دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

شرایط شرکت در حراج طلا اعلام شد

26 فروردین 1403
شرایط شرکت در حراج طلا اعلام شد

سخنگوی مرکز مبادله گفت: امروز ۲۶ فروردین ماه دومین حراج حضوری شمش طلا طی سال جدید در مرکز مبادله ارز و طلای ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش  بانک اول  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اصغر بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: امروز ۲۶ فروردین ماه دومین حراج حضوری شمش طلا طی سال جدید در مرکز مبادله ارز و طلای ایران برگزار خواهد شد. 

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: روال حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله همانند سابق است و این روال تغییری نسبت به سابقه نداشته است.

گفتنی است، امروز دومین جلسه حراج حضوری شمش در سال جدید و از ابتدا تاکنون هفدهمین جلسه حراج است که برگزار خواهد شد.

همچنین زمان جلسه حراج از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۶:۰۰ است و وجه الضمان مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال (۳،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال) به ازای هر قطعه شمش طلای استاندارد است. 

متقاضی خرید می‌توانستند تا ساعت ۲۴ روز گذشته یعنی شنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ مبلغ وجه الضمان را پرداخت کنند. مبلغ وجه الضمان باید به حساب واسط مرکز مبادله ارز و طلای ایران، مشروط به تایید واریز وجه از سوی این مرکز واریز شود.

اما چه کسانی می‌توانند متقاضی خرید شمش طلا از مرکز مبادله باشند؟ «فروشندگان عمده شمش طلا دارای پروانه کسب مجاز و معتبر»، «تولیدکنندگان و سازندگان فعال مصنوعات طلا دارای پروانه کسب مجاز و معتبر» و «خرده فروشان طلای آب شده دارای پروانه کسب مجاز و معتبر» و «بانک عامل با تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» می‌توانند متقاضیان خرید شمش طلای مرکز مبادله ایران باشد.

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها