شنبه, 15 بهمن 1401 2023,February

بیمه

بخشودگی بیمه شخص ثالث از ۱۵ تا ۱۹ بهمن ابلاغ شد
قائم مقام بیمه مرکزی گفت: بخشودگی جرایم بند ب ماده ۲۴ قانون بیمه شخص ثالث از تاریخ ۱۵ بهمن تا پایان روز ۱۹ اسفند صرفا با خرید یکساله بیمه نامه ابلاغ شد.
این افراد بیمه رایگان می شوند
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: در سال آینده افراد فاقد بیمه پایه تحت پوشش بیمه رایگان قرار می گیرند
نرخ بیمه اختیاری چقدر است ؟ پاسخ به پرسش‌ها درباره مقررات و خدمات بیمه اختیاری
بیمه اختیاری امکانی ویژه برای کسانی است که بعد از یک دوره اشتغال و بیمه‌پردازی، در حال حاضر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و تمایل دارند سوابق بیمه‌پردازی خود را تا رسیدن به سن برخورداری از خدمات بلندمدت تأمین‌اجتماعی ادامه دهند.
بیمه کارگران ساختمانی تعیین تکلیف شد /چه کسانی  از پرداخت حق بیمه معاف شدند؟
نمایندگان در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با اصلاح طرح اصلاح ماده ۵ قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی موافقت کردند.
 شرایط، و نحوه ثبت نام بیمه زنان خانه دار و دختران + لینک
زنان خانه‌دار و نیز دخترانی که در رده سنی بین 18 سال تمام تا 50 سال تمام قرار دارند، حتی بدون سابقه قبلی بیمه‌ای می‌توانند از حمایت‌های تأمین‌اجتماعی شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، بازماندگان و خدمات درمانی برخوردار شوند.
آغاز ثبت‌نام وام بدون سود و ضامن برای بازنشستگان
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران اضافه کرد: آدرس و شماره تماس ۳۶ دفتر کارگزاری استان تهران از طریق سایت اینترنتی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به نشانی roostaa.ir در دسترس متقاضیان قرار دارد.
 ۱۶ سوال پرتکرار درباره بیمه دختران مجرد و زنان خانه‌دار
نرخ ۱۲ درصد تنها برای سابقه بازنشستگی است و حمایت دیگری ندارد به‌همین دلیل به دختران جوان و مجرد توصیه می‌شود. نرخ ۱۴ درصد با پوشش بازنشستگی و فوت به افراد متاهل توصیه می‌شود. نرخ ۱۸ درصد علاوه بر بازنشستگی و فوت، از کارافتادگی را پوشش می‌دهد
 راه های اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی
روش‌های استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با جزئیات شامل دو دسته‌ی حضوری و غیرحضوری است. دسته‌ی حضوری شامل روش مراجعه به شعب بیمه است اما دسته‌ی غیرحضوری شامل روش‌های استفاده از سایت و اپلیکیشن است که معرفی می‌شود.
زنان خانه دار چطور خود را بیمه کنند؟ + نحوه محاسبه مبلغ و شرایط پرداخت حق بیمه زنان خانه دار
زنان خانه‌دار می‌توانند بر اساس سه نرخ ۱۲ درصد خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ ۱۴ درصد خدمات بازنشستگی و فوت (قبل و بعد از بازنشستگی) نرخ ۱۸ درصد خدمات بازنشستگی، فوت (قبل و بعد از سن بازنشستگی و ازکارافتادگی) بهره‌مند شوند.
 چگونه با بیمه کردن کالاهای پستی خسارت دریافت کنیم؟
صاحبان کالاهای پستی درصورت بروز هر مشکلی می توانند جهت دریافت خسارت احتمالی خود از بیمه استفاده کنند.
 سابقه بیمه خریدنی نیست ولی یک استثنا دارد
در قانون تامین اجتماعی برای مدت زمان پرداخت بیمه یک حداقل و حداکثر مشخص شده است. حداقل زمان پرداخت بیمه ده سال و حداکثر مدت زمان آن 30 سال است. از این رو شخصی که به مدت سی سال ماهیانه مبلغی را به بیمه داده باشد می‌تواند بعد از پایان سی سال هر ماه بازنشستگی خود را دریافت بنماید.
این افراد حقوق بازنشستگی نمی گیرند
سابقه بیمه خریدنی نیست مگر اینکه فرد به ۶۰سال رسیده باشد و برای بازنشسته شدن نیاز به خرید سابقه بیمه داشته باشد.
جزئیات شرایط احتساب سوابق خدمت سربازی/آیا امکان تقسیط حق‌بیمه وجود دارد؟
سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح جزئیات شرایط احتساب سوابق خدمت سربازی بیمه‌شدگان گفت: امکان تقسیط حق بیمه مربوطه حداکثر تا ۱۲ قسط فراهم شده است.
پاسخ به سؤالات و ابهامات در خصوص بیمه زنان «خانه‌دار»
"زنان خانه‌دار" نیز همانند سایر اقشار می‌توانند با پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی از خدمات بازنشستگی و ... استفاده کنند و این در حالی است که زنان مجرد هم می‌توانند پدر و مادر خود را تحت پوشش این بیمه قرار بدهند.
آخرین فرصت ثبت‌نام و حذف بیمه تکمیلی برای بازنشستگان اعلام شد
آخرین فرصت ثبت‌نام بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد.
کارت پایان خدمت برای بیمه بیکاری الزامی است؟
براساس اعلام دیوان عدالت اداری، به دنبال شکایت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و درخواست ابطال بخشنامه شماره ۱۹۷۴۸۷ تاریخ هشتم دی ۱۴۰۰ این وزارتخانه که در آن مقرر شده بود، " ارائه کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر رسیدگی به وضعیت مشمولین برای تشکیل پرونده بیمه بیکاری الزامی می باشد"، این مقرره در هیات عمومی پس از بحث و بررسی ابطال نشد.
مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی عمر و حادثه تمدید شد
صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: مهلت ثبت نام «بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا» ویژه بازنشستگان کشوری تمدید شد.
"زنان خانه‌دار" چگونه خود را بیمه تامین اجتماعی کنند؟
زنان خانه‌دار می‌توانند بر اساس سه نرخ حق بیمه ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند؛
یارانه دارو از طریق بیمه‌ها به بیماران تعلق می‌گیرد
هرگونه افزایش قیمت دارو متوجه بیمار نیست زیرا یارانه دارو به انتهای زنجیره منتقل شده و مابه‌التفاوت ارزی در اختیار بیمه ها قرار می گیرد، بیمار با ارائه نسخه پزشک مشمول یارانه دارو بوده و بدون تغییر پرداختی داروی خود را تهیه می کند.
شرایط دریافت بیمه بیکاری
بانک اول - از آنجا که بسیاری از کسب و کار‌ها به دلیل ورشکستگی و یا تعطیلی شغل و یا کمبود درآمد مجبور به تعدیل نیرو می‌شوند، دانستن شرایط و نحوه استفاده از بیمه بیکاری می‌تواند برای خیلی از کارگران که در این گیرودار، شغل خود را از دست می‌دهند راهگشا باشد.
بیمه شدن کارگر از روز اول کار الزامی است
بانک اول - نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه بیمه شدن کارگر از روز اول کار الزامی است گفت: حتی در دورانی که کارفرما مدت زمان آزمایشی برای آغاز کار را در نظر می گیرد، کارگر باید حقوق و مزایا و بیمه داشته باشد.
ماجرای قسط بندی بیمه شخص ثالث ایران خودرو چه بود ؟
بانک اول - خرید نقدی خودروی صفر از محصولات ایران خودرو و الزامی بودن بیمه ثالث گلایه شهروند خبرنگار ما را در پی داشت که این موضوع رسیدگی شد.
اجرای بیمه تکمیلی برای روستاییان آغاز شد
بانک اول - مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: برای بیمه تکمیلی روستاییان با برخی شرکت‌های بیمه مذاکره کردیم و به عنوان اجرای آزمایشی در سه استان روستاییان بیمه تکمیلی می‌شوند.