دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

بیت کوین از ۴۰ هزار دلار فراتر رفت

13 آذر 1402
 بیت کوین از ۴۰ هزار دلار فراتر رفت

به گزارش بانک اول به نقل از رویترز، قیمت بیت کوین برای اولین بار از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا به بالاتر از 40 هزار دلار رسیده است. خوش‌بینی نسبت‌به کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در اوایل سال آینده میلادی و همچنین احتمال تصویب صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین، قیمت این ارز مجازی را بالا برده است.

قیمت بزرگترین ارز مجازی دنیا در معاملات روز یکشنبه به اوج 40210 دلار رسید که بالاترین رقم از آوریل 2022 بود. قیمت بیت کوین در اولین ساعت معامله در آسیا در روز دوشنبه در حدود 40011 دلار ثابت مانده است.

ارزش بیت کوین در سال جاری میلادی تقریباً دو برابر شده و بحران‌های مربوط به رسوایی‌های متعدد از جمله ورشکستگی صرافی اف‌تی‌اکس در سال گذشته را پشت سر گذاشته است.

افزایش احتمال کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا از اوایل سال آینده میلادی باعث شده سرمایه‌های مخاطره آمیزتر و سرمایه‌های حساس به نرخ بهره مانند طلا طی چند هفته گذشته افزایش قیمت داشته باشند.

خوشبینی نسبت به تاسیس صندوق قابل در معامله در بورس برای بیت کوین هم از این ارز مجازی حمایت کرده است. این صندوق به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد از طریق بازار سهام به ارزهای مجازی دسترسی داشته باشند و موجی از سرمایه را وارد این بخش می‌کند.

قیمت ارز مجازی اتر هم که با شبکه بلاکچین اتریوم مرتبط است، در روز یکشنبه به 2218 دلار رسید یعنی بالاترین رقم طی یک سال و نیم گذشته. این ارز مجازی امروز  2197 دلار در بازار آسیا معامله می‌شود.

بیت کوین و اتر هر دو پایین‌تر از رکورد سال 2021 قرار دارند، یعنی زمانی که به ترتیب به 60 هزار و 4 هزار دلار رسیده بودند./تسنیم

اخبار مرتبط
از سال ۲۰۰۹ که استخراج رمز ارز ها شروع شد در هر ۱۰ دقیقه یک بلاک باز شده و تعداد ۵۰ بیت کوین به ماینرها پاداش داده میشد. این عدد هر ۴ سال سال در پدیده ای به اسم هاوینگ به نصف کاهش میابد. در حال حاضر تعداد بیت کوین در هر بلاک ۶.۲۵ است و در هاوینگ پیش رو این عدد به ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش پیدا میکند.
برخی از سرمایه‌گذاران ممکن است برای خود یک هدف قیمتی در نظر گرفته باشند. به عنوان مثال اگر قیمت بیت کوین به عدد X برسد، تمام دارایی بیت کوین خود را به فروش می‌رسانند.
قیمت بیت‌کوین در ایران رسما از مرز چهار میلیارد تومان عبور کرد.
مارکوس تیلن، رئیس بخش تحقیقات در مؤسسه تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال "10ایکس ریسرچ" در سنگاپور در این باره گفت: این جریان‌ها خشک نمی‌شوند چرا که سرمایه‌گذاران مطمئن‌تر هستند که به نظر می‌رسد قیمت بالاتر خواهد رفت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها