دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

پیش بینی قیمت سکه/ آیا اکنون وقت خرید سکه است؟

26 فروردین 1403
پیش بینی قیمت سکه/ آیا اکنون وقت خرید سکه است؟

فعالان بازار می‌گویند این روزها بازار ارز و سکه تهران به واسطه اخبار و اتفاقات اخیر در خاورمیانه هیجانی شده است. عده‌ای از آنها توصیه می‌کنند که فعلا دست از خرید بکشید و فعلا نظاره‌گر بازار شوید.

به گزارش بانک اول ،آنطور که شواهد نشان می‌دهد سکه‌بازان دیروز شاهد صعود قیمت سکه بودند. بر این‌ اساس و طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی که قبل از عید فطر با ۴۲ میلیون و ۶۰۰ هزار معامله شده بود، در اولین روز هفته جاری با ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع به کار کرد و در ادامه معاملات تا سطح ۴۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالا رفت. البته عصر دیروز قیمت هر قطعه سکه امامی در سایت مذکور با رقم ۴۵ میلیون تومان به فروش رسید.

فعالان بازار می‌گویند این روزها بازار ارز و سکه تهران به واسطه اخبار و اتفاقات اخیر در خاورمیانه هیجانی شده است. عده‌ای از آنها توصیه می‌کنند که فعلا دست از خرید بکشید و فعلا نظاره‌گر بازار شوید.

در این میان روز گذشته نیروی دریایی سپاه پاسداران یک کشتی باری اسرائیلی را در تنگه هرمز توقیف کرد که برخی از تحلیل‌گران این مسأله را بخشی از پاسخ ایران به اسرائیل تلقی کردند. همچنین رسانه العربیه نیز در مطلبی ضمن اشاره به توقیف کشتی اسرائیلی توسط ایران این موضوع را بخشی از پاسخ ایران خواند.

همچنین شب گذشت رسانه‌ها اعلام کردند که ایران با بیش از ۱۰۰ پهپاد و موشک به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق پاسخ داد. برخی از معامله‌گران می‌گویند در شرایط کنونی به نظر می‌رسد تشدید تنش‌ها و نحوه پاسخگویی ایران به حمله روز یکم آوریل دمشق بار دیگر بازار ارز و سکه را تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد.

بااین حال برخی دیگر معتقدند درصورتی که پس از گذشت چند روز این مسأله با واکنش اسرائیل همراه نباشد بازار سیگنال اتمام ریسک را دریافت کرده و قیمت‌ها تغییر فاز خواهند داد.

در مجموع فعالان بازار معتقدند که جناح افزایشی در حال حاضر برای فتح محدوده ۴۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خیز برداشته و درصورتی‌که به آن برسد و بالای آن ماندگار شود صعود سکه تا نیمه کانال جدید محتمل است. در غیر این صورت در صورتی که طلا و دلار نزولی شود، ممکن است بازار سکه را تحت‌تأثیر خود قرار دهد و سکه با از دست‌ دادن محدوده فعلی خود، به کانال ۴۴ میلیون تومان عقب‌نشینی کند.

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها