شنبه, 30 تیر 1403 2024,July

قیمت شمش طلا در مرکز مبادله ایران بر اساس عرضه و تقاضا است

27 دی 1402
قیمت شمش طلا در مرکز مبادله ایران بر اساس عرضه و تقاضا است

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: معاملات شمش طلای رفع تعهد ارزی در مرکز مبادله ایران به نرخ عرضه و تقاضا و نزدیک به‌ نرخ بازار است.

به گزارش بانک اول  اصغر بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران اظهار داشت: نگرانی صادرکنندگان درخصوص واردات شمش طلا و محاسبه نرخ آن بر اساس نرخ ارز مبادله ای ناشی از اطلاعات اشتباهی است که در فضای مجازی منتشر شده است؛ نرخ شمش طلا بر اساس عرضه و تقاضا و نرخ نزدیک به نرخ بازار است.
وی افزود: پول ناشی از فروش شمش طلا به حساب صادرکننده واریز می‌شود.
سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: کسانی که در حوزه مصنوعات طلا فعالیت می‌کنند، خریداران عمده طلا، خرده فروشان طلای آب شده می‌توانند شمش طلا یک کیلویی را از مرکز مبادله ایران بخرند. با این اقدام مسیر خرید و فروش شمش طلا در یک مسیر شفاف قرار می‌گیرد.
بالسینی تصریح کرد: صادرکنندگان شمش طلای وارداتی را در مرکز مبادله ارز و طلای ایران عرضه می‌کنند و خریداران می‌توانند حداقل یک شمش و حداکثر سه شمش خریداری کنند./تسنیم

اخبار مرتبط
هر قطعه سکه طرح قدیم امروز بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شد.
دلار نیوزیلند با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۰.۶۰۷۱ دلار آمریکا رسید، اما معاملات آتی نشان داد که بازار‌ها به شرط بندی خود در مورد کاهش سه مرحله ای نرخ بهره توسط بانک مرکزی نیوزیلند در سال جاری پایبند هستند.
سی و هشتمین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز یکشنبه 31 تیر ماه 1403 برگزار خواهد شد. متقاضیان خرید شمش طلای مرکز مبادله ایران می‌توانند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (350 میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت 24 روز شنبه 30 تیرماه، در سی و هشتمین حراج این مرکز شرکت کنند.
به طور کلی، در مذهب اسلام خرید و فروش طلا به عنوان یک سرمایه گذاری یا کالای تجاری مجاز است. طلای آب شده نیز مانند سایر اشکال طلا، مشمول احکام شرعی مربوط به خرید و فروش طلا می شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها