شنبه, 30 تیر 1403 2024,July

کاریابی‌هایی که به قیمت مسدود شدن حساب‌های بانکی است

03 خرداد 1403
کاریابی‌هایی که به قیمت مسدود شدن حساب‌های بانکی است

در سال‌های اخیر در ایران و در دنیا بحث استفاده از رمز ارزها گسترش‌ یافته است. با توجه به این گستردگی باید به نکاتی توجه کنیم که در دام کلاهبرداران گرفتار نشویم.

به گزارش بانک اول پرونده‌های واصله به پلیس فتا نشان‌دهنده این است که افراد به دلیل تبلیغات اغواکننده‌ای که در فضای مجازی با عنوان کاریابی و استخدام  در دام کلاهبرداران افتاده و ناخواسته در چرخه پولشویی گرفتار می‌شوند و در همین راستا شاهد این موضوع هستیم بعضی از شهروندان اقدام به اجاره کارت‌های بانکی خود در زمینه خرید و فروش رمز ارزها می‌نمایند که پس از مدتی شاهد مسدود شدن حساب‌های بانکی خود توسط مراجع قضایی و یا انتظامی می‌شوند.


این موضوع به این دلیل است که این دسته از کاربرانی که به دنبال سرمایه گذاری و یا در جستجوی کار هستند، بدون تحقیقات و بدون آموزش‌های لازم فریب تبلیغات اغواکننده فضای مجازی را خورده و سرمایه خود را و حتی در بعضی مواقع حساب‌های بانکی و اطلاعات بانکی خود را در اختیار کلاهبرداران قرار می‌دهند.

در بعضی موارد مجرمان برای پنهان ماندن اقدام به درج آگهی‌های استخدام در سایت‌های آگهی محور و یا شبکه‌های اجتماعی می‌نمایند و در این آگهی‌ها از شهروندان می‌خواهند که در صرافی‌های آنلاین برای آنها ترید یا همان خرید و فروش ارزهای دیجیتالی نمایند که در این خصوص باید گفت که این کلاهبرداران مبالغی را که از دیگران کلاهبرداری نموده‌اند به حساب این شهروندان واریز می‌نمایند و از آنها می‌خواهند که این پول را تبدیل به ارز دیجیتال و سپس در کیف دیجیتالی که آدرس آن را به او می‌دهند واریز نمایند و مبالغی را از همان پول به عنوان پورسانت به حساب خود واریز نمایند که متاسفانه شهروندان ناخواسته در چرخه پولشویی گرفتار می‌شوند.
 

اخبار مرتبط
، از ۲۳ تیرماه سال جاری، بر اساس ابلاغ محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری، مبالغ جرائم راهنمایی و رانندگی افزایش یافت و پلیس امیدوار است که این مسئله باعث بازدارندگی شده و کاهش تلفات تصادفات را در پی داشته باشد.
از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان اردیبهشت سال۱۴۰۳، ۶۹۰طرح سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب معتبر ۱۱.۸میلیارد دلار به تصویب هیأت سرمایه‌گذاری خارجی رسیده است.
هوشمندسازی نظام مالیاتی با زیر ذره‌بین قرار دادن تراکنش‌های مشکوک بانکی در راستای شناسایی فراریان مالیاتی و بستن راه‌های فسادی است که با ترفندهای مختلف از پرداخت مالیات شانه خالی می‌کنند.
بر اساس آخرین اطلاعیه‌ای که در وبسایت سامانه سماح منتشر شده، زائرانی که قصد تشرف برای زیارت اربعین را دارند حتما باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند. زائران قبل از شروع ثبت نام، تاریخ رفت و برگشت، نوع وسیله نقلیه جهت عزیمت تا مرز و مرز خروجی و مرز ورودی خود را تعیین و در ثبت اطلاعات دقت کنند. ثبت نام در سامانه سماح با تکمیل اطلاعات، پرداخت حق بیمه و دریافت کد رهگیری کامل می‌شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها