بانک اول
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ 26 June2022

وام بانک ملی

وام 200/000/000 تومانی بانک ملی با اقساط 60 ماهه به خانوارها وکسبه + شرایط

کارت اعتباری بانک ملی

بانک اول - بانک ملی ایران بر اساس بخشنامه بانک مرکزی اعطای وام کارت اعتباری 200 میلیون تومانی با اقساط 60 ماهه را به تمام شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.

به اشتراک بگذارید:

۱۲ آبان ۱۴۰۰  خبر ۱۱ دیدگاه

وام کارت اعتباری 200 میلیون تومانی بانک ملی

به گزارش بانک اول بانک ملی ایران برا اساس بخشنامه بانک مرکزی سقف مبلغ تسهیلات کارت اعتباری خود را از 500 میلیون ریال به 2/000/000/000 ریال افزایش داد.

در ضمن مدت بازپرداخت این تسهیلات از 3 سال (36 ماه) به 5 سال (60 ماه) افزایش پیدا کرد.

نکته قابل توجه برای دریافت وام های کارت اعتباری این است که مدرک شغلی خاص و یا گروه خاصی را شامل نمیشود ٬ بلکه آحاد جامعه می توانند با توجه به توان بازپرداخت تسهیلات از این وام استفاده کنند.

نرخ سود این تسهیلات بانک ملی  در حال حاضر 18 درصد است و اقساط آن در صورت بازپرداخت 60 ماهه حدود 5 میلیون و یکصد هزار تومان است.و کل سود وام در این حالت حدود ۱۰۵ میلیون تومان می شود.

در نظر داشته باشید که سقف وام کارت اعتباری 200 میلیون تومان است و چنانچه شخصی قادر به پرداخت اقساط آن نباشد و یا به مبلغ کمتری وام نیاز داشته باشد ٬ می توانند مبالغ کمتر مثلا 100 میلیون و یا 50 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

در اطلاعیه بانک مرکزی آمده است ٬با توجه به لزوم انطباق مقررات ناظر بر کارت اعتباری مرابحه با شرایط و مقتضیات روز و با هدف تسهیل تأمین مالی خانوارها و کسب و کارهای کوچک و متوسط از این طریق، سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ دو میلیارد ریال (200 میلیون تومان) افزایش یافت.

متن این بخشنامه که قبلا در سایت بانک اول منتشر شده  به شرح زیر است: پیرو بخشنامه شماره 116591‏‏.00 مورخ 21 تیر ماه 1400 ابلاغی توسط مدیریت کل عملیات پولی و اعتباری بانک مرکزی موضوع مصوبه جلسه مورخ 9‏‏ خرداد ماه 1400 کمیسیون اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر افزایش سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ دو میلیارد ریال (دویست میلیون تومان)، به استحضار می‌رساند با عنایت به مصوبه یاد شده و نیز باتوجه به لزوم انطباق مقررات ناظر بر کارت اعتباری مرابحه با شرایط و مقتضیات روز و با هدف تسهیل تأمین مالی خانوارها و کسب و کارهای کوچک و متوسط از این طریق، بازنگری «دستورالعمل اجرایی کارت اعتباری» موضوع بخشنامه شماره 194227‏‏.95 مورخ 18‏.6‏.1395 در دستور کار قرار گرفت و اعمال اصلاحاتی به شرح زیر در دستورالعمل مزبور در جلسه مورخ 7‏‏.6‏‏.1400 کمیسیون مقررات و نظارت مؤسسات اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورد تأیید واقع شد:

1- اصلاح ماده (12) دستورالعمل:

ماده 12‏‏- مؤسسه اعتباری می‌تواند نسبت به تخصیص اعتبار تا سقف دو میلیارد ریال (2.000.000.000) اقدام کند.
2- اصلاح ماده (13) دستورالعمل:

ماده 13‏‏- مجموع اعتبار قابل تخصیص از سوی مؤسسات اعتباری به هر مشتری در قالب کارت اعتباری، حداکثر دو میلیارد ریال (2.000.000.000) است.

3- اصلاح ماده (20) دستورالعمل و افزایش حداکثر دوره بازپرداخت تسهیلات اعطایی از طریق کارت اعتباری مرابحه از 36 ماه به 60 ماه:

ماده 20‏‏- مهلت بازپرداخت تسهیلات نسیه اقساطی به تشخیص مؤسسه اعتباری، حداقل 12 ماه و حداکثر 60 ماه پس از پایان دوره تنفس تعیین می‌شود.

با توجه به مراتب فوق، ضمن ارسال نسخه اصلاحی «دستورالعمل اجرایی کارت اعتباری»، خواهشمند است دستور فرمایند، مراتب به قید تسریع و با لحاظ مفاد بخشنامه شماره 149153‏‏.96 مورخ 16‏‏.5‏‏. 1396 به تمامی واحدهای ذیربط آن بانک‏‏/ مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای این دستورالعمل نظارت دقیق به عمل آید.

شرایط عمومی دریافت وام بانکی:

1- وام گیرنده و ضامنین باید فاقد تسهیلات معوق و همچنین چک برگشتی باشند.

2- هر شخص فقط یک بار می تواند در کل شبکه بانکی تا سقف مقرر کارت اعتباری دریافت کند و چنانچه مجددا درخواست تسهیلات کارت اعتباری داشته باشد یا باید وام قبلی را تسویه کند و یا تفاوت مانده بدهی فعلی را با سقف مقرر شده دریافت کند.

3- حداقل سن برای دریافت تسهیلات 18 سال تمام است.

4- مردان متقاضی وام بانکی تا سن 50 سالگی باید وضعیت نظام وظیفه قابل قبول (کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائمی ) داشته باشند ٬ این مورد از طریق استعلام سیتمی در بانک ها انجام می شود./ بانک اول

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

بایرام خوی

۰

سلام متشکرم از حماییتون. واقعا خیلی خوبه برای ۵سال اقساطی میشه یه کار راه انداخت .کاش شرایط ضامنین را زیاد سخت نگیرند اونی که بازاری اعتبار دارد

جلال محمدی پور

۰

سلام18درصد چرا نوشته.

م ب

۰

این تسهیلات با گرو کرفتن سند پرداخت میشه تا۱۰۰ ملیون با یک ضامن ضمنا ربطی به دولت نداره ازپول مردم که دربانک سپرده دارن پرداخت میشه

علی م

۰

سلام من امروز رفتم بانک ملی بابت همین وام ۲۰۰ تومن، که جواب کردن و گفتن فعلا همچین وامی نداریم.

علی

۰

من خودم رفتم بانک بابت همین وام 200میلیونی بهم گفتن اصلا همچین وامی وجود نداره .

حسین اهواز

۰

یعنی واقعا ۲۰۰ میلیون وام بگیریم ۳۰۵ میلیون پس بدهیم ؟ دوست عزیز الان ربا خواری چیه ؟ و

رضا آذرجو

۰

دولت هیچوقت به فکر ملت نمیتونه باشه همیشه به فکر منافع خودش هس ۲۰۰میلیون وام میده ۳۱۰میلیون میگیره از نزول بیرون هم بیشتره ۱۱۰میلیون بهره میگیره

Opra Babi

۰

واقعا دارید چیکا میکنید ۲۰۰ وام ۱۰۵ سود اونم تو این شرایط ۲۰۰ تومن پراید میشه چیکار کنیم ۱۰۵ ملیون اضافه بدیم

پیمان عبادی

۰

چند تا ضامن میخواد؟

ابراهیم کرامتی راد

۰

حتما یه ۵ شش تا ضامن کارمند م میخواد🤣🤣🤣

ملکا

۰

بانک ملی وام مستاجران نمیده حالا میخواد این بده ما رفتیم وام بگیریم برای ودیعه مسکن دوتا ضامن با سند که ساکن همون شهر باشن گواهی کسر از حقوق گواهی تمکن مالی و

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi