دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

بانک مرکزی ترمز رشد دلار را می‌کشد؟

24 خرداد 1401
بانک مرکزی ترمز رشد دلار را می‌کشد؟

به گزارش بانک اول دیروز شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر افزایش سود سپرده‌های بانکی موافقت کرد. این درحالی است که هفته گذشته هم با انتشار گواهی سپرده ۱۸ درصدی موافقت شده بود.

به نظر می‌رسد با توجه به اینکه تنها چند روز تا پایان مهلت بانک مرکزی به صادرکننده‌ها باقی مانده، موقتا شاهد فروکش کردن تب و تاب بازار ارز خواهیم بود.

برخی از فعالان اقتصادی بر این باور هستند که یکی از دلایل اصلی افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر مهلت بانک مرکزی به صادرکنندگان هست چرا که صادرکنندگان در مدتی محدود محبور به خرید ارز از بازار آزاد و تحویل آن به سیستم نیما شده‌اند و این عاملی شده است که حجم تقاضا در بازار آزاد  افزایش یابد.

پس احتمال این می‌رود با پایان این مهلت و تغییرات در سود سپرده‌های بانکی کمی از التهابات این روزهای بازار ارز فروکش کند.

اخبار مرتبط
حراج جدید شمش طلا فردا سه شنبه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران برگزار می‌شود.
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها