چهارشنبه, 30 خرداد 1403 2024,June

صدور کارت بانکی از سوی بانک شهر برای اتباع خارجی

26 اسفند 1402
صدور کارت بانکی از سوی بانک شهر برای اتباع خارجی

بانک شهر با هدف تحقق شعار "نوآوری در خدمت" و در راستای پاسخگویی به نیاز‌های پولی و مالی اتباع خارجی؛ در چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی اقدام به افتتاح سپرده و صدور کارت بانکی برای اتباع خارجی مجاز کرده است.

به گزارش بانک اول به نقل از روابط عمومی بانک شهر، در مراسم رونمایی از خدمت جدید بانک شهر که با حضور دکتر سیدمحمدمهدی احمدی مدیرعامل این بانک، جمعی از نمایندگان مجلس (محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، فدا حسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و سفیر سابق ایران در افغانستان و احمد نادری عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی)، مدیران دستگاه‌های نظارتی و مدیران ارشد شبکه بانکی کشور برگزار شد؛ کارت بانکی "کارت اتباع" ویژه اتباع خارجی مجاز دارای مدرک اقامتی معتبر رونمایی شد.

فدا حسین مالکی عضو مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه از ابتکار عمل بانک شهر در خدمات رسانی به اتباع خارجی و تلاش برای بهره مندی آنان از خدمات برتر بانکی قدردانی می‌کنیم، گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به موقعیت منطقه‌ای خود، کشوری مهاجر پذیر است. طی سال‌های گذشته نیز مسئولان همواره به دنبال ارائه خدمات بانکی در چارچوب قوانین و مقررات به اتباع خارجی بوده اند.

وی با تاکید بر اینکه ایران نیز همانند بسیاری از کشور‌ها در تلاش است از ظرفیت‌های اتباع برای سرمایه گذاری در کشور استفاده کند، عنوان کرد: امروز تجار کشور‌های مختلف به دنبال سرمایه گذاری در ایران هستند و قطعا ارائه خدمات بانکی به آنان می‌تواند این مهم را تسهیل کند.

حسین مالکی خاطرنشان ساخت: پاسخگویی درست به نیاز‌های پولی و مالی اتباع خارجی ضمن فراهم آوردن زمینه مراودات مالی این عزیزان با کشور‌های خودشان می‌تواند به ارتباط گسترده‌تر بخش خصوصی کشورمان با اتباع نیز کمک کند.

در ادامه احمد نادری عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز شاهد حسن مدیریت در بانک شهر هستیم، گفت: عملکرد بانک و خدمات رسانی آنان به شهروندان و مشتریان شبکه بانکی به نسبت سال‌های گذشته قابل مقایسه نیست و از این بانک به عنوان بانکی موفق نام برده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خدمات بانک شهر در حوزه بین الملل و تامین مالی پروژه‌های مهم، چشمگیر و ارزشمند است، افزود: خدمت جدید بانک شهر نیز که برای اولین بار در سطح کشور با این کیفیت صورت می‌گیرد، یک کار ابداعی خوب و کاربردی است.

نادری با بیان اینکه به دلیل وجود زیرساخت‌های خوب در بانک شهر افتتاح سپرده و صدور کارت بانکی برای اتباع خارجی ممکن شده است، گفت: انشاالله این اقدام می‌تواند زمینه بهره مندی اتباع خارجی از خدمات کامل بانکی را فراهم آورد.

دکتر سیدمحمدمهدی احمدی مدیرعامل بانک شهر نیز در این مراسم با اشاره به صدور کارت بانکی از سوی این بانک برای اتباع خارجی، عنوان کرد: خدمات بانکی ارائه شده به اتباع خارجی تنها به افتتاح حساب، جذب سپرده و ارائه تسهیلات محدود نخواهد بود و با توجه به نیازهایشان، خدمات برتر بانکی و همچنین خدمات ارزش افزوده مانند صدور بیمه نامه‌ها، خرید تور‌های گردشگری و سفر و … به این عزیزان ارائه خواهد شد.

لازم به توضیح است که به منظور خدمت رسانی مناسب برای اتباع خارجی مشمول، پلتفرمی یکپارچه تحت عنوان «نیوبانک ویژه اتباع خارجی» که اولین نیوبانک کشور در حوزه اتباع می‌باشد، نیز توسط بانک شهر طراحی و آماده بهره برداری می‌باشد و محل‌های ارایه خدمات بانک شهر به اتباع خارجی از طریق رسانه‌های ارتباطی و ارسال پیامک به اتباع متعاقبا اعلام می‌گردد.

اخبار مرتبط
بانک اول - معاون فناوری اطلاعات بانک شهر گفت: امکان افتتاح حساب به صورت غیر حضوری و از طریق نرم افزار "همراه شهر پلاس" برای شهروندانی که در بانک شهر حساب بانکی ندارند به صورت رایگان تا ابتدای شهریور ماه میسر شده است.
رئیس هیات مدیره بانک شهر با اشاره به اجرای سیاست های درست و مناسب برای اصلاح ترکیب سپرده ها و همچنین جذب منابع در چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی از سوی شعب این بانک؛ از کاهش قیمت تمام شده پول و افزایش درآمدهای کارمزدی در بانک شهر خبر داد.
بانک اول -به‌موجب قانون، اشخاص کمتر از ۱۸ سال شامل اشخاص صغیر و اشخاص بالغ غیر رشید که رشد آن‌ها از سوی دادگاه صالحه تشخیص داده نشده است نمی‌توانند در اموال و حقوق مالی خود تصرف کنند.
بانک اول - داشتن یک حساب ارزی به عنوان یکی از روش های موثر برای محافظت و همچنین استفاده از سرمایه های ارزی است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها