دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

کاهش 7 دلاری طلا

27 دی 1402
کاهش 7 دلاری طلا

امید به کاهش نرخ بهره آمریکا به دنبال سخنان یک مقام پولی بانک مرکزی آمریکا سبب شد تا قیمت طلا بیش از 7 دلار کاهش یابد.

به گزارش بانک اول به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی به علت تقویت ارزش دلار کاهش یافت و به نزدیکی کمترین رقم یک ماه گذشته رسید.

هر اونس طلا (معادل 31.132گرم) در بازار جهانی با 7 دلار و 24 سنت کاهش 2021.20 دلار فروخته شد.

اظهارات مقامات فدرال رزرو که امید برای کاهش نرخ بهره در ماه مارس را تضعیف کرد، علت کاهش قیمت طلا عنوان شده است.

قیمت طلا روز گذشته نیز 1.3 درصد از ارزش خود را از دست و بیشترین کاهش یک روزه از 4 دسامبر 2023 را ثبت کرد.

کارلو آلبرتو دکاسا، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «بازارها احتمال می‌دهند که فدرال رزرو کاهش نرخ بهره را در پایان سه ماهه نخست امسال آغاز کند و اکنون آنها پس از اظهارنظرهای تند برخی از اعضای فدرال رزرو کمی تردید کرده‌اند.»

«از این رو ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه آمریکا افزایش یافته و این برای طلا و بازار سهام خوب نیست.»

دلار آمریکا پس از سخنان کریستوفر والر، مقام پولی فدرال رزرو که گفت بانک مرکزی آمریکا نباید برای کاهش نرخ بهره عجله کند، به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسید.

سخنان والر ارزش بازار بورس آمریکا را کاهش داد و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بیشترین افزایش یک روزه را در 3 ماه گذشته ثبت کرد.

تاجران اکنون 63 درصد احتمال می‌دهند که نرخ بهره آمریکا در ماه مارس کاهش یابد، در حالی‌که قبل از سخنان والر این رقم 73 درصد بود.

هرچه نرخ بهره کاهش پیدا کند، هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است کمتر می‌شود. افزایش ارز دلار هم قیمت طلا را برای مالکان ارزهای دیگر گران‌تر می‌سازد.

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها