شنبه, 2 تیر 1403 2024,June

فروش اجباری وسایل جانبی لوازم‌خانگی به مشتری در هنگام نصب ممنوع است

07 بهمن 1402
فروش اجباری وسایل جانبی لوازم‌خانگی به مشتری در هنگام نصب ممنوع است

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: هیچ نماینده نصب لوازم‌خانگی ملزم به فروش وسایل جانبی به مشتری نیست و این کار تخلف به حساب می‌آید.

به گزارش بانک اول اکبر پازوکی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در خصوص اخذ بی مجوز وجه نقد از مشتری هنگام نصب برخی از لوازم خانگی گفت: این موضوع اولا به ضمانت خود شرکت ها بر می گردد دقیقا باید در زمان خرید کالا اطلاع رسانی شود.

او گفت:مشتری خرید کالا باید دقت داشته باشد در زمان خرید کالا وسیله نصب،هزینه ایاب ذهاب چه مقدار است شرکت موظف است تمامی موارد را به مشتری توضیح دهد،مشتریان حتما در منزل کاغذ خرید دریافت کنند که اگر اچحافی شده بود بتوانند با مدرک و اسناد شکایت کنند.

پازوکی گفت: چون در برخی از موارد شرکت های لوازم خانگی به نماینده نصب توصیه می کنند که نباید هزینه ای دریافت کنید متاسفانه اشخاصی که در منزل برای نصب حضور پیدا می کنند توصیه می کنند که حتما باید این دستگاه ترانس یا این نوع فیلتر آب  را بزارید که تمامی این موارد تخلف است.

او گفت: نصب دستگاه لوازم‌خانگی به طور کلی رایگان است ولی هزینه ایاب و ذهاب رایگان نیست ولی برخی از شرکت های خدمات پس از فروش این هزینه را رایگان و برخی ها نه هزینه دریافت می کنند  چون جزو استاندارد گارانتی نیست./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
سخنگوی آب ادامه داد: در حوزه کشاورزی برنامه تدوین شده به ذی‌نفعان منعکس شده و شرایط منابع موجود آبی برای این گروه تشریح و تبیین می‌شود، در شرایط همراهی این بخش و پیشروی بر اساس مدل تعریف شده، کمترین چالش و تنش در تأمین آب این حوزه وجود خواهد داشت.
سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در دستور کار وزارت صمت خبر داد.
معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به فعالیت روزانه سامانه کاداستر افزود : این سامانه به طور متوسط روزانه ۳۰ هزار سند تولید می‌کند و در مخزن اسناد الکترونیکی ثبتی قرار گرفته است.
پول داغ یا H پول داغ یا Hot Money به پول سرگردانی گویند که در پی دریافت سود کوتاه مدت بالا به سرعت از بازاری به بازار دیگر انتقال پیدا می‌کند. ot Money به پول سرگردانی گویند که در پی دریافت سود کوتاه مدت بالا به سرعت از بازاری به بازار دیگر انتقال پیدا می‌کند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها