دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

افزایش قیمت طلا

10 بهمن 1402
افزایش قیمت طلا

طلا همچنان در انتظار برگزاری نشست بانک مرکزی آمریکاست تا اطلاعاتی در مورد زمان‌بندی کاهش نرخ بهره اطلاعاتی بیابد.

به گزارش بانک اول به نقل از فارس، با کاهش اندک ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا، قیمت طلا اندکی افزایش یافت.

رویترز گزارش داده که هر اونس طلا با 69 سنت افزایش 2033.92 دلار فروخته شد.

سرمایه‌گذاران در انتظار نشست بانک مرکزی آمریکا هستند تا در مورد زمان‌بندی کاهش نرخ بهره اطلاعاتی بیابند.

تحلیلگر ارشد گروه اگزینیتی، هان تان می‌گوید: «با اینکه بازارها با کم شدن احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس دست و پنجه نرم می‌کنند، طلا از کاهش ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه آمریکا سود می‌برد.»

شاخص دلار 0.1 درصد کاهش یافت و طلا را برای مالکان ارزهای دیگر جذاب‌تر ساخت.

تان می‌گوید، اگر جرمی پاول از احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس عقب‌نشینی کند، طلا به سطح 2 هزار دلار بازمی‌گردد و اگر جرم پاول نتواند بازارها را متقاعد کند که کاهش نرخ بهره در ماه مارس احتمالش کم است، طلا تا 2050 دلار بالا می‌رود.

کاهش نرخ بهره هزینه‌ها نگهداری طلا را که دارایی بدون بهره است، کم می‌کند.

نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود و بازار تاحد زیادی انتظار دارد که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در این نشست تغییر ندهد.

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها