دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

پیش بینی قیمت سکه / گرانی ادامه دارد؟

16 دی 1402
پیش بینی قیمت سکه / گرانی ادامه دارد؟

ارزش ذاتی سکه در بازار امروز شنبه ۱۶ دی، ۲۴ میلیون و ۶۳۵ هزار تومان است که نسبت به قیمت نقدی آن در بازار ۵ میلیون و ۷۶۴ هزار تومان فاصله دارد. این فاصله در ادبیات معامله‌گران «حباب سکه امامی» است.به گزارش سایت طلا، قیمت سکه امامی در سایت اتحادیه طلا و جواهر روز پنج شنبه گذشته در مرز ۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بسته شد.

به گزارش بانک اول قیمت سکه امامی در سایت اتحادیه طلا و جواهر روز پنج شنبه گذشته در مرز ۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بسته شد.

از سوی دیگر روز جمعه قیمت طلای جهانی تا سطح ۲۰۶۱ دلار بالا رفت اما در ادامه معاملات به سمت پله‌های پایین‌تر برگشت. قیمت اونس طلا بامداد شنبه با ۲۰۴۵ دلار معامله شد.

برخی از سکه بازان روز گذشته با اشاره به این اتفاق می‌گفتند احتمالا سکه امروز از سوی بازار طلای جهانی به سمت پله‌های بالاتر تحریک نخواهد شد. دسته‌ای از معامله‌گران می‌گفتند سکه در در روزهای پایانی هفته قبل هیجانی عمل کرده و در صورتی که نرخ دلار در روز جاری نوسان خاصی را ثبت نکند قیمت‌ها به حالت قبل بر می‌گردد.

تکنیکالیست‌ها می‌گویند با‌توجه به قیمت سکه در اتحادیه طلا و جواهر، این فلز گران بها در حال حاضر مرز مقاومتی ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. البته اگر طلا و دلار با سکه هم مسیر نشوند احتمالا سکه هم در سراشیبی خواهد افتاد و به سمت کف کانال ۳۰ میلیون تومان عقب‌نشینی خواهد کرد.

 

ارزش ذاتی سکه در بازار امروز شنبه ۱۶ دی، ۲۴ میلیون و ۶۳۵ هزار تومان است که نسبت به قیمت نقدی آن در بازار ۵ میلیون و ۷۶۴ هزار تومان فاصله دارد. این فاصله در ادبیات معامله‌گران «حباب سکه امامی» است.

اخبار مرتبط
همزمان با کاهش جزیی قیمت طلا، سکه امامی در مسیر صعودی حرکت کرد
حراج جدید شمش طلا فردا سه شنبه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران برگزار می‌شود.
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها