دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

کشف واکسن کرونا و آیا سقوط ششصد دلاری طلا ؟!

24 خرداد 1401
کشف واکسن کرونا و آیا سقوط ششصد دلاری طلا ؟!

به گزارش بانک اول پس از کشف و ثبت واکسن کرونا در روسیه از صبح امروز طلا شروع به یک سقوط کم سابقه کرده است و تا این لحظه بیش از 75 دلار کاهش قیمت داشته است.

همراه با شیوع ویروس کرونا در بهمن ماه سال گذشته طلا از حدود 1400 دلار شروع به رشد کرده و در روز های گذشته به بالای 2000 دلار رسید.

حال امروز با منتشر شدن خبر ثبت واکسن کرونا توسط کشور روسیه طلا شروع به سقوطی بی سابقه کرده است و برای بسیاری این سؤال را پیش آورده که آیا ممکن است طلا سقوطی ششصد دلاری از خود نشان داده و به 1400 دلار بازگردد؟

پزشکان معتقدند که واکسن کرونای روسیه مرحله 3 تولید یک واکسن را طی نکرده است و در نتیجه دچار ضعف می باشد اما بازار این اتفاق را خبری بسیار خوب برداشت کرده و قیمت طلا در حال ریزش می باشد.

هرچند کارشناسان بازار انتظار ندارند که قیمت طلا به 1400 دلار در ابتدای شیوع کرونا بازگردد اما همگی اذعان دارند که این یک ریزش بزرگ برای قیمت طلا خواهد بود.

کارشناسان معتقدند که هرچند احساسات فعلی باعث سقوط قیمت طلا شده است اما طلا همچنان دارای یک مزیت فنی می باشد و در دراز مدت قیمت آن بالا خواهد رفت.

موارد مبتلا به کووید-19 در ایالات متحده همچنان بالا بوده و رئیس جمهور نیز در مسیر تصویب محرک مالی جدید می باشد که می تواند قیمت طلا را بالا ببرد.

البته باید توجه داشت که با وجود صعودی به نظر رسیدن طلا در دراز مدت، در کوتاه مدت داستان مقداری متفاوت است. ما در روز های آینده انتظار داده های اقتصادی جدیدی از ایالات متحده نیز می باشیم که می تواند قیمت طلا را تا حد زیادی دستخوش تغییر کرده و کاهش دهد.

طبق پیش بینی های تحلیلگران ممکن است در این هفته طلا تا 1900 دلار و یا حتی کمتر از آن نیز سقوط کند. البته همه چیز بستگی به روز های آینده و وضعیت اقتصادی خواهد داشت.

اخبار مرتبط
همزمان با کاهش جزیی قیمت طلا، سکه امامی در مسیر صعودی حرکت کرد
حراج جدید شمش طلا فردا سه شنبه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران برگزار می‌شود.
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها