دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

زمان زیادی تا دوبرابر شدن قیمت طلا نمانده است

24 خرداد 1401
زمان زیادی تا دوبرابر شدن قیمت طلا نمانده است

به گزارش بانک اول قیمت طلا روز به روز در حال گران شدن می باشد و در هر لحظه قیمت آن بالا می رود. اکنون نیز زمزمه هایی از سوی تحلیل گران شنیده می شود که قیمت طلا دو برابر خواهد شد.

طی روز های گذشته طلا سطح 2000 دلار را شکسته و تا 2050 دلار رشد کرد. در لحظه نوشتن این متن هر انس طلای جهانی 2047 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته 7 دلار افزایش قیمت داشته است.

پس از رسیدن طلا به 2000 دلار هدف بعدی فلز زرد 4000 دلار خواهد بود. فرانک هولمز کارشناس و تحلیلگر بازار معتقد است که طلا در بهترین شرایط برای رشد قرار دارد.

وی در صحبت های گفت که شرایط پولی و مالی تا کنون برای طلا هیچگاه به این خوبی نبوده است و این موضوع طلا را به سمت قله های بالا تر و رسیدن به 4000 دلار سوق خواهد داد.

وی در ادامه گفت که اصلاح قیمت در راه رسیدن طلا به 4000 دلار اتفاق خواهد افتاد اما این تغییری در رشد طلا به صورت کلی و رسیدن آن به 4000 دلار تغییری ایجاد نمی کند.

هولمز پیش بینی می کند که تورم شدیدی در انتظار اقتصاد ایالات متحده باشد که این نیز می تواند قیمت طلا را تا حد زیادی افزایش داده و آن را دو برابر کند.

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها