پنجشنبه, 28 تیر 1403 2024,July

وام قرض الحسنه 300 میلیون تومانی بانک ملی با کارمزد4 درصد ویژه عموم مردم

14 آذر 1402
وام قرض الحسنه 300 میلیون تومانی بانک ملی با کارمزد4 درصد ویژه عموم مردم

وام قرض الحسنه طرح مهربانی بانک ملی :

طرح مهربانی بانک ملی

طرح‌ مهربانی ملی از جمله طرح‌های جدید اعطای وام قرض الحسنه در بانک ملی ایران است که مشتریان و متقاضیان وام می توانند  تا سقف سه میلیارد ریال (300 میلیون تومان) با یک ضامن و با کارمزد 2 تا 4 درصد وام دریافت کنند. این طرح امتیازی است و مشتریان، براساس میانگین کارکرد ۱ ماه تا 12 ماه حساب خود، امکان دریافت این وام را دارند. مشتریان و متقاضیان وام می توانند براساس جدول زیر با مراجعه به هریک از شعب بانک ملی ایران و یا از طریق سامانه بام به صورت غیر حضوری افتتاح حساب نموده و از مزایای این طرح بهره مند شوند.
همچنین متقاضیانی که فاقد حساب در بانک ملی ایران هستند می‌توانند با نصب همراه بام نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه مهربانی ملی اقدام نمایند و از وام 300 میلیون تومانی بهره مند شوند.

 • سقف اعطای وام طرح مهربانی ملی برای هر شخص حقیقی حداکثر سه میلیارد ریال می باشد و مازاد آن قابل انتقال می باشد.
 • نرخ کارمزد 2 تا 4 درصد.
 • تنها با یک ضامن.
 • صرفاً امکان انتقال قسمت و یا تمامی امتیاز به افراد درجه یک خانواده وجود دارد.
 • تمامی اشخاص حقوقی (شرکت‌ها/سازمان‌ها و ...) می‌توانند نسبت به افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز ریالی اقدام و با معرفی کارکنان خود امتیاز کسب شده را به آنان انتقال داده و با احراز امتیاز لازم، شرایط دریافت وام را فراهم نمایند.
 • محاسبه امتیاز دریافت وام، بر اساس میانگین کارکرد روزانه حساب می باشد.
 • افتتاح حساب غیر حضوری در سامانه بام.
 • در صورتی که مبلغ وام مورد نظر از سقف 300 میلیون تومان بیشتر باشد، تا سقف 300 میلیون تومان به شخص صاحب حساب تعلق خواهد گرفت و مابقی وام قابل انتقال به غیر می باشد.
 • مابقی وام قابل انتقال، تا سقف 300 میلیون تومان به هر نفر قابل انتقال می باشد.
 • جدول طرح مهربانی بانک ملی
 • مزایای طرح مهربانی بانک ملی :

 • 1-نرخ پایین تسهیلات ( 4 درصد )
 • 2-امکان دریافت وام با خواب یک ماهه سرمایه
 • 3-دریافت فقط 1 ضامن برای دریافت وام
 • 4- امکان افتتاح حساب به صورت  غیر حضوری
 • 5- امکان انتقال امتیاز وام و نیز انتقال سر ریز امتیاز وام به افراد درجه یک فامیل
 • 6- تسهیلات خارج از سقف تسهیلات فردی است ( یعنی افراد با وجود دریافت تسهیلات دیگر در بانک ملی می توانند از این تسهیلات هم برخوردار شوند)

 برای مثال وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی را  می‌توان با سپرده‌گذاری رقم ۴۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌ مدت یک‌سال دریافت کرد. اگر روی گزینه بازپرداخت ۶۰ ماهه انگشت بگذارید رقم اقساط ماهیانه به‌طور متوسط به ماهی پنج میلیون و ۴۵۵ هزار تومان می‌رسد. بعد از گرفتن وام، می‌توانید اصل پول را هم برداشت کنید

به گزارش بانک اول وام ۳۰۰ میلیونی تنها توسط بانک ملی پرداخت نمی‌شود. بانک مرکزی اردیبهشت امسال اعلام کرد سقف وام قابل پرداخت در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه را افزایش می‌دهد. این عدد قبلا ۲۰۰ میلیون تومان بود و با ۱۰۰ میلیون افزایش به ۳۰۰ میلیون تومان رسید. همچنین نباید از نقش حرف «تا» قبل ۳۰۰ میلیون غفلت کرد.

وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی، یکی از انواع تسهیلات قرض‌الحسنه است، ولی الزاما به‌معنای پرداخت ۳۰۰ میلیون به همه متقاضیان نیست. وجود کلمه سقف در تبلیغات محیطی و شهری یعنی متقاضیان می‌توانند حداکثر ۳۰۰ میلیون وام بگیرند، اما به خیلی‌ها رقم کمتری تعلق خواهد گرفت.

تسهیلات ۳۰۰ میلیونی به دو بانک مهر ایران و رسالت تکلیف شده است، چون هر دو، بانک‌های تخصصی قرض‌الحسنه کشور هستند، اما سایر بانک‌ها نیز می‌توانند به میل و اراده خود و براساس منافعشان در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کنند.

تسهیلات قرض‌الحسنه علاوه بر بانک ملی دو بانک تخصصی، در فهرست خدمات بانک آینده، بانک سینا، بانک توسعه تعاون، بانک پارسیان و سایر بانک‌های کشور دیده می‌شود. وام ازدواج مشهورترین نوع تسهیلات قرض‌الحسنه است.

سود وام بانکی در حالت عادی با نرخ ۲۳ درصد محاسبه می‌شود، اما دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه از پرداخت سود معاف هستند و باید اقساط ماهیانه خود را با احتساب چیزی به اسم کارمزد چهاردرصد به بانک برگردانند. تسهیلات قرض‌الحسنه به خاطر پایین بودن کارمزد، میزان اقساط کم و پول کمی که در پایان قرارداد به بانک پس می‌دهید محبوب و پرتقاضا است.

پرداخت وام قرض‌الحسنه به سپرده‌گذاری مردم در صندوق‌های قرض‌الحسنه وابسته است، اما به‌دلیل اینکه به سپرده صندوق قرض‌الحسنه سود تعلق نمی‌گیرد، میزان محبوبیت‌شان پایین آمده و موجودی آنها در سال‌های اخیر روندی نزولی به خود گرفته است.

تسهیلات ۳۰۰ میلیونی بانک ملی سقف رقم پرداختی به متقاضیان است. حداقل میزان تسهیلات در این مدل پنج میلیون تومان خواهد بود و سریعترین روش دریافت وام ۳۰۰ میلیون بانک ملی سپرده‌گذاری مبلغ ۷۵۰ میلیون تا شش میلیارد تومان برای یک ماه است. اقساط وام ۳۰۰ میلیونی با سپرده‌گذاری رقم ۴۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای یک‌سال و به شرط بازپرداخت ۶۰ ماهه، به‌طور متوسط ماهی پنج میلیون و ۴۵۵ هزار تومان می‌شود

پشت‌پرده وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی

اقساط وام ۳۰۰ میلیون تومانی

پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها از محل منابع مشخصی انجام می‌شود. منابع مورد نیاز وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی که حالا می‌دانیم در اصل همان وام قرض‌الحسنه است، از محل صندوق‌های قرض‌الحسنه تامین خواهد شد. به‌همین دلیل تنها شامل حال افرادی می‌شود که پول خود را برحسب نیازشان برای برای مدتی در بانک سپرده‌گذاری کنند.

میزان وام پرداختی به هر شخص علاوه بر مدت زمان انتظار، به میزان سپرده‌ای که در بانک گذاشته بستگی دارد. طول دوره سپرده‌گذاری برای دریافت وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی، حداقل یک‌ماه و حداکثر ۱۲ ماه خواهد بود. اگر سقف ۳۰۰ میلیون را به‌صورت فوری نیاز داشته باشید، باید ۷۵۰ میلیون تومان را برای یک ماه در حساب بخوابانید، ولی اگر می‌توانید برایش یک سال صبر کنید، سپرده‌گذاری ۸۱ میلیون و انتخاب دوره بازپرداخت شش‌ماهه پیش‌رویتان قرار دارد. این‌طوری زودتر وام می‌گیرید و اقساط را در مدت‌زمان کوتاه‌تری تسویه می‌کنید اما تقریبا باید ماهی ۶۰ میلیون تومان قسط بدهید.

اقساط وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی با کارمزد چهاردرصد و طی دوره‌های مشخص شده از سوی متقاضی تعیین خواهد شد. دوره بازگشت وام حداقل شش ماه است، اما گزینه‌های بازگشت یک سال، ۱۹ ماه، دو سال، ۳۰ ماه، سه سال، ۴۲ ماه، چهار ساله، ۵۴ ماه و حداکثر پنج ساله را نیز پیش رو خواهید داشت. هرچقدر زمان بازگشت وام را کوتاهتر انتخاب کنید، پروسه پرداخت اقساط زودتر تمام می‌شود ولی از آن‌طرف رقم اقساط ماهیانه بالا خواهد رفت.

وام ۳۰۰ میلیونی با کمترین میزان اقساط ماهیانه به شخصی تعلق می‌گیرد که رقم ۴۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را برای مدت یک‌سال، سپرده‌گذاری کند و موقع دریافت وام، روی گزینه بازپرداخت ۶۰ ماهه انگشت بگذارد. این شخص پس از دریافت وام باید در طول پنج سال بعد به‌طور متوسط ماهی پنج میلیون و ۴۵۵ هزار تومان قسط بدهد.

وام ۳۰۰ میلیونی محتاج سپرده‌گذاری است

تسهیلات ۳۰۰ میلیونی بانک ملی، مختص کسانی است که عدد مشخصی را در بانک سپرده‌گذاری کنند و بتوانند برای مدتی معین منتظر بمانند تا نوبت‌شان برسد. به محض اینکه کسی در زمان مشخص شده برای سپرده‌گذاری، امتیازات لازم را کسب کرده و مشمول دریافت وام شود، اصل پول قابل برداشت خواهد بود. 

وام قرض‌الحسنه بانک ملی و سایر بانک‌ها به این شکل و شمایل ابتدا دنبال جذب منابع و تقویت صندوق‌های قرض‌الحسنه است. قدرت هر بانک در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، به‌طور مستقیم با توانایی جذب منابع ارتباط دارد. رقم وام پرداختی به هر شخص در نهایت براساس میزان سپرده و مدت زمانی که منتظر مانده مشخص می‌شود. سقف وام قابل پرداخت در این حالت ۳۰۰ میلیون تومان است.

وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی در سریعترین حالت ممکن به کسانی تعلق می‌گیرد که ۷۵۰ میلیون تومان را برای یک ماه سپرده‌گذاری کنند. کمترین طول دوره بازگشت پول شش ماه است و سپرده ۷۵۰ میلیونی شما به مدت یک ماه یعنی تا زمان پرداخت وام پیش بانک می‌ماند.

وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی با میزان سپرده منطقی نصیب کسانی می‌شود که ۳۰۰ میلیون داشته باشند و آن را برای سه ماه در صندوق قرض‌الحسنه سپرده‌گذاری کنند. این افراد می‌توانند پس از سه‌ماه، ۳۰۰ میلیون وام بگیرند. اگر این گزینه به‌نظرتان جذاب می‌آید، بهتر است بدانید اقساط وام ۳۰۰ میلیون در حالت بازپرداخت شش‌ماهه، به‌طور متوسط ۶۰ میلیون محاسبه می‌شود، اما اگر گزینه بازپرداخت ۲۴ ماه را انتخاب کنید، اقساط وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی به ماهی ۱۳ میلیون و ۶۳۶ هزار تومان می‌رسد.

وام گیرنده و ضامنین نباید دارای چک برگشتی و یا تسهیلات معوق در شبکه بانکی باشند.

امکان افتتاح حساب و نیز دریافت وام  به صورت آنلاین و غیر حضوریدر سامانه بام بانک ملی فراهم است.

اخبار مرتبط
گرفتن وام بانک رسالت با سفته هم امکانپذیر است و برای همین درخواست وام بانک رسالت همیشه یکی از پرمتقاضی‌ترین تسهیلات بانکی شناخته می‌شود.
بانک رفاه در قالب طرح امید رفاه به بازنشستگان، مستمری‌بگیران و حقوق بگیرانش، بدون سود و دوره بازپرداخت 24 ماهه، وام قرض الحسنه پرداخت می‌کند.
بانک پارسیان در طرح تسهیلاتی وام امتیازی، تا سقف 300 میلیون تومان وام اعطا می‌کند. این وام از نوع قرض الحسنه است و فقط چهار درصد کارمزد برای آن لحاظ شده است. سقف مبلغ وام برای اشخاص حقیقی و حقوقی متغیر است؛ برای شخص حقیقی حداکثر 300 میلیون تومان و برای شخص حقوقی حداکثر 750 میلیون تومان سقف تعیین شده است.
زائران سرپرست خانوار که دریافت کننده یارانه هستند، می‌توانند با مراجعه به در سامانه حج و زیارت و انجام مراحل ثبت نام اربعین، درخواست تسهیلات اربعین را ثبت کنند، با این حال هنوز به صورت رسمی پرداخت تسهیلات اعلام نشده و احتمالا با نزدیک شدن به روزهای اربعین مانند سال گذشته جزئیات آن اعلام می‌شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها