دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

سرمایه گذاران طلا با رکوردهای جدید شوکه شدند!

16 فروردین 1403
 سرمایه گذاران طلا با رکوردهای جدید شوکه شدند!

قیمت طلا دوباره رکورد دیگری را به ثبت رساند و نقره نیز به بالاترین قیمت در دو سال گذشته رسید.

به گزارش بانک اول با افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه در این هفته، تقاضای پناهگاه امن مطرح می‌شود. نمودارهای صعودی همچنین معاملات فنی را به سمت طولانی دو بازار فلزات گرانبها سوق می دهد.

قیمت طلا امروز به بالاترین سطح خود رسید زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تاکید کرد که افزایش شغلی اخیر و نرخ تورم بالاتر از حد انتظار، تصویر کلی راهبرد پولی بانک مرکزی را به طور قابل‌توجهی تغییر نمی‌دهد.

پاول اظهار کرد اگر اقتصاد به طور گسترده مطابق انتظار ما تکامل یابد، او و همکارانش در فدرال رزرو تا حد زیادی موافق هستند که نرخ بهره پایین‌تر در مقطعی از سال جاری مناسب خواهد بود.

گزارش های اقتصادی ایالات متحده که قرار است روز چهارشنبه منتشر شود .همچنین قرار است چند تن از مقامات فدرال رزرو نیز امروز سخنرانی کنند.

روز جمعه گزارش وضعیت اشتغال ایالات متحده نیز منتشر می شود.

در اخبار شبانه روزی، زمین لرزه ای به بزرگی 7.4 ریشتر در تایوان رخ داد که حداقل هفت کشته و ده ها زخمی برجای گذاشت. این لرزش قوی ترین زلزله در یک ربع قرن گذشته بود.

قیمت هر اونس طلا در لحظه تنظیم گزارش با 13 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به 2296 دلار رسید.

افزایش غیرمنتظره حقوق و دستمزد در آمریکا

موسسه تحقیقاتی ایالات‌متحده اعلام کرد، حقوق و دستمزد خصوصی ایالات‌متحده در ماه مارس ۱۸۴هزار دلار افزایش یافت که بیشتر از تخمین‌های بازار است.

انتظار بازار برای این رقم، افزایش ۱۴۸هزار شغل بود و این رقم برای ماه فوریه ۱۵۵هزار افزایش داشت.

قیمت طلا در سال جاری میلادی حدود 11 درصد افزایش یافته و این فلز گران‌بها چندین مرتبه با رکوردشکنی همراه شده است. علت افزایش قیمت فلز زرد به انتظارات از کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری میلادی بازمی‌گردد. با این حال، آمارها نشان می‌دهد اقتصاد آمریکا همچنان وضعیت مطلوبی دارد و همین امر باعث شده درباره زمان احتمالی نخستین کاهش نرخ بهره تردیدهایی به وجود آید.

بر اساس ابزار FedWatch، معامله‌گران به احتمال ۶۲ درصد قیمت‌گذاری می‌کنند که فدرال رزرو در ماه ژوئن کاهش نرخ بهره را آغاز کند. نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می‌دهد.

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها