دوشنبه, 7 خرداد 1403 2024,May

طلای جهانی مسیر عوض کرد

21 دی 1402
طلای جهانی مسیر عوض کرد

به گزارش بانک اول قیمت طلا امروز پنجشنبه (۱۱ ژانویه) افزایش یافت که تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا در آستانه انتشار گزارش تورم مصرف‌کننده در اواخر روز قرار گرفت و می‌تواند مسیر نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را روشن کند.

بهای هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۰۲۸ دلار و ۱۹ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۰۳۲ دلار و ۸۰ سنت رسید. شاخص دلار آمریکا ۰.۱ درصد کاهش یافت و شمش را برای خریدارانی که سایر ارزها دارند جذاب‌تر کرد.

اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند تورم سالانه را در ماه دسامبر ۳.۲ درصد ارزیابی کردند اما فکر می‌کنند تورم اصلی احتمالاً به ۳.۸ درصد کاهش یافته که پایین‌ترین میزان از اواسط سال ۲۰۲۱ است.

قیمت های تولید کننده آمریکا روز جمعه منتشر می‌شود. نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

داده‌های روز پنجشنبه نشان داد که مازاد کالاهای تجاری استرالیا در ماه نوامبر با افزایش صادرات زغال سنگ و کاهش واردات خودرو پس از ماه‌های قوی، به بالاترین حد در هشت ماه گذشته رسید.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۲.۹۶ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد صعود به ۹۲۰.۴۰ دلار آمریکا و پالادیوم نزدیک به یک درصد به. ۶۷ دلار و ۶۷ سنت رسید./ایسنا

اخبار مرتبط
سی امین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.
بر این اساس، تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۴) افراد حاضر در بازار بیشتر دلالان بودند و متقاضی زیادی در بازار غیر رسمی حضور نداشت.
به عنوان یک سرمایه‌گذار، مهم است که با دقت و شفافیت تحلیل‌های مرتبط با بازار طلا را دنبال کنید. برای این کار، می‌توانید اخبار و تحلیل‌های مربوط به وضعیت اقتصادی جهانی، تغییرات در نرخ بهره، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی، و تحولات سیاسی و جهانی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌توانید به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلف از تحلیل‌گران و موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معتبر دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دنبال کنید.
بیست‌ونهمین حراج شمش طلا امروز ساعت ۱۲ الی ۱۶ در تالار معاملات طلای مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. طی ۲۸ جلسه حراج که تاکنون برگزار شده مجموعاً ۴.۴ تن طلای با عیار ۹۹۵ در هزار معامله شده است. متقاضیان می‌توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۵ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها