دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

برای سرمایه‌گذاری طلا بهتر است یا ارز دیجیتال؟

14 دی 1402
برای سرمایه‌گذاری طلا بهتر است یا ارز دیجیتال؟

این که برای سرمایه‌گذاری طلا را انتخاب کنیم یا ارز‌های دیجیتال را می‌توان از جنبه‌های مختلفی بررسی کرد.

به گزارش بانک اول ، طلا یک دارایی قدرتمند و با پشتوانه است که در تمام طول تاریخ برای آن تقاضا وجود دارد.

اما از سوی دیگر، ارز‌های دیجیتال مانند بیت کوین، یک کلاس جدید از دارایی به‌شمار ‌می‌روند که کاربرد‌های بسیاری مانند پرداخت، سرمایه‌گذاری و انتقال را ارائه می‌دهند.

البته کاربرد‌های رمزارز‌ها به این موارد محدود نمی‌شود و از آنجا که تکنولوژی بلاکچین بسیار گسترده است، چشم‌انداز‌های بسیار روشنی پیش روی این ارز‌ها قرار دارد.

علاوه بر این، اگرچه قیمت طلا نوساناتی دارد، اما این نوسانات جزئی هستند و رشد این دارایی در طولانی مدت اتفاق می‌افتد.

این در حالی است که قیمت ارز‌های دیجیتال نوسانات بسیار شدیدی را تجربه می‌کند و این می‌تواند سرمایه سرمایه‌گذاران را در خطر قرار دهد.

این یعنی طلا را می‌توان یک دارایی کم ریسک و ارز‌های دیجیتال را به دلیل ناشناخته بودن یک دارایی پرریسک دانست.

طلا و ارز‌های دیجیتال هر دو دارایی بادوامی به‌شمار می‌آیند اما طلا پشتوانه محکم‌تری نسبت به بیت کوین و سایر ارز‌های دیجیتال دارد.

همچنین از منظر خرید و فروش نیز ارز‌های دیجیتال امتیاز بالاتری دریافت می‌کنند.

شما هر زمان از شبانه‌روز که به سرمایه دیجیتالی خود نیاز داشته باشید می‌توانید به کمک صرافی‌های ارز دیجیتال دارایی خود را نقد کنید.

در حالی که خرید و فروش طلا با مشکلاتی مانند مراجعه حضوری و … روبه‌رو است.

در مجموع، باید بگوییم این که برای سرمایه‌گذاری طلا بهتر است یا ارز‌های دیجیتال یک تصمیم کاملا شخصی خواهد بود.

اگر شما فردی هستید که ریسک را می‌پذیرید و با تکنولوژِی غریبه نیستید، بدون شک ارز‌های دیجیتال می‌توانند سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای باشند اما اگر به دنبال یک دارایی با ثبات که سود بلند مدت را نیز به‌همراه دارد می‌گردید، طلا می‌تواند انتخاب خوبی است.

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها