یکشنبه, 27 خرداد 1403 2024,June

چگونه با سند خودرو وام بگیریم؟

18 دی 1402
چگونه با سند خودرو وام بگیریم؟

اگر قصد خرید خودرو را دارید اما نقدینگی شما کافی نیست بهتر است منتظر نمانید و با دریافت وام خودرو هرچه سریعتر صاحب وسیله نقلیه دلخواهتان شوید. بانک‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی بسیاری هستند که امکان دریافت وام خودرو با سند را فراهم کردند.

به گزارش بانک اول  شرایط دریافت وام خرید خودرو در بانک‌های مختلف با شرکت‌های لیزینگی و خودروسازی متفاوت است. به عنوان مثال، مراحل دریافت وام از شرکت های خودروسازی و لیزینگ به گونه‌ای است که تا پایان پرداخت اقساط وام، خودروی شما در رهن شرکت خودروسازی یا به عبارت دیگر شرکت فروشنده‌ی خودرو باقی خواهد ماند. در مورد بانک‌های دولتی و خصوصی این‌گونه نیست، و بعد از پرداخت تعداد مشخصی از اقساط که توسط بانک تعیین می‌گردد، فرد وام گیرنده می‌تواند مراحل به نام زدن سند خودرو را آغاز کند.
شرایط دریافت وام فوری خودرو
برای بهره‌بری از وام خودرو از بانک‌های دولتی و غیردولتی کشور، معرفی یک یا دو نفر ضامن به همراه چک کارمندی الزامی است. چنانچه به ضامن معتبر دسترسی ندارید، می‌توانید از خدمات تسهیلاتی شرکت‌های خصوصی استفاده کنید که در این صورت، به ارائه‌ی چک صیادی و سفته نیاز دارید.  برای دریافت وام، ارائه‌ پیش‌فاکتور الزامی‌ست که برای دریافت آن می‌بایت به نمایندگی شرکت خودروسازی موردنظرتان مراجعه کنید.

اسامی بانک هایی که وام خودرو می‌دهند

اگر قصد دریافت وام با سند خودرو را دارید بهتر است بدانید تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که می‌خواهند خودروی داخلی خریداری کنند. معمولا بازپرداخت اقساط هر سال، حداکثر تا سه سال به مدت ۳۶ ماه با سود ۱۸ درصدی لحاظ خواهد شد. برخی از بانک‌ها با تعیین شرایط مشخصی که معمولا در عموم این بانک‌ها مشترک است، به متقاضیان دریافت کمک‌هزینه‌ی خرید خودرو، وام می‌دهند که در ادامه از آن‌ها نام برده شده است؛
بانک پارسیان
بانک سامان
بانک تجارت
بانک ملی
بانک صادرات
بانک ایران‌زمین
بانک دی
بانک گردشگری
پست‌بانک ایران
بانک سپه

مبلغ وام خودرو چقدر است؟

وام خرید خودرو از بانک سامان: ۱۰۰ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه
۲. تسهیلات خرید خودرو از بانک صادرات: ۲۰ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه
۳. تسهیلات خرید خودرو از بانک انصار: ۱۵ میلیون تومان با اقساط ۲۴ ماهه
۴. تسهیلات خرید خودرو از سایر بانک‌ها: ۱۵ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه
گفتنی است ممکن است به دلیل اتمام بودجه طرح دریافت وام با سند خودرو بانک های مذکور متوقف شده باشد برای کسب اطلاعات بیشتر به شعب نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید.

روش دیگر دریافت وام با سند خودرو

همانطور که گفته شده برخی از شرکت های خصوصی نیز امکان دریافت دریافت وام با سند خودرو را فراهم کردند. شرایط دریافت وام خودرو از این شرکت ها متفاوت است اما به طور کلی  شرایط زیر در اکثر آنها مشترک است:
خودروی مدل ۹۰ به بالا
پلاک تهران
ارزش روز خودرو بالای ۴۰۰ میلیون تومان
داشتن دسته چک
وام کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت نمی‌شود.

اخبار مرتبط
این طرح امتیازی است و مشتریان، براساس میانگین کارکرد ۱ ماه تا ۱۲ ماه حساب خود، امکان دریافت این وام را دارند. مشتریان و متقاضیان وام می توانند براساس جدول زیر با مراجعه به هریک از شعب بانک ملی ایران و یا از طریق سامانه بام به صورت غیر حضوری افتتاح حساب نموده و از مزایای این طرح بهره مند شوند. همچنین متقاضیانی که فاقد حساب در بانک ملی ایران هستند می‌توانند با نصب همراه بام نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه مهربانی ملی اقدام نمایند و از وام ۳۰۰ میلیون تومانی بهره مند شوند.
هر وام شرایط ویژه خود را دارد، از شرایط این وام قرض‌الحسنه بانک مهر ایران می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
مدت بازپرداخت وام حداقل سه ماه و حداکثر ۴۸ ماه به انتخاب شما می­ باشد. مبلغ وام قابل پرداخت، از ۵۰ میلیون ریال الی ۳ میلیارد ریال می ­باشد و در صورت تسویه بخشی یا کل آن، امکان اعطای وام جدید با کسب امتیاز مجدد، وجود دارد. امتیاز میانگین حساب، تا ۵ سال به صورت تجمیعی قابل استفاده است. حداقل مدت احتساب میانگین حساب جهت بهره­ مندی از وام، سه ماه می­ باشد.
بر اساس تفاهمنامه معاونت توسعه روستایی روستایی و مناطق محروم کشور با معاونت رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، وام اشتغال ۲۰۰ میلیون‌تومانی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ با بهره بانکی چهار درصد امسال پرداخت می شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها