پنجشنبه, 4 مرداد 1403 2024,July

سواد مالی و موفقیت

چگونه بدون خوش شانسی ثروتمند شویم
صنعتی را انتخاب کنید که در آن بتوانید بازی های بلندمدت با افراد بلندمدت انجام دهید. اینترنت به طور گسترده فضای کاری مشاغل را گسترش داده است. اکثر مردم هنوز این را کشف نکرده اند. بازی های تکراری را انجام دهید. همه بازده های زندگی، خواه در ثروت، روابط یا دانش، از سود مرکب ناشی می شود. شرکای تجاری را بر مبنای هوش بالا، انرژی فراوان و مهمتر از همه صداقت زیاد، انتخاب کنید.
بدترین اشتباه شغلی افراد زیر ۳۰ سال / روش درست سرمایه گذاری را بیاموزید
خیلی از افراد در این سن فکر می‌ کنند که برای انتخاب شغل فقط یک فرصت دارند، در صورتی که شما باید ذهن تان را آماده کنید و در مورد مسیرهای شغلی متفاوت و انتخاب های مختلفی که پیش رو دارید، فکر کنید و هرگز طرز فکرتان را محدود نکنید. البته که اگر شغل مناسبی پیدا کردید، با جدیت آن را ادامه داده و هرگز به فکر ترکش نباشید.
۶ درس مهم مالی که والدین ثروتمند به فرزندان خود می‌آموزند
نکته مهم این است که این درس‌ها منحصر به ثروتمندان نیست و هر والدینی می‌تواند این اصول را با شرایط خانواده خود تطبیق دهد و به کار گیرد. با اولویت دادن به این آموزه ها و گنجاندن مباحث مالی در زندگی روزمره خانواده، والدین می‌توانند فرزندان خود را در مسیر موفقیت مالی قرار دهند.
چطور پول‌ خود را بهتر مدیریت کنیم؟
مدیریت پول ۹ مرحله دارد. پس از دنبال‌کردن این مراحل شما باید تصویر واضحی از امور مالی شخصی‌تان به دست آورید. پس از طی‌کردن این مراحل، قادر خواهید بود تغییرات لازم را ایجاد کنید تا به آزادی مالی دلخواه‌تان برسید.
آیا پول ، پول می آورد ؟
افراد ثروتمند مدام در حال پولدار شدن هستند. بنابراین ثروتمند شدن از طریق پول یک واقعیت است ولی علت آن با تصور اکثریت افراد مغایرت دارد. این پول نیست که پول می‌آورد بلکه افراد ثروتمند هستند که پول را می‌سازند. پس برای ثروتمند شدن باید به دنبال ویژگی‌های خاصی در درون خودتان باشید. اگر غیر از این بود، زمانی که به فردی ارثیه کلانی می‌رسید او و خاندانش تا سال‌های متوالی ثروتمند باقی می‌ماندند در حالی که در واقعیت اینطور نیست.
9 کاری که فقرا انجام می دهند اما ثروتمندان هرگز!
برای رسیدن به جایگاه یک آدم ثروتمند باید کارهایی را انجام دهید که افراد پولدارانجام می دهند، نه کارهایی که افراد فقیر انجام می‌دهند. بهتر است ابتدا تعریف کوتاهی از ثروتمند و فقیر داشته باشیم تا درک کاملی از مفهموم افراد پولدار پیدا کنیم. ثروت؛ مجموعه ای از دارایی های ارزشمند است. این دارایی ها میتوانند از جنس عقلی، جسمی، دانش و پول باشد. فقر؛ اگر هرآن چیزی که از جنس پول و دانش ، عقلی و جسمی ارزشمند است را نداشته باشید در آن چیز فقیر محسوب می‌شوید.
چه کارهایی باید انجام بدهیم تا پولدار بشویم؟
درآمدها و هزینه‌های خود را شناسایی کنید و برای هر بخش برنامه‌ریزی کنید. - بودجه‌ریزی: بودجه‌ای برای خود تعیین کنید و سعی کنید از آن پیروی کنید. از اپلیکیشن‌های مالی برای پیگیری هزینه‌ها استفاده کنید.
برای داشتن شغلی موفق این ۵ کار را هرگز انجام ندهید
راه‌حل‌های راهبردی برای پیشرفت در مسیر حرفه‌ای و موفق بودن در شغلتان وجود دارد که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌شود.
ثروت افسانه‌ای بیل گیتس از کجا آمده است؟
گیتس در حال حاضر ۱۳۱ میلیارد دلار ثروت دارد (تا لحظه نگارش این مطلب) که او را به نهمین فرد ثروتمند جهان تبدیل کرده است، با این حال، گیتس گفته است که در نهایت قصد دارد تقریبا تمام ثروت خود را به امور خیریه ببخشد. بنیاد بیل و ملیندا گیتس، برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خیریه ایجاد شده است و هدف اعلام شده آن «ایجاد جهانی است که در آن هر فرد فرصت زندگی سالم و سازنده را داشته باشد».
چگونه در ایران ثروتمند شویم؟
ین موارد می‌تواند شامل قیمت ارزها و ارزش‌ سهام‌های موجود باشد یا اینکه افزایش قیمت محصول که رخ می‌‌دهد. همه‌ این عوامل می‌تواند بر روند رشد مالی ما تاثیر بگذارد. اما ممکن است برخی از عوامل، عواملی درونی باشند. مانند باورهایی که ما درباره ثروت داریم. باوری که ما درباره ثروت و یا افراد ثروتمند داریم ممکن است مسیر ما را به کلی تغییر داده باشد.
 ۴ نکته که قبل از سرمایه گذاری باید دانست
اگر تحمل زیان ندارید، بهتر است به‌دنبال سرمایه‌گذاری کم‌ریسک باشید اما اگر شخصی هستید که مایلید برای رسید‌ن به بازدهی بالاتر در آینده، مقدار زیان موقتی را متحمل شوید، پس سرمایه‌گذاری‌های پرریسک را امتحان کنید.
ثروتمندترین کشور جهان کدام است؟
،مطمئناً بسیاری معمولاً فکر تصور می‌کنند که معنی ثروتمندترین را می‌دانند: کشوری که وقتی کل دارایی‌هایش را جمع می‌زنید و بدهی‌هایش را کم می‌کنید از بقیه بیشتر ثروت داشته باشد.
معرفی 6 اصول سرمایه گذاری با 100 میلیون در 1403
سرمایه گذاری یک راه موثر برای کار کردن پول شما و به طور بالقوه ایجاد ثروت است. سرمایه گذاری هوشمندانه ممکن است به پول شما اجازه دهد تا از تورم پیشی بگیرد و ارزش آن را افزایش دهد. پتانسیل رشد بیشتر سرمایه گذاری عمدتا به دلیل قدرت ترکیب و معامله ریسک و بازده است.
آشنایی با سرمایه گذاری در صندوق طلا + مزایا و معایب
جالب است بدانید که برای سرمایه گذاری از این روش نیازی نیست که حتما طلای فیزیکی تهیه کنید، بلکه می‌توانید از صندوق سرمایه گذاری طلا استفاده کنید تا سرمایه گذاری مقرون به‌صرفه‌تری داشته باشید.
۲۱ راز موفقیت ثروتمندان جهان
استیو سیبولد (Steve Siebold)، نویسنده‌ی کتاب «ثروتمندان چطور فکر می‌کنند؟» حدود ۳ دهه با ثروتمندان جهان مصاحبه کرده است تا بفهمد که چه چیزی آنها را از بقیه متمایز می‌کند.
27 تکنیک پس انداز
واقعیت این است که گاهی برای پس‌انداز در حق معمول و ساده لازم نیست کارهای عجیبی انجام بدهیم، خساست به‌خرج بدهیم یا شبانه‌روز کار کنیم؛ فقط باید هنر پیشگیری از ولخرجی را بلد باشیم
۷ توصیه ثروتمندترین مرد جهان به افراد جوان
از وام های بانکی دوری کنید و روی خودتان سرمایه گذاری کنید و همواره به یاد داشته باشید که: «پول انسان ها را خلق نمی کند، بلکه انسان ها هستند که پول را خلق می کنند»، «زندگی را به سادگی خودتان زندگی کنید.» ۳- براساس حرف های دیگران عمل نکنید، فقط به آنها گوش کنید ولی هرچه را که احساس خوبی به آن دارید، انجام بدهید.
۱۰ عادت پولدارها و بی پول ها
حدود ۷۶ درصد پولدارها چهار روز در هفته ورزش می‌کنند؛ ولی ۲۳ درصد بی‌پول‌ها اهل ورزش مرتب هستند. حدود ۶۷ درصد پولدارها اهداف‌شان را روزی کاغذ می‌آورند و فقط ۱۷ درصد بی‌پول‌ها از این کارها می‌کنند. حدود ۸۸ درصد پولدارها روزی نیم ساعت یا بیشتر را به مطالعه با هدف کاری یا آموزشی می‌گذرانند و فقط ۲ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.
بازارهای زیان‌ده را بشناسید
بازارهای سنتی ایران در هفته سوم اردیبهشت نیز با بازدهی محدودی روبرو بودند و سرمایه‌گذاران یک جا با قرمز پوشی بازارها موجه شدند .
مراقب این ۷ تله خطرناک پول باشید
طمع میگه زندگی دو روزه همین حالا استفاده کن(که البته به خودی خود بد هم نیست!) و باعث میشه بریم کل پول و بعضا با چک و بدیهی چیزایی رو تهیه کنیم و در نتیجه دوباره دست خالی بشیم و دوباره ترس و دوباره دنبال پول. این دور باطل تا زمان مرگ ادامه داره!
چگونه پولدار شویم؟
سؤال خيلي‌ها و شاید همه این باشد که چگونه پولدار شویم، آن‌هم در کمترین زمان و با بیشترین بازده؟
کدام بازار برای سرمایه گذاری بهتر است؟
یک کارشناس سرمایه با اشاره به اینکه ۴ بازار کلاسیک و معتبر در ایران فعال است، گفت: مردم باید بدانند از میان این بازارها کدام‌یک برای سرمایه گذاری مناسب تر است.
چه بچه هایی در آینده پولدار می شوند؟
دانش آموزانی که معلمشان آنها را سخت‌کوش و ساعی می‌دانست و دلشان می‌خواست که شغل های با اعتبار و با پرستیژ داشته باشند در بزرگسالی نتوانسته بودند پول زیادی به دست بیاورند. بالاترین درآمدها برای بچه های سرکش و شیطان بود. بچه هایی که قوانین را رعایت نمی‌کردند و همیشه با والدین سر جنگ داشتند به عنوان یک بزرگسال پول بیشتری به دست آورده بودند.
۷ قانون پس انداز پول نجات بخش
چگونه باید درآمد ها را افزایش داد یا هزینه ها را کم کرد و چه راه حل های کاربردی برای آنها و در آخر برای پس انداز و سرمایه گذاری کردن وجود دارد؟
٧ کار عجیبی که ثروتمندان انجام نمی دهند!
فقرا تلویزیون تماشا می کنند. ثروتمندان کتاب می خوانند! ۲- فقرا بر اساس ساعت کاریشان پول می گیرند. ثروتمندان بر اساس نتیجه ای که بدست می آید! ۳- فقرا دیگران (اقتصاد، دولت، رئیس، همسایه…) رو مقصر بدبختیهایشان میدانند. ثروتمندان میگویند خودمان مسئول شکست هایمان هستیم! ۴- فقرا روی پس انداز تمرکز می کنند. ثروتمندان روی سرمایه گذاری!
خریدهایی که از بی ارزش شدن پول می کاهد
خرید دلار یکی از روش‌های معمول برای حفظ ارزش دارایی در برابر تورم است. دلار آمریکا به عنوان یک ارز پایدار و رایج در سراسر جهان شناخته می‌شود و بسیاری از افراد و سرمایه‌گذاران در شرایطی که تورم در کشور خود رو به افزایش است، تصمیم به خرید دلار می‌گیرند.
بهترین روش سرمایه گذاری در بازارها کدام است؟
بازار سهام، طلا، ارز، خودرو يا مسكن؟ بنابراين يكي از پرسش‌هاي مهم كه اين روزها بسياري از ايرانيان در ذهن دارند، نحوه سرمايه‌گذاري در بازارهاي مختلف است. با افزايش اين نوع ابهامات مانند هميشه، برخي سوداگران به صحنه ورود كرده و با طرح موضوعاتي چون تارگت‌زني و نقطه‌زني، از مردم پول‌هاي كلاني دريافت مي‌كنند!
بهترین و پربازده‌ترین سرمایه گذاری بلندمدت در ایران!
با بررسی گزینه‌های سرمایه گذاری در ایران، می‌توان گفت انتخاب بهترین بازار سرمایه گذاری بلند مدت در ایران به روحیه ریسک‌پذیری یا ریسک گریزی، بازدهی بلند مدت بازارهای دارایی و اهداف سرمایه گذاری افراد مربوط می‌شود. صندوق‌های سرمایه گذاری با در نظر گرفتن روحیات مختلف سرمایه‌گذاران انواع صندوق ها برای افراد ریسک پذیر و ریسک گریز را ارائه می‌دهند. بنابراین نسبت به بقیه بازارها فرصت های سرمایه گذاری بهتری را ایجاد می‌کنند.
10 نکته برای موفقیت در سرمایه‌گذاری بلندمدت
بعضی از سرمایه‌گذاران با فروش سرمایه‌گذاری‌های ارزشمند خود سود می‌برند و در عین حال سهم‌هایی که عملکرد ضعیفی دارند را نگه می‌دارند و امیدوارند که قیمت‌شان رشد کند. اما غافل از این که سهام خوب می‌تواند بیشتر صعود کند و سهام ضعیف، خطر به صفر رسیدن را دارد. در این مطلب از رده، به 10 نکته برای موفقیت در سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌پردازیم که می‌تواند به شما در جلوگیری از اشتباهات و کسب سود کمک کند.
پرسود ترین بازارهای 1403 را بشناسید
با آغاز سال جدید، شاید بزرگ‌ترین سوال همه افراد این باشد که با سرمایه‌گذاری دارایی‏‌های خود در چه بازاری می‌توانند بیشترین بازده ممکن را کسب کنند.
ترفند سرمایه‌گذاری میلیاردرهای جهان چیست؟
کارآفرینان، میلیاردرها و خالقان شرکت‌ها و پروژه‌های موفق تجاری همواره الگویی برای بسیار از سرمایه‌گذاران خرد و مردم بوده‌اند. نقطه نظر این شخصیت‌ها در رابطه با نحوه انجام سرمایه‌گذاری، تجارت دارایی‌ها، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و تصمیم‌گیری در بازار برای بسیاری از افراد جذاب و قابل توجه است.
7 ترفند محرمانه برای ثروتمند شدن
اگر شما هدف ثروتمندشدن در سر دارید،‌ آگاهی از طرز تفکر ثروتمندان و اینکه چگونه توانسته اند پولدار شوند برای رسیدن به هدفتان به شما کمک می‌کند.
 پولدارترین فرد جهان در سال 2024 کیست؟
نشریه فوربس طبق روال گذشته، در سال 2024 نیز اقدام به معرفی ثروتمندترین افراد جهان کرده است، امسال رکورد تعداد میلیاردهای جهان شکسته شد و فوربس تعداد میلیاردرهای جهان در سال 2024 را دو هزار 781 نفر اعلام کرده است. میلیاردرها نقش بزرگی در اقتصاد جهانی، سیاست و رشد بشردوستی در میان ملت ها ایفا می کنند.
۱۰ عادت پول ساز ثروتمندان در برابر بی‌ پول ها
این اختلاف تنها مربوط به مقدار پول در حساب بانکی فرد نیست بلکه عمیقاً در رفتارها، استراتژی‌ها و نگرش‌ها نسبت به مدیریت و رشد ثروت ریشه دارد. از بودجه بندی و سرمایه گذاری گرفته تا طرز فکر پیرامون پول، این عادات به وضوح نشان می‌دهد که چگونه سواد مالی مسیر رفاه و آسایش را شکل می‌دهد. در ادامه به بررسی عاداتی می‌پردازیم که این دو گروه را از هم متمایز می‌کند. درک این عادت‌ها اهمیت سواد مالی را روشن می‌کند و بینش‌های ارزشمندی را به هر کسی که به دنبال بهبود رفاه اقتصادی خود است ارائه می‌دهد.
در سال جدید چگونه زندگی مالی بهتری داشته باشیم؟
در سال جدید، برای افزایش درآمد خود، چه برنامه‌ای دارید؟ در ۱۰ سال آینده، قرار است چه قدم‌هایی برای بهبود مسائل مالی بردارید؟
انجام این سه حرکت هوشمندانه در دهه 20 زندگی‌تان، شما را پول‌دارتر و موفق‌تر می کند
دهه ۲۰ زندگی شما می‌تواند دوره‌ عجیبی باشد که از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه و بیرون آمدن از خانه‌ والدینتان تا ورود به نیروی کار و کسب درآمدی که احتمالا تا به حال در زندگی‌تان نداشته‌اید را شامل می‌شود. اما فهمیدن اینکه دقیقا با حقوق‌هایتان چه کار کنید می‌تواند برای نسل زِد و هزاره‌، استرس‌زا باشد. اگر در مورد نحوه استفاده از پول خود در دهه ۲۰ زندگی‌تان سوال دارید، در اینجا سه حرکت هوشمندانه مالی وجود دارد که شما را برای موفقیت در اواخر زندگی آماده می‌کند.
چگونه در اینستاگرام درآمدزایی کنیم؟
اینستاگرام تنها راه برای درآمدزایی در فضای آنلاین نیست اما اگر به این نتیجه رسیده‌اید که پلتفرم درستی برای شماست، لازم است درباره راه‌های مختلف درآمدزایی از محتوای خود بدانید.
بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۳ ؛سپرده بانکی یا خرید سکه و طلا
پیمان مولوی در پاسخ به این پرسش که بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۳ چیست؟ افزود: ما می‌گوییم هیچ بازار بهتری وجود ندارد و این‌ها، همه جزو خطای دسته‌بندی است وی اظهار داشت: هر کسی به صورت متناوب چه در دلار، چه در طلا، چه در املاک و مستغلات و چه در خودرو و حتی در سهام با ریسک آن حضور داشته باشد، از ریال خود می‌توان محافظت کند. این اقتصاددان تصریح کرد: در این حالت، به صورت متوسط باید خرید شود، به خصوص در طلا باید این اتفاق بیفتد.
مقایسه بازدهی سکه، طلا و ارز در سال  1402+ جدول
شیطنت‌های ماه‌های پایانی سال گذشته در بازار ارز و طلا، برای سرمایه‌گذاران دلار و سکه نهایتا منجر به بازدهی سالانه ۲۹ درصدی شد. نرخ تورم براساس داده‌های رسمی در ۱۴۰۲ کمی بیش از ۳۲ درصد است
ثروتمندترین مردم جهان کجا زندگی می‌کنند؟
بسیاری از ثروتمندترین کشورهای جهان در میان کوچکترین کشورهای جهان قرار دارند به‌طوری که اقتصاد آنها در مقایسه با تعداد ساکنان آنها بسیار بزرگ است.
پرسودترین بازار در سال ۱۴۰۳ کدام است؟
سال ۱۴۰۲ با صدرنشینی سپرده بانکی با بازده ۳۱ درصدی پایان یافت و پس از سکه و دلار به ترتیب با کسب رشد ۳۰ و ۲۶ درصدی در رتبه‌های بعدی جای گرفتند. اما پربازده‌ترین بازار در سال ۱۴۰۳ کدام است؟
مقایسه سرمایه‌گذاری روی طلای دست دوم و سکه
طلا همواره به عنوان یک پشتوانه مالی مطمئن شناخته می‌شود و در بازار ایران، سرمایه‌گذاری روی طلا و سکه همواره مورد توجه بوده است؛ اما سوالی که برای بسیاری از تازه‌واردها و حتی فعالان باتجربه بازار مطرح می‌شود، این است که برای سرمایه‌گذاری کدام گزینه مناسب‌تر است؟ طلای دست دوم یا سکه؟
۹ نشانه‌ ای که شما را از پول و ثروت دور می کند
یکی از دلایل اصلی که ممکن است شما را از دستیابی به ثروت زیاد باز دارد، عدم تلاش کافی در کسب درآمد بیشتر است. این موضوع بر این اصل ساده تکیه می‌کند که تلاش بیشتر معمولاً به موفقیت بیشتر منجر می‌شود. برای رسیدن به ثروت، نه تنها باید با هوشمندی و استراتژی کار کنید، بلکه نیازمند تلاش و کوشش مضاعف نیز هستید.
بهترین سرمایه گذاری با 10 میلیون تومان؟
سرمایه گذاری در جای مناسب می‌تواند بازی را تغییر دهد. با انتخاب دقیق مناسب‌ترین فرصت‌های سرمایه گذاری، افراد می‌توانند بازده خود را به حداکثر و ریسک‌ها را به حداقل برسانند و آینده مالی خود را تضمین کنند. انتخاب محل سرمایه گذاری نقشی اساسی در دستیابی به اهداف بلندمدت مالی و ایجاد ثروت مؤثر دارد. در ادامه این متن، روش‌های سرمایه‌گذاری با مبلغ کم را شرح می‌دهیم.
چگونه در بازار فرش سرمایه‌گذاری کنیم؟ / تکنیک‌های سرمایه‌گذاری در بازار فرش
بسیاری از افراد در موارد شناخته‌شده‌ای مانند طلا، ارز یا سکه سرمایه‌گذاری می‌کنند، این سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر اکثرا با سود همراه بوده، اما آیا سرمایه‌گذاری در فرش هم می‌تواند سوددهی داشته باشد؟
پولدارترین فرد جهان معرفی شد + عکس
شاخص میلیاردر‌های بلومبرگ نشان داد تا روز سه‌شنبه، ثروت جف بزوس به ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است. بزوس این جایگاه را با رشد سهام شرکت‌های بزرگ فناوری که تحت تاثیر رونق هوش مصنوعی بوده است، دوباره کسب کرد. موسس آمازون آخرین بار در سال ۲۰۲۱، در این جایگاه ایستاده بود.
۶ گزینه واقعی برای پولدار شدن در کمتر از ۵ سال + جزییات
پرسی گرونوالد می گوید: «عصر دیجیتال کارآفرینی را راحت تر کرده است. داشتن کسب وکار جانبی می تواند با فراهم کردن منبع درآمدی دوم، همه چیز را تغییر دهد.» گرونوالد تاکید می کند: «به سرعت پولدار شدن تعادل بین حداکثر درآمد و حداقل هزینه است. رشد سریع مالی می تواند با تحقیق در مورد فرصت های کارآفرینی، صرفه جویی در هزینه و مذاکره برای دریافت حقوق بالاتر ایجاد شود.»
۹ عادت افراد ناموفق که هرگز در زندگی جلو نمی‌روند
همه افراد پتانسیل موفقیت را دارند، اما عادت‌های بد می‌توانند ما را در بلاتکلیفی نگه دارند. در واقع، عادات خاصی وجود دارد که به طور خاص به شانس ما برای پیشرفت در زندگی آسیب می‌رساند.