دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

کاهش ۵۰۰ هزار تومانی حباب سکه / دلار، مچ انس جهانی را خواباند

12 بهمن 1402
کاهش ۵۰۰ هزار تومانی حباب سکه / دلار، مچ انس جهانی را خواباند

یک فعال بازار طلا با اشاره به کاهش ۵۰۰ هزار تومانی حباب سکه شرایط بازار را غیرقابل پیش‌بینی عنوان کرد.

به گزارش بانک اول محمد کشتی ‌آرای؛ عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌گو با اقتصاد آنلاین درباره بازار سکه و طلا گفت: این هفته به طور متوسط انس جهانی ۱۳ دلار افزایش قیمت داشت؛ اما بازار طلا و سکه بیشتر تحت تاثیر ارز قرار داشت تا انس جهانی. از طرف دیگر تقاضا نیز کاهش پیدا کرد که منجر به افت حباب سکه شد.

وی افزود: اول هفته هر قطعه سکه حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حباب داشت و با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی، حباب سکه به ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.

کشتی آرای با اشاره توقف رشد قیمت‌ها در بازار اظهار داشت: با نوساناتی که قیمت ارز در این روزهای اخیر داشت تقریبا می‌توانیم بگوییم قیمت‌ها در دو روز گذشته به ثبات نسبی رسیده است همین ثبات نیز روی سکه و طلا تاثیر گذاشت که قیمت‌ها زیاد تغییر نکند.

این فعال بازار طلا اضافه کرد: به طور کلی نسبت به هفته گذشته با توجه به افزایش قیمت ارز قیمت و سکه طلا افزایش داشته است. قیمت سکه در اول هفته در محدوده ۳۳ میلیون  ۱۰۰ هزار تومان بود که حدود ۴۵۰ هزار تومنان تا آخر هفته افزایش قیمت داشت، سکه طرح قدیم هم تقریبا ۱ میلیون تومان افزایش قمیت داشت. قیمت نیم سکه و ربع سکه نیز هر کدام ۳۰۰ هزار تومان گران شدند و قیمت سکه‌های یک گرمی هم ۱۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

کشتی آرای با بیان اینکه این افزایش قیمت‌ها اثر افزایش نرخ ارز بود، گفت: هر گرم طلای ۱۸ عیار در اول هفته ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده اما در حال حاضر به ۲ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان رسیده است که ۱۳۶ هزار تومان با افزایش همراه بوده است.

وی اضافه کرد: در مجموع بازار روال عادی دارد حباب سکه هم کاهش پیدا کرده است که بخشی از دلیل کاهش آن تاکید بانک مرکزی در واگذاری سکه است که به زودی در اتاق ارز و طلا عرضه خواهد شد.

کشتی آرای در پیش‌بینی از قیمت‌ طلا و سکه در روزهای آینده نیز گفت: انس جهانی تغییری نخواهد داشت؛ اما در بازار داخلی قیمت سکه و طلا قابل پیش‌بینی نیست.

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها