دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

افزایش 7 دلاری طلا

19 دی 1402
افزایش 7 دلاری طلا

به گزارش بانک اول قیمت طلا در معاملات امروز به علت ثبات بازارهای ارز و دلار افزایش یافت و هر اونس با 7 دلار و 22 سنت افزایش 2035.29 دلار فروخته شد.

روند افزایشی دلار متوقف شده است و هر چه ارزش دلار کاهش یابد، قیمت طلا ارزان‌تر و تقاضا برای آن بیشتر می‌شود.

تاجران روز گذشته در مورد کاهش نرخ بهره در آمریکا دچار شک شدند و دوباره به ارزیابی آن پرداختند که سبب شد تا قیمت طلا به کمترین رقم 3 هفته گذشته کاهش یابد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 6 دلار و 69 سنت افزایش 2034.76 دلار فروخته شد.

ریکاردو اونجلیستا، تحلیلگر ارشد بازار گفت، همه در مورد کاهش نرخ بهره در ماه مارس خوش‌بین هستند... اما در پایان ماه دسامبر، این امر به نوعی تغییر کرد و نشانه‌هایی از قدرت انعطاف‌پذیری از خود نشان داد.

تعداد فرصت‌های شغلی بیش از انتظار در هفته گذشته، به همراه نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا که بیانگر ابهام در مورد زمان‌بندی کاهش نرخ بود، سبب شد تا انتظار برای شروع کاهش نرخ بهره آمریکا تضعیف شود.

از این رو، اکنون 58 درصد از بازار طلا پیش‌بینی می‌کنند، در نشست بانک مرکزی آمریکا در 19 تا 20 ماه مارس، نرخ بهره کاهش یابد.

کاهش نرخ بهره، هزینه‌های نگهداری طلا را کاهش می‌دهد.

بانک HSBC در یادداشتی نوشته است: «قیمت طلا همچنان بالای 2 هزار دلار در هر اونس باقی مانده است. خط سیر کوتاه‌مدت طلا افزایشی به نظر می‌رسد... اگر فدرال رزرو از کاهش نرخ بهرخ صرف‌نظر کند، قیمت اونس جهانی ممکن است کاهش یابد.»

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها