یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403 2024,May

آخرین مهلت ثبت نام بیمه رایگان مادران دارای 3 فرزند+ جزییات

27 فروردین 1403
آخرین مهلت ثبت نام بیمه رایگان مادران دارای 3 فرزند+ جزییات
مدیر صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر کردستان گفت: دولت در راستای حمایت از جوانی جمعیت، مادران روستایی و عشایر دارای سه فرزند و بیشتر را به صورت رایگان بیمه می‌کند.

به گزارش بانک اول  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد توانا اظهار داشت: در راستای قانون حمایت از جمعیت و خانواده مادران غیر شاغل و خانه‌دار ساکن در مناطق  روستایی و عشایری  دارای سه فرزند و بیشتر به صورت رایگان توسط دولت بیمه شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر کردستان با بیان اینکه تاریخ تولد فرزند سوم مادران باید از یکم فروردین سال ۹۶ باشد، گفت: متقاضیان با ثبت‌نام در این طرح از مزایای مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی، فوت و انتقال سوابق بهره‌مند می‌شوند.

 

 مدیر صندوق بیمه کشاورزی استان زنجان گفت: تا ۲۶ فروردین امسال، ۱۳۵۹ مادر دارای سه فرزند و بیشتر در طرح بیمه رایگان صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ثبت‌ نام کردند.

وی اضافه کرد: یکی از شرایط ثبت‌نام ایرانی بودن تابعیت هر سه فرزند است.

توانا با تاکید بر اینکه متقاضیان حداکثر تا ۳۰ فروردین ماه سال جاری فرصت دارند در این طرح ثبت نام کنند، بیان کرد: افراد واجد شرایط با مراجعه به دفاتر کارگزاری در سراسر استان یا از طریق آدرس صندوق www.roostaa.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در مرحله اول ثبت‌نام تاکنون بیش از ۵۵۰ نفر ثبت نام کرده‌اند، یادآور شد: به ازای هر فرزند دو سال به سنوات بیمه مادران اضافه خواهد شد.

اخبار مرتبط
سقف تعهدات قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۴۰۲ ـ ۱۴۰۳ در حوزه بستری فوق تخصصی ۸۵ میلیون تومان، بیماران خاص و صعب‌العلاج ۳۵ میلیون تومان است.
در اولین مرحله باید فرد بیمه‌شده تحت درمان‌های پزشکی قرار بگیرد و مراحل درمانی را طی کند. حالا اگر بهبودی او حاصل نشد، پزشک، فرد را به کمیسیون پزشکی ارجاع می‌دهد.
بیمه تامین اجتماعی یک نظام تامین اجتماعی است که به منظور حفظ و تامین حقوق اجتماعی و اقتصادی افراد در برابر ریسک‌های مختلف به صورت تامین مالی فعالیت می‌کند. بیمه تامین اجتماعی در بسیاری از کشورها وجود داشته و در بسیاری از جوامع مورد استفاده قرار گرفته است. هدف اصلی بیمه تامین اجتماعی، ایجاد تعادل میان حقوق و تعهدات اجتماعی و اقتصادی فرد است.
سازمان تأمین اجتماعی یکی از سازمان‌هایی است که افرادی را که در حین کار دچار آسیب شده‌اند تحت پوشش خود قرار می‌دهد. لازم است گفته شود در صورتی که فردی که دارای بیمه تأمین اجتماعی است در حین کار دچار آسیب و شکستگی یا نقص عضو شود، می‌تواند از بیمه تأمین اجتماعی به صورت ماهیانه مستمری دریافت کند

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها