دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

چقدر احتمال دارد طلا سقوط کند؟

24 خرداد 1401
چقدر احتمال دارد طلا سقوط کند؟

به گزارش بانک اول، هر انس طلای جهانی به بالای 2000 دلار رسیده و از آن گذشته است. اکنون و در حالی که این متن نوشته می شود هر انس طلا جهانی 2023 دلار در حال معامله می باشد.

قیمت طلا در حال حضر به دلیل شرایط اقتصادی موجود در بالا ترین میزان خود قرار گرفته است اما احتمال سقوط آن نیز به شکلی بسیار قوی وجود دارد.

کارشناسان معتقدند که قیمت طلا در حال حاضر بیش از هیجان زده می باشد و نیاز به یک اصلاح دارد که بالاخره اتفاق می افتد. هرچند تا پیش از آن اصلاح قیمت ممکن است طلا همچنان بالاتر نیز برود.

اگر به شاخص ها نگاه کنیم متوجه می شویم که اهداف بعدی طلا 2055 و 2100 دلار می باشد. از طرف دیگر و در پایین نمودار طلا 1993 و 1980 دارای پشتیبانی می باشد. هر چند کارشناسان تصور می کنند که اگر طلا سقوط کرده و به زیر 1980 دلار بیاید احتمال پایین رفتن آن تا 1920 دلار نیز وجود دارد.

بهرحال باید توجه داشت که با توجه به شرایط فعلی معلوم نیست که این سقوط قیمت چه زمانی اتفاق بیافتد و یا اصلا احتمال اتفاق افتادن آن چقدر است و ممکن است طلا به همین رویه بالا رفتن خود ادامه دهد اما کارشناسان معتقدند که بالاخره یک اصلاح قیمت در طلا صورت خواهد گرفت.

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها