چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403 2024,April

می‌توانید از مرکز مبادله سکه بخرید

09 اسفند 1402
می‌توانید از مرکز مبادله سکه بخرید

مرکز مبادله ارز و طلای ایران از عرضه گسترده سکه از روز یکشنبه هفته بعد خبر دادو اعلام کرد: همه مردم می‌توانند در این حراج شرکت کنند.


به‌گزارش بانک اول ، در پی برگزاری ۹حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در یک‌ماه گذشته، عرضه گسترده سکه از یکشنبه آینده ۱۳اسفند آغاز خواهد شد و آنطور که مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعلام کرده عموم مردم می‌توانند از طریق سامانه‌ای که بعدا آدرس آن اعلام خواهد شد در حراج مذکور شرکت کنند. با این توضیح که سکه‌های عرضه شده در حراج روز ۱۳اسفندماه ضرب سال۱۳۸۶ است.


علی سعیدی همچنین در توضیحات بیشتری گفت: در فرایند خرید سکه طلای بهار آزادی، متقاضی خرید سکه طلا برای شرکت در حراج، ابتدا باید از طریق سامانه اینترنتی
ثبت‌نام کرده و اطلاعات هویتی برای احراز هویت را ثبت کند. متقاضی خرید همچنین باید یکی از شعب منتخب بانک ملی را جهت دریافت فیزیکی سکه طلا در استان مورد نظر انتخاب کند.او تصریح کرد: احراز هویت و ثبت‌نام در طول 2روز قبل از روز حراج قابل انجام است. در طول این دو روز، متقاضی باید معادل تعداد سفارش مورد نظر متناسب با قیمت پیشنهادی خود، مبلغ را از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سامانه، به‌حساب اعلام شده واریز کند.مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: برنده حراج سکه طلا می‌تواند برای تحویل فیزیکی سکه خود از شعبه منتخب، از ۷روز کاری پس از تخصیص مراجعه کند. درصورت تأخیر در دریافت سکه از شعبه بانک، متقاضی به‌مدت ۷روز کاری دیگر می‌تواند با پرداخت هزینه نگهداری، سکه خود را تحویل بگیرد.

 

اخبار مرتبط
بنا بر نظر بسیاری از کارشناسان اقتصادی، ازآنجایی‌که بازار طلا با مشکلاتی از قبیل فعالیت بدون دریافت مجوز، خریدوفروش با حساب‌های اجاره‌ای و فعالیت‌های ارزی برخی سودجویان به اسم طلافروش و فروش طلا با عیار پست مواجه است، این بازار نیازمند یک ساماندهی در تمامی بخش‌های صنفی و معاملاتی خود می باشد.
، بازار امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
با برگزاری بیستمین حراج حضوری شمش طلای مرکز مبادله ایران، حجم معاملات این تالار طی 3 ماه از مرز 2,7 تن گذشت.، حراج حضوری شمش طلا از 27 دی ماه 1402 در مرکز مبادله ایران آغاز و با گذشت 3 ماه و برگزاری 20 حراج، 2716 کیلوگرم شمش طلای استاندارد با عیار حداقل 995 در هزار معامله شد.
آن‌طور که آمارها نشان می‌دهند نیم‌سکه نه فقط در بازار آزاد، بلکه در حراج‌های مرکز مبادله نیز در صدر تقاضای متقاضیان است. همچنین طبق اعلام بانک مرکزی سقف تراکنش غیرحضوری دوبرابر شده و روزانه به ۲۰۰میلیون تومان رسیده است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها