چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403 2024,April

چگونه از مرکز مبادله سکه بخریم؟

13 اسفند 1402
چگونه از مرکز مبادله سکه بخریم؟

برای شرکت در حراج سکه در مرکز مبادله ایران، متقاضی پس از ثبت‌نام و احراز هویت می‌تواند از طریق سامانه معاملات طلا و اعلام تعداد سفارش و پرداخت هزینه‌ پیشنهادی خود، اقدام به ثبت سفارش کند.

به گزارش بانک اول  عرضه سکه در مرکز مبادله امروز (۱۳ اسفند) آغاز می‌شود و عموم مردم می‌توانند در این حراج که فقط ربع سکه طلا با ضرب سال ۱۳۸۶ عرضه می‌شود، شرکت کنند و زمان عرضه سکه‌های بدون تاریخ به زمان دیگری موکول شده است.

گام‌های مورد نیار برای شرکت در حراج سکه مرکز مبادله در ادامه آمده است:

گام اول: ثبت‌نام و احراز هویت

برای این کار متقاضی باید ابتدا از طریق آدرس اینترنتی market.ice.ir وارد سامانه معاملات طلای مرکز مبادله ایران شده و از طریق دکمه ثبت‌نام اقدام به ثبت اطلاعات مورد نیاز کند.

پس از احراز هویت متقاضی لازم است در استان مورد نظر خود یکی از شعب بانک ملی را برای دریافت فیزیکی سکه طلا انتخاب کند.

گام دوم: ثبت سفارش

متقاضی پس از ثبت‌نام و احراز هویت می‌تواند از طریق سامانه معاملات طلا اقدام به ثبت سفارش برخط برای شرکت در حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران کند.

برای این کار متقاضی ابتدا باید معادل تعداد سفارش مورد نظر، متناسب با قیمت پیشنهادی خود و هزینه‌های دیگر را از طریق درگاه پرداخت اینترنتی در سامانه به حساب اعلام‌شده واریز کند. سپس در روز حراج و ساعات مجاز، سفارش خود را ثبت کند. این سفارش شامل قیمت پیشنهادی و میزان سکه درخواست‌شده است.

گام سوم: شرکت در حراج سکه طلا

هر متقاضی پس از ثبت‌نام و اتمام دوره ثبت سفارش، وارد فرآیند حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران می‌شود. مرتب‌سازی و اولویت‌بندی سفارشات بر اساس بالاترین قیمت پیشنهادی و در صورت برابری قیمت‌های مرتب‌سازی بر اساس زمان ثبت سفارش صورت می‌گیرد.

درنهایت سکه طلا بر اساس اولویت‌بندی از بالاترین اولویت به پایین‌ترین اولویت متناسب با مقدار عرضه به متقاضیان تخصیص داده می‌شود.

گفتنی است وضعیت تخصیص سکه طلا از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع‌رسانی می‌شود.

گام چهارم: دریافت سکه طلا

برنده حراج می‌تواند جهت تحویل فیزیکی سکه طلا از شعبه منتخب خود از هفت روز کاری پس از تخصیص تا هفت روز کاری بعد از آن اقدام کند. در صورت تاخیر در دریافت سکه از شعبه بانک، متقاضی به مدت هفت روز کاری دیگر فرصت دارد با پرداخت هزینه نگهداری سکه خود را تحویل بگیرد. عدم مراجعه متقاضی برای دریافت سکه در مهلت مقرر به فسخ معامله منجر خواهد شد و وجوه واریزی پس از کسر هزینه‌های عملیاتی عودت داده می‌شود./ایسنا

اخبار مرتبط
بنا بر نظر بسیاری از کارشناسان اقتصادی، ازآنجایی‌که بازار طلا با مشکلاتی از قبیل فعالیت بدون دریافت مجوز، خریدوفروش با حساب‌های اجاره‌ای و فعالیت‌های ارزی برخی سودجویان به اسم طلافروش و فروش طلا با عیار پست مواجه است، این بازار نیازمند یک ساماندهی در تمامی بخش‌های صنفی و معاملاتی خود می باشد.
، بازار امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
با برگزاری بیستمین حراج حضوری شمش طلای مرکز مبادله ایران، حجم معاملات این تالار طی 3 ماه از مرز 2,7 تن گذشت.، حراج حضوری شمش طلا از 27 دی ماه 1402 در مرکز مبادله ایران آغاز و با گذشت 3 ماه و برگزاری 20 حراج، 2716 کیلوگرم شمش طلای استاندارد با عیار حداقل 995 در هزار معامله شد.
آن‌طور که آمارها نشان می‌دهند نیم‌سکه نه فقط در بازار آزاد، بلکه در حراج‌های مرکز مبادله نیز در صدر تقاضای متقاضیان است. همچنین طبق اعلام بانک مرکزی سقف تراکنش غیرحضوری دوبرابر شده و روزانه به ۲۰۰میلیون تومان رسیده است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها