چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403 2024,April

کاهش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه

09 اسفند 1402
کاهش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید در معاملات امروز (چهارشنبه، نهم اسفند) در بازار طلای تهران با ۱۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز به ۳۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش  بانک اول  قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران با ۱۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به روزکاری گذشته (سه شنبه، هشتم اسفند) ۳۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان داد و ستد شد.

سکه بهار آزادی طرح قدیم هم با ۱۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز، ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه در بازار تهران امروز بدون تغییر نسبت به دیروز، ۱۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و ربع‌سکه با ۵۰ هزار تومان افزایش، ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.

سکه گرمی نیز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۶ میلیون و ۱۵۰ تومان خرید و فروش شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در روز جاری در بازار طلای تهران ۲ میلیون و ۸۹۶ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته ۱۵ هزار تومان کاهش را تجربه کرد.

نرخ هر اُنس طلا در بازارهای جهانی نیز با هفت دلار افزایش به ۲ هزار و ۳۴ دلار رسید./ایرنا

اخبار مرتبط
بنا بر نظر بسیاری از کارشناسان اقتصادی، ازآنجایی‌که بازار طلا با مشکلاتی از قبیل فعالیت بدون دریافت مجوز، خریدوفروش با حساب‌های اجاره‌ای و فعالیت‌های ارزی برخی سودجویان به اسم طلافروش و فروش طلا با عیار پست مواجه است، این بازار نیازمند یک ساماندهی در تمامی بخش‌های صنفی و معاملاتی خود می باشد.
، بازار امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
با برگزاری بیستمین حراج حضوری شمش طلای مرکز مبادله ایران، حجم معاملات این تالار طی 3 ماه از مرز 2,7 تن گذشت.، حراج حضوری شمش طلا از 27 دی ماه 1402 در مرکز مبادله ایران آغاز و با گذشت 3 ماه و برگزاری 20 حراج، 2716 کیلوگرم شمش طلای استاندارد با عیار حداقل 995 در هزار معامله شد.
آن‌طور که آمارها نشان می‌دهند نیم‌سکه نه فقط در بازار آزاد، بلکه در حراج‌های مرکز مبادله نیز در صدر تقاضای متقاضیان است. همچنین طبق اعلام بانک مرکزی سقف تراکنش غیرحضوری دوبرابر شده و روزانه به ۲۰۰میلیون تومان رسیده است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها