دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

وام 50 میلیون تومانی بانک توسعه تعاون با سود 2 درصدی

24 خرداد 1401
وام 50 میلیون تومانی  بانک توسعه تعاون با سود 2 درصدی

به گزارش بانک اول  متقاضیان این وام باید در بانک توسعه تعاون سپرده کوتاه مدت عادی داشته باشند تا بتوانند برای طرح مفید اقدام کنند. حداکثر مبلغ این تسهیلات 50 میلیون تومان بوده و سود آن هم 2 درصد تعیین شده است. افرادی که متقاضی وام این طرح هستند باید دقت داشته باشند که میزان وام براساس مقدار سپرده و توان بازپرداخت آن‌ها مشخص می‌شود. همچنین ضامن اصلی در طرح مفید، سپرده افراد است. بنابراین سپرده آن‌ها تا زمان اتمام اقساط نزد بانک بلوکه می‌شود. هر چند در این مدت به همین سپرده بلوکه شده هم سود 3 درصدی تعلق می‌گیرد.

 

حداکثر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات، 36 ماه اعلام شده است. این زمان براساس ضریب برابری وام تفاوت دارد و وام گیرنده می‌تواند براساس انتخاب خود در مدت کوتا‌ه‌تری اقساط را بپردازد. این وام در قالب کارت اعتباری پرداخت می‌شود. بنابراین متقاضیان برای انجام مراحل اداری دریافت این وام باید هزینه‌های آبونمان کارت اعتباری و تشکیل پرونده را هم پرداخت کنند. براساس ضوابط و مقررات موجود بانکی، وام گیرنده نباید بدهی معوق با چک برگشتی در سیستم بانکی داشته باشد.

 

میزان اقساط تسهیلات طرح مفید چقدر است؟

با توجه به اطلاعات ذکر شده، وام گیرندگان برای 50 میلیون تومان وام با سود 2 درصد و مدت زمان پرداخت 36 ماهه، باید هر ماه یک میلیون و 432 هزار و 129 تومان قسط پرداخت کنند. در کل مجموع وام و سود آن 52 میلیون و 661 هزار و 666 تومان خواهد بود.

اخبار مرتبط
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه خدمات رفاهی و معیشتی این صندوق همچنان ادامه خواهد داشت، یادآور شد: این تفاهم نامه هفته گذشته با بانک صادرات ایران منعقد شده تا در سال ۱۴۰۳ بتوانیم در راستای حمایت از معیشت بازنشستگان عزیز تسهیلات بهتری را ارائه کنیم.
دریافت این وام از بانک رسالت با سفته نیز امکان‌پذیر بوده و به همین دلیل این وام به عنوان یکی از پرمتقاضی‌ترین تسهیلات بانکی شناخته می‌شود.
در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، فرآیند ثبت‌نام برای وام اجاره مسکن در سال گذشته از تاریخ ۲۶ خرداد آغاز و تا ۳۰ آذر ادامه یافت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها