پنجشنبه, 3 خرداد 1403 2024,May

زمان اولین حراج سکه مرکز مبادله در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

25 فروردین 1403
زمان اولین حراج سکه مرکز مبادله در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران از حراج سکه طلای سال ۱۴۰۳ از روز دوشنبه ۲۷ فروردین خبر داد.

به گزارش بانک اول سعیدی مدیر مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: از اول سال تا به امروز در چهار گروه ارز تخصیص داده شده که به ترتیب ۳۹۳ میلیون دلار ارز در حوزه گندم، دانه‌های روغنی و دارو داشته ایم همچنین در حوزه بازرگانی ۹۲۳ میلیون دلار و ۷۶ میلیون دلار ارز به تامین نیازهای خدمات ارزی اختصاص داده شده است.

سعیدی گفت: همچنین از ۲۷ بهمن آمار عرضه حراج سکه طلا به میزان ۲ تن را داشتیم. در مجموع در بازار حراج سکه هم تعداد ۱۱۰۵۲۴ سکه مورد معامله قرار گرفته است.

به گفته از دوشنبه ۲۷ فروردین حراج سکه از سرگرفته خواهد شد./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
در حال حاضر این سوال مطرح می‌شود که اکنون که طلا اندکی نفس تازه می‌کند، زمان آن نزدیک است که نقره، بسترهای از دست رفته را جبران کند. چرا که نقره افزایش یافته و به سطحی رسیده است که در بیش از یک دهه دیده نشده بود، با این حال مطابق با اعداد ارائه‌شده توسط AJ Bell همچنان یک سوم کمتر از رکورد سال 2011 خود معامله می‌شود.
اما با اعلام اخبار حادثه بالگرد رییس جمهوری که منجر به شهادت ایشان و هیات همراه شد، دلال ها و برخی افراد معلوم‌الحال سعی در ماهیگیری از آب گل‌الود داشتند، انها با ایجاد التهاب در بازار ارز باعث شدند قیمت دلار از 56 هزار تومان طی چند ساعت به بالای 60 هزار تومان برود.
، بازار امروز شاهد افت قیمت طلا، سکه و دلار در مقایسه با روز گذشته است.
این روز‌ها عده زیادی از مردم بخشی از سرمایه خود را به طلای دست دوم تبدیل می‌کنند. اجرت پایین‌تر و نوسانات قیمت کمتر نسبت به دلار و دیگر کالا‌ها از جمله دلایل محبوبیت خرید طلای دست دوم به حساب می‌آید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها