یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403 2024,May

سقوط ۱۶ هزار واحدی شاخص بورس

07 اسفند 1402
سقوط ۱۶ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحدی، به سطح ۲ میلیون و ۴۹ هزار و ۴۳۷ واحدی رسید.

به گزارش بانک اول سرمایه‌گذاری در بورس به معنای خرید و فروش سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه است و این عمل افراد و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا درآمد و سود از افزایش ارزش سهام یا تقاضا و عرضه در بازار بورس را بدست آورند. این نوع سرمایه‌گذاری معمولاً با ریسک‌هایی همراه است و نیاز به تحلیل دقیق و مطالعه بازار دارد.

بازار سرمایه در اولین روز معاملاتی روندی منفی داشت و شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در ساعات پایانی معاملات با افت ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحدی، به سطح ۲ میلیون و ۴۹ هزار و ۴۳۷ واحدی رسید.

شاخص هم‌وزن، نیز روندی منفی داشت و با ۱۰ هزار و  ۶۸۹ واحد کاهش در سطح ۷۱۲ هزار و ۱۴۹ واحدی قرار گرفت.

در معاملات امروز نماد‌های «شستا» با ۱۲۰۶ واحد، «وبلمت» با ۹۰۶ واحد و «نوری» با ۶۱۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل گذاشتند.

در پایان معاملات فرابورس ایران، شاخص کل امروز، نیز روندی منفی داشت و با ۲۵۲ واحد کاهش، به سطح ۲۴ هزار و ۳۸۷ واحدی رسید.

اخبار مرتبط
نرخ اخزا در بازار این روزها به اعداد بالاتر از 35 درصدی رسیده است. سود آوری شرکت های بورسی در آخرین گزارش منتشر شده در سامانه کدال ارقامی را نشان می‌دهد که نسبت به دوره های قبل شرکت ها با حاشیه های سود خالص و ناخالص پایین‌تری گزارش شده‌اند و تعدادی از این شرکت‌ها در لبه مرز شناسایی زیان خالص هستند.
در بازار امروز 41 نماد در محدوده مثبت و 390 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 71 نماد در محدوده مثبت و 314 نماد در محدوده منفی معامله شدند.
همچنین نمادهای فملی، وبملت، نوری و وپارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و در مقابل نمادهای جم و فارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص برجای گذاشتند.
فرزاد وجیهی کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه خرید طلا برای حفظ سرمایه گزینه مناسبی است، گفت: خرید طلا تنها برای افرادی که به دنبال حفظ سرمایه هستند مناسب است. اما اگر کسی به دنبال کسب سود مازاد از تورم است باید در بازار بورس و صندوق‌های اعتباری سرمایه گذاری کنند

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها