چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403 2024,April

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه13 اسفند ۱۴۰۲

13 اسفند 1402
قیمت طلا، سکه و دلار امروز  یکشنبه13  اسفند ۱۴۰۲

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز یکشنبه ۱۳ اسفند همزمان با نیمه ابتدایی معاملات بازار، گرمی دو میلیون و ۹۹۵ هزار تومان به ثبت رسید.

به گزارش بانک اول نرخ طلا ۱۸ عیار گرمی پنج هزار تومانی درقیاس با دیروز ارتقا پیدا کرد و از طرف دیگر سکه امامی ۳۴ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان یعنی ۱۰ هزار تومان بیشتر از دیروز قیمت خورد. یورو خدماتی هم این روز‌ها برای مسافرانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند، اهمیت پیدا کرده است و در نیمه کانال ۴۶ هزار عرضه می‌شود.

قیمت دلار و یورو در مرکز مبادله

دلار خدماتی امروز یکشنبه ۱۳ اسفند براساس اعلام مرکز مبادله ارز و طلا ۴۲ هزار و ۹۲۰ تومان عرضه می‌شود.

قیمت دلار خدماتی به این ترتیب نسبت به اولین روز هفته تغییری ندارد، اما یورو خدماتی ۴۶ هزار و ۵۳۰ تومان عرضه می‌شود که این حاکی از رشد ۴۰ تومانی درقیاس با شنبه است..

قیمت یورو خدماتی مبنای محاسبه ارز دولتی است. یعنی متقاضیان ارز مسافرتی به‌جای نرخ‌های اعلامی از سوی دلال‌ها می‌توانند با ارائه مدارک لازم یورو خدماتی را حدود ۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان تهیه کنند.

قیمت دلار و یورو در مرکز مبادله ارز و طلا

انواع ارز خدماتی شنبه امروز
دلار خدماتی

42 هزار و 920 تومان

42 هزار و 920 تومان

یورو خدماتی

46 هزار و 490 تومان

46 هزار و 530 تومان

قیمت طلا ۱۸ عیار و انواع سکه

نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز یکشنبه ۱۳ اسفند با شروع معاملات بازار پنج هزار تومان نسبت به خریدوفروش‌های عصر دیروز افزایش پیدا کرد و به دو میلیون و ۹۹۵ هزار تومان رسید.

سکه امامی با رشد قیمت ۱۰ هزار تومانی ۳۴ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان قیمت خورد. ربع‌سکه و نیم‌سکه، اما هر کدام ۵۰ هزار تومان کمتر از دیروز فروخته شدند و به‌ترتیب ۱۲ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و ۱۹ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان به‌فروش رسیدند.

قیمت انواع طلا و سکه

طلا و سکه

شنبه

امروز

هر گرم طلا ۱۸ عیار

دو میلیون 990 هزار تومان

دو میلیون 995 هزار تومان

سکه امامی

34 میلیون و 645 هزار تومان

34 میلیون و 655 هزار تومان

نیم سکه

19 میلیون و 310 هزار تومان

19 میلیون و 260 هزار تومان

ربع سکه

12 میلیون و 290 هزار تومان

12 میلیون و 240 هزار تومان

سکه گرمی

شش میلیون و 170 هزار تومان

شش میلیون و 120 هزار تومان

اخبار مرتبط
بنا بر نظر بسیاری از کارشناسان اقتصادی، ازآنجایی‌که بازار طلا با مشکلاتی از قبیل فعالیت بدون دریافت مجوز، خریدوفروش با حساب‌های اجاره‌ای و فعالیت‌های ارزی برخی سودجویان به اسم طلافروش و فروش طلا با عیار پست مواجه است، این بازار نیازمند یک ساماندهی در تمامی بخش‌های صنفی و معاملاتی خود می باشد.
، بازار امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
با برگزاری بیستمین حراج حضوری شمش طلای مرکز مبادله ایران، حجم معاملات این تالار طی 3 ماه از مرز 2,7 تن گذشت.، حراج حضوری شمش طلا از 27 دی ماه 1402 در مرکز مبادله ایران آغاز و با گذشت 3 ماه و برگزاری 20 حراج، 2716 کیلوگرم شمش طلای استاندارد با عیار حداقل 995 در هزار معامله شد.
آن‌طور که آمارها نشان می‌دهند نیم‌سکه نه فقط در بازار آزاد، بلکه در حراج‌های مرکز مبادله نیز در صدر تقاضای متقاضیان است. همچنین طبق اعلام بانک مرکزی سقف تراکنش غیرحضوری دوبرابر شده و روزانه به ۲۰۰میلیون تومان رسیده است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها