شنبه, 2 تیر 1403 2024,June

خواص شگفت انگیز نوشیدن آب داغ که نمی دانستید

27 اسفند 1402
خواص شگفت انگیز نوشیدن آب داغ که نمی دانستید

آب داغ را اغلب زمانی که سرفه به ما دست می‌دهد یا خارش گلو داریم، می‌نوشیم، اما آیا آب گرم یا ولرم خاصیتی برای سلامتی نیز دارد؟ به نظر آب داغ می‌تواند در تناسب اندام تاثیر زیادی داشته باشد. پس وقت آن است که آب معمولی را با آب گرم جایگزین کنید.

به گزارش بانک اول ممکن است شگفت انگیز به نظر برسد، اما به گفته متخصصان، نوشیدن آب گرم نه تنها می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، بلکه می‌تواند در بهبود متابولیسم (سوخت وساز) و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن نیز موءثر باشد. در این مطلب به برخی از فواید نوشیدن آب گرم و چگونگی کمک آن به افزایش سلامت و تندرستی عمومی اشاره شده است.

بهبود هضم

نوشیدن آب داغ می‌تواند با شکستن مولکول‌های غذا به تحریک هضم و حرکت بهتر غذا از طریق دستگاه گوارش کمک کند.

رفع یبوست

نوشیدن آب داغ می‌تواند به نرم شدن مدفوع و کمک به حرکات روده و رفع یبوست کمک کند. این نوشیدنی همچنین می‌تواند حرکات روده را منظم کند.

سم زدایی

آب داغ می‌تواند با افزایش تعریق و تقویت ادرار به دفع سموم از بدن و در مجموع به فرآیند سم زدایی کمک کند.

رهایی از گرفتگی بینی

استنشاق بخار آب داغ می‌تواند به رفع گرفتگی بینی و کاهش علائم سرماخوردگی، سینوزیت و آلرژی کمک کند.

بهبود گردش خون

نوشیدن آب داغ می‌تواند با شل کردن رگ‌های خونی و رساندن اکسیژن و مواد مغذی به قسمت‌های مختلف بدن به بهبود گردش خون کمک کند.

خواص شگفت انگیز نوشیدن آب داغ که نمی دانستید

تسکین درد

آب داغ می‌تواند به کاهش تنش عضلانی و سفتی مفاصل کمک کند و از درد عضلات، درد آرتریت (آرتروز) و گرفتگی‌های قاعدگی کم کند.

کاهش وزن

نوشیدن آب داغ ممکن است در افزایش متابولیسم و افزایش کالری سوزی موثر باشد و در صورت ترکیب با یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم به کاهش وزن کمک کند.

اخبار مرتبط
اگر ۵۰ ساله هستید و یا هنگامی که ۵۰ ساله شدید، نوشیدن این نوشیدنی را برای پیری سالم آغاز کنید.
دولت ژاپن اخیراً از گسترش یک بیماری کشنده به نام «باکتری گوشتخوار»، که با نام علمی نام «سندرم شوک سمی استرپتوکوک (STSS)» نیز شناخته می‌شود، در سطح کشور خبر داد. این بیماری ۳۰ درصد احتمال مرگ و میر دارد و می‌تواند در مدت زمان کوتاهی، ظرف ۴۸ ساعت، فرد مبتلا را از پا درآورد. بر اساس اطلاعات موجود، در نیمه نخست سال میلادی جاری (۲۰۲۴)، ۹۷۷ نفر به سندرم شوک سمی استرپتوکوکی (STSS) یا باکتری گوشتخوار مبتلا شده‌اند که بیشترین شیوع از سال ۱۹۹۹ تا کنون است. در حالی که سال گذشته این آمار شامل ۹۴۱ مبتلا بود
مغز خود را با این راهکارهای هوشمند حفظ کنید تا تمرکز خود را بیشتر کرده و تفکر شناختی را تقویت کنید
برخی از شرایط پزشکی مرتبط با کبودی ممکن است لزوما باعث کبودی نشوند، اما شما را در برابر کبودی آسیب پذیرتر کنند. در این مقاله، قصد داریم ویتامین‌هایی را که کمبود آن‌ها ‌باعث این آسیب پذیری و کبودی سریع‌تر پوست می‌شوند، با شما به اشتراک بگذاریم. امیدواریم که اگر شما نیز با این مشکل روبه‌رو هستید، با رفع کمبودهای تغذیه‌ای آن را بهبود دهید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها