
مصوبات جلسات «شورای فقهی بانک مرکزی» به منظور آگاهی مخاطبان در ذیل قسمت «قوانین و مقررات»، زیرمنوی «مصوبات شورای فقهی» قرار گرفته است.
وام 300 میلیون تومانی بانک گردشگری چه شرایطی و ویژگی هایی دارد؟
با توجه به مبلغ تسهیلات، نرخ سود و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن، کل سود وام 18 میلیون و 28 هزار و 785 تومان است. مجموع رقم وام و سود آن نیز 198 میلیون و 128 هزار و 785 تومان خواهد بود.
وام با سود زیر 10 درصد به متقاضیان کارآفرین
پرداخت وام کم بهتره به متقاضیان کار آفرین با سود زیر 10 درصد در صندوق کرآفرینی امید در سراسر کشور
 وام ۴۰۰ میلیون تومانی ازدواج به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
مبلغ وام ازدواج در قانون بودجه ۱۴۰۲ اعلام نشده بود. اما حالا رئیس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس از عدد احتمالی وام ازدواج رونمایی کرده است.
شرایط دریافت وام 30 میلیون تومانی سفر
وام ۳۰ میلیون تومانی سفر به سرپرستان خانوار با نرخ 4 درصد تعلق می گیرد.
 وام ازدواج سال آینده 170 میلیون تومان شد
عضو هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: وام ازدواج در لایحه بودجه سال 1402 برای هریک از زوجین 170 میلیون تومان شد.
ثبت نام وام فوری قسطا - بدون ضامن !
ثبت نام وام فوری قسطا - بدون ضامن !
پیشنهاد افزایش ۲۵۰ میلیونی مبلغ وام مسکن / هزینه هر متر مسکن ملی ۱۰ میلیون تومان شد
رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: هم‌اکنون تسهیلات نهضت ملی مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان است که پیشنهاد وزارت راه افزایش این مبلغ به ۷۰۰ میلیون است.
جزئیات برنامه دولت برای تامین مسکن
برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی تسهیلات در نظر گرفته شده که البته در این بخش چالش‌هایی وجود دارد؛ چرا که برای تامین منابع این طرح از ۲۶ بانک و موسسه اعتباری که مکلف به پرداخت تسهیلات هستند، فقط چند بانک معدود ورود کرده‌اند و عمده بار بر دوش بانک مسکن قرار دارد. در این زمینه در هفته‌های اخیر و پس از آمدن مهرداد بذرپاش به وزارت راه و شهرسازی، فراخوانی به بانک‌ها برای عمل به تعهداتشان داده شده است.
طرح های «ربیع رفاه» و«حرکت» بانک رفاه کارگران تمدید شدند
مدت اعتبار طرح "ربیع رفاه" تا هفتم و مدت اعتبار طرح "حرکت" تا شانزدهم دی ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.
شرایط و مبلغ اقساط وام 200 میلیونی بانک کارآفرین
با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت، میزان هر قسط 5 میلیون و 753 هزار و 593 تومان است. کل سود تسهیلات 145 میلیون و 215 هزار و 590 تومان و مجموع رقم وام و سود آن 346 میلیون و 175 هزار و 590 تومان خواهد بود.
آغاز ثبت‌نام وام بدون سود و ضامن برای بازنشستگان
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران اضافه کرد: آدرس و شماره تماس ۳۶ دفتر کارگزاری استان تهران از طریق سایت اینترنتی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به نشانی roostaa.ir در دسترس متقاضیان قرار دارد.
ارائه تسهیلات به کارکنان سازمان‌ها با نرخ سود صفر درصد
بانک گردشگری به منظور ارائه خدمات به کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها اقدام به طراحی "زی کارت"، کارت تسهیلات بدون سود کرده است.
خبر جدید میرکاظمی درباره حقوق بازنشستگان در سال آینده/ سهمیه وام ازدواج کم می شود؟
ئیس سازمان برنامه و بودجه درباره سهم وام‌های خرد بودجه ۱۴۰۲ که ۲۰۰ همت در نظر گرفته شده است و این به کاهش سهمیه وام ازدواج می‌انجامد، گفت:این موضوع به گونه‌ای تنظیم شده که اختیار تقسیم وام‌های خرد به دولت واگذار شود و آئین‌نامه آن در دولت تنظیم می‌شود و انشاالله کمتر از گذشته نخواهد بود.
نرخ  اقساط وام 50 میلیون تومانی بانک شهر چقدر است؟
آن دسته از مشتریان بانک شهر که در یکی از شعب این مجموعه سپرده کوتاه مدت یا جاری یا قرض الحسنه داشته باشند و امتیاز لازم را به دست آورده باشند، امکان درخواست برای وام 50 میلیون تومانی را دارند. این وام در قالب طرح «بدون ضامن بانک شهر» به مشتریان واجد شرایط ارائه شده است.
روش محاسبه سود وام بانکی
برای محاسبه سود و مبلغ هر قسط وام بانکی به روش قدیمی، کافی است که از فرمول‌های زیر استفاده و اعداد را در مکان‌های مناسب جایگذاری کنیم.
اخذ وام 200 میلیون تومانی بانک دی + مبلغ اقساط
آن دسته از مشتریان بانک دی که پزشک یا سردفتردار یا مهندس هستند و کمبود نقدینگی دارند، می‌توانند از وام 200 میلیون تومانی طرح «دیدار» بانک دی استفاده کنند.
نصف متقاضیان نهضت ملی مسکن آورده را واریز نکرده‌اند
سرپرست بانک مسکن گفت: برخی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در مرحله فونداسیون، اسکلت و سفت‌کاری قرار دارند.
شرایط دریافت وام 200 میلیون تومانی بانک گردشگری
مشتریان بانک گردشگری که مایل به دریافت وام قرض الحسنه هستند، می‌توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه در یکی از شعب این مجموعه برای تسهیلات 200 میلیون تومانی طرح «پارسا» درخواست بدهند.
سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوج‌های تهرانی ۴۸۰ میلیون تومان
زوج‌های تهرانی می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان از تسهیلات خرید مسکن برای خرید خانه استفاده کنند.
پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان
مدیر صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان افزود: کشاورزان، روستائیان و عشایر جهت دریافت خدمات صندوق بیمه اجتماعی می‌توانند پس از ابلاغ در سطح استان به کارگزاری‌های منتخب که در بخش‌ها و روستا‌ها نیز حضور دارند، مراجعه کنند
جزئیات وام 5 میلیارد تومانی بانک سپه + مبلغ اقساط
با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 18 میلیون و 761 هزار و 978 تومان است. کل سود تسهیلات، 1 میلیارد و 507 میلیون و 431 هزار و 196 تومان و مجموع رقم وام و سود آن 6 میلیارد و 507 میلیون و 531 هزار و 196 تومان خواهد بود.
وام 200 میلیون تومانی بانک گردشگری با سود 2 درصد
 در طرح پارسا بانک گردشگری می‌توانید با ایجاد میانگین حساب ۴-۱۲ ماه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۲و ۴ درصد دریافت کنید.
آخرین قیمت وام مسکن برای مجردها و متاهل‌ها
هزینه هر برگ از تسهیلات مسکن نسبت به دو هفته قبل، افزایشی بوده و متاهل‌های تهرانی برای دریافت این وام باید بیش از ۱۲۱ میلیون تومان پرداخت کنند.
شرایط وام 300 میلیون تومانی بانک کشاورزی با سود 10 درصد
در وام طرح مهر ماندگار کشاورزی شما می‌توانید با افتتاح حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار تومان تا ۳۲۵ برابر سپرده خود تسهیلات با سود ۱۰، ۱۲ و ۱۴ درصد دریافت کنید.
دریافت وام 100 میلیون تومانی بانک ایران زمین با این شرایط
اشخاصی که مشتری بانک ایران زمین بوده و مایل به دریافت وام 100 میلیونی از این مجموعه هستند، امکان استفاده از طرح «انتخاب» را دارند.
جزئیات وام ازدواج، سن بازنشستگی و حقوق ایثارگران در لایحه بودجه 1402
بر اساس ماده واحده لایحه بودجه سال آینده کل منابع و مصارف بودجه کشور به بیش از ۵ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان می‌رسد.
پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به مشاغل خرد زنان روستایی
با توجه به توان اقتصادی و بازپرداختی زنان روستایی و ظرفیت کار در روستا قصد نداریم با پرداخت تسهیلات کلان، آنها را مقروض کنیم، از این رو سقف معینی برای تزریق به صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری در نظر گرفته‌ایم.
شرایط دریافت وام 25 میلیون تومانی بانک کارگشایی
سود تسهیلات 5 میلیون تومانی بانک کارگشایی چهار درصد و کارمزد آن هفت درصد است. سود تسهیلات 20 میلیون تومانی این بانک هم به 20 درصد می‌رسد. هم اکنون این بانک سه شعبه فعال در تهران، 13 شعبه و 42 دایره در سایر استان‌ها دارد که به مشتریان خدمت رسانی می‌کند.
توثیق سهام شرکت‌های دولتی برای دریافت تسهیلات ممنوع شد
همه شرکت‌های دولتی این بند موظفند با رعایت تبصره(۳ ) ماده(۲۹ )قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران حقوق و مزایای مدیران مذکور را از زمان ابلاغ مصوبه براساس دستورالعمل مربوط پرداخت کنند. تخلف از این بند در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی محسوب می‌شود. مفاد این بند در خصوص شرکت‌هایی که دولت سهامدار اصلی نبوده، اما مدیریت براساس نظر دولت تعیین می شود، نیز جاری است.