دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

دلار گران می‌شود؟

16 دی 1402
دلار گران می‌شود؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فضاسازی‌های انجام شده برای افزایش قیمت دلار در بازار به بهانه حادثه تروریستی کرمان اظهار کرد: این اقدامات جنبه روانی دارد و هیچ دلیل اقتصادی برای نوسان ارزی نیست. ضمن اینکه مشکلی هم در حوزه تامین ارز در کشور نداریم.

به گزارش بانک اول  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت ذخایر ارزی نه تنها بدتر نشده، بلکه نسبت به ماه‌های گذشته بهتر نیز شده است.

جعفر قادری با اشاره به فضاسازی‌های انجام شده برای افزایش قیمت دلار در بازار به بهانه حادثه تروریستی کرمان اظهار کرد: این اقدامات جنبه روانی دارد و هیچ دلیل اقتصادی برای نوسان ارزی نیست. ضمن اینکه مشکلی هم در حوزه تامین ارز در کشور نداریم.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: منابع ارزی کشور در ماه‌های گذشته شرایط مطلوبی داشته و ذخایر ارزی نه تنها کمتر نشده بلکه افزایش نیز یافته است.

وی تصریح کرد: در ماه‌های گذشته، هم مطالبات ارزی گذشته‌مان را که در کشورهای مختلف بلوکه شده بود دریافت کرده‌ایم و هم پول حاصل از فروش نفت‌مان را وصول می‌کنیم که این مسئله شرایط مطلوبی را برای کشور رقم می‌زند.

قادری افزود: همانطور که در تجارب قبلی همچون عملیات طوفان الاقصی و دیگر موارد با فضاسازی در چند روز یک تنش ارزی در کشور ایجاد و بعد توسط بانک مرکزی این تلاطم مهار شد، در ماجرای حادثه تروریستی کرمان نیز به زودی شاهد خواهیم بود که نوسانات ارز در بازار فروکش خواهد کرد و قیمت به روال قبلی خود بازمی‌گردد.

وی با اشاره به دیپلماسی اقتصادی فعال بانک مرکزی و سیاست‌های ارزی تاکید کرد: در سایه اجرای سیاست تثبیت و وصول مطالبات ارزی ایران از کشورهای مختلف در یک سال گذشته شاهد ثبات نسبی در بازار ارز بوده‌ایم که این مسئله نشان دهنده ثبات اقتصادی در کشور است./ایسنا

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها