پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

حراج سکه و ارتباط آن با بورس

24 خرداد 1403
 حراج سکه و ارتباط آن با بورس

روز دوشنبه، دوازدهمین حراج سکه برگزار شد و براساس اعلام مرکز مبادله ارز و طلای ایران؛ 14894 ربع سکه با نرخ 13 میلیون و 394 هزار تومان، 4194 نیم‌ سکه با نرخ 20 میلیون و 873 هزار تومان و 11845 سکه تمام نیز با نرخ 37 میلیون و 518 هزار تومان به فروش رسید. 

به گزارش بانک اول  تاکنون در مجموع 12 حراج برگزار شده، جمعا 178 هزار و 610 قطعه انواع سکه طلا به متقاضیان حراج تخصیص داده شده است. 

خروج پول از تالار شیشه‌ای و در سمت مقابل استقبال از حراج‌های این چنینی نشان می‌دهد که جریان پول به طور کامل از بازار سهام ناامید شده است که بخت خود را در بازارها و ابزارهای دیگر جست و جو می‌کند.
 
بازاری که می‌توانست به بهترین وجه سرمایه‌های خرد و سیال سطح جامعه را به سمت تامین مالی فعالیت‌های تولیدی سوق دهد و بستری مناسب را برای تحقق شعار سال فراهم کند، این چنین در باتلاق رکود و نزول فرو رفته است و هیچ چشم‌اندازی از بهبود شرایط در آن نیز به چشم نمی‌خورد. 

اخبار مرتبط
عالی ترین مقام بانک مرکزی ضمن اشاره به روند متغیرهای پولی در سنوات گذشته خاطر نشان کرد: متغیرهای پولی که در آن زمان به طور بلندمدت در کانال ۲۰ درصد قرار داشت، به کانال ۴۰ درصد رسیده بود. بدین معناکه رشد نقدینگی و پایه پولی به کانال ۴۰ درصد وارد شده بود. به‌علاوه برخی متغیرها که متغیرهای پیش‌نگر بودند مانند تورم تولیدکننده حتی به بالای ۶۰ درصد رسیده بود. تورم مصرف کننده نیز در کانال ۴۰ درصد قرار گرفته بود.
بازار امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
ارز اربعین در مجموع در سه هزار و ۱۶۸ شعبه و باجه منتخب هفت بانک عامل در اقصی نقاط مناطق شهری و روستایی از روز یکشنبه، هفتم مرداد تا پایان روز سوم شهریور ۱۴۰۳ عرضه می شود.
طبق اعلام بانک مرکزی، زائران اربعین امسال می توانند ۲۰۰ هزار دینار ارز به نرخ ETS که در مرکز مبادله ارز و طلای ایران مبادله می‌شود، دریافت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها