دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

هوش مصنوعی وارد دنیای اکتشاف درون زمین می‌شود

09 اسفند 1402
هوش مصنوعی وارد دنیای اکتشاف درون زمین می‌شود

توانایی هوش مصنوعی در گرفتن نقشه از "زیرزمین" دنیای حفاری و اکتشاف را متحول کرده است. این توانایی به کارآمدتر شدن و کم‌هزینه‌تر شدن فرآیند حفاری توسط بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان،کمک شایانی می‌کند.

به گزارش بانک اول  Exodigo روز سه شنبه اعلام کرد که یک دور مالی به ارزش 105 میلیون دلار را پس از مشارکت سرمایه گذاران جدید در آن بسته است، از حسگرها برای اسکن زمین استفاده می کند و از هوش مصنوعی برای قابل استفاده کردن داده ها استفاده می کند.

این شرکت که در ژوئن 2021 توسط جرمی سووارد (32 ساله) و یکی از بنیانگذاران Edo Gonen تأسیس شد، نشان داد که نقشه‌های آن به کاهش 90 درصدی کار اولیه حفاری و حفاری کمک می‌کند.


جرمی سووارد توضیح داد که "شرکت‌ها سالانه بیش از 100 میلیارد دلار برای عملیات اکتشافی و حفاری اکتشافی هزینه می کنند"، تاکید کرد که پروژه نقشه برداری زیرزمینی به جلوگیری از تلفات، آسیب به محیط زیست و هزینه‌های بالا کمک می‌کند.

به گفته این گروه تجاری، بیش از 20 میلیون مایل خط لوله، کابل و سیم مدفون، تنها در ایالات متحده وجود دارد و شرکت‌ها سالانه بیش از 30 میلیارد دلار هزینه به دلیل آسیب به زیرساخت ها متحمل می‌شوند. فناوری جدید متکی بر هوش مصنوعی می‌تواند از این همه هزینه جلوگیری کند.

اخبار مرتبط
در این میان، عملکرد قابل‌توجه میم ‌کوین‌های محبوب مانند دوج‌کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و پپه (PEPE) نیز نشان‌دهنده پتانسیل بالای این بخش برای ارائه بازدهی بیشتر به سرمایه‌گذاران در سال جاری است.
این شرکت از مدت ها قبل مشغول آزمایش تولید عکس با هوش مصنوعی در پینت است و نسخه های اولیه Cocreator برای توسعه دهندگان و کارشناسان ویندوز از پاییز سال گذشته میلادی در دسترس بوده است. اما با معرفی رایانه های Copilot+ اکنون ویژگی به طور رسمی ارائه شده است.
دهقانی فیروزآبادی در ادامه از افتتاح و آغاز به کار مرکز ملی هوش مصنوعی تا بیستم خرداد خبر داد و گفت: بزرگترین اثر شهیدجمهور در حوزه علم و فناوری، ایستادن پای قانون جهش تولید دانش بنیان می‌دانم. او شخصاً ایستاد تا این قانون در دولت به نتیجه برسد و همه کسانی که از این قانون خبر دارند و روی آن کار کردند شهادت می‌دهند که بدون حضور آیت‌الله رئیسی این قانون به نتیجه نمی‌رسید.
کاربرانی که به خاطر فعالیت‌های مشکوک‌ یا گزارش‌های کاربران دیگر، در دسته با احتمال تخلف بالا قرار می‌گیرند حساب‌شان محدود شده و تنها قابلیت دیدن آگهی‌ها را دارند. امکان انتشار آگهی، چت یا دیدن شماره تلفن آگهی‌های دیگر از این افراد تا زمانی که هویت‌شان به صورت ویدیویی تایید شود گرفته خواهد شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها