یکشنبه, 27 خرداد 1403 2024,June

ادامه آرامش در بازار ارز/ احتمال کاهش نرخ درپی افت تقاضا

24 اردیبهشت 1403
ادامه آرامش در بازار ارز/ احتمال کاهش نرخ درپی افت تقاضا

 نرخ ارز که در هفته گذشته روند کاهشی را دنبال کرد در وضعیت کم نوسان قرار دارد.

به گزارش بانک اول  نرخ ارز در بازار غیر رسمی در معاملات امروز نسبت به روز گذشته با نوسان کاهشی نسبت به روز گذشته کار خود را آغاز کرد و طبق مشاهدات میدانی از بازار غیر رسمی، تا لحظه تنظیم این گزارش در بازه زمانی ساعت 14، دلار با قیمت ۶۰ هزار تومان فروخته و با نرخ ۵۹ هزار تومان خریداری شد. همچنین یورو در این بازار با مبلغ ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید و با مبلغ ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری شد.

با توجه به تغییرات و نوسان قیمت دلار و حرکت آن به سمت کانال ۵۹ هزار تومان و بازگشت به نرخ ۶۰ هزار تومان، در حال مقاومت در کانال ۶۰ هزار تومان است.

با این حال، طبق مشاهدات میدانی امروز از بازار غیر رسمی ارز، این بازار در وضعیت کم تقاضا قرار دارد و با توجه به نبود متقاضی به گفته فروشندگان غیر رسمی ارز (دلالان) احتمال ریزش نرخ آن در روزهای آینده و ورود به کانال ۵۹ هزار تومان، بالاست.

گفتنی است؛ امروز ارز در بازار رسمی مرکز مبادله ارز و طلای ایران برای اسکناس دلار با مبلغ ۴۴ هزار ۸۷۹ تومان، برای اسکناس یورو با مبلغ ۴۸ هزار ۳۳۴ تومان و برای اسکناس درهم با نرخ ۱۲ هزار و ۲۲۰ تومان به فروش رسید. همچنین حواله دلار با مبلغ ۴۱ هزار و ۹۰۴ تومان، حواله یورو با مبلغ ۴۵ هزار و ۱۳۰ تومان و حواله درهم امارات با نرخ ۱۱ هزار و ۴۱۰ تومان عرضه شد./ایسنا

اخبار مرتبط
طبق ابلاغیه سازمان امور مالیاتی معافیت مالیاتی واردات طلا تا فروردین ۱۴۰۴ برقرار خواهد بود.
،‌ بازار در جریان معاملات امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
مدیر ارز بازرگانی و عملیات ارزی مرکز مبادله ایران به این پرسش که چه افراد یا گروه‌هایی در تالار ارز توافقی امکان مبادله ارز خواهند داشت، این‌گونه پاسخ داد: تمام صادرکنندگان مشمول بند (۲) ماده (۸) آیین نامه اجرایی تبصره (۶) بند (ح) ماده (۲) مکرر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ که ملزم به ایفای معادل ۹۰ درصد ارزش پروانه صادراتی خود به یک یا ترکیبی از روش‌های برگشت ارز به تشخیص خودشان هستند، می‌توانند ارز ناشی از صادرات خود را در این بازار به فروش برسانند.
متقاضیان می توانند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال(۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۷ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها