چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403 2024,April

کدام بانک‌ها ارز مسافرتی می دهند؟+ قیمت ارز

09 اسفند 1402
کدام بانک‌ها ارز مسافرتی می دهند؟+ قیمت ارز

امسال سهمیه هر فرد ۵۰۰ یورو بود، اما خبر جدیدی منتشر شد مبنی بر اینکه سهمیه ارز مسافرتی هوایی هر فرد از ۵۰۰ یورو به ۱۰۰۰ یورو افزایش یافت.

به گزارش بانک اول، هر فردی می‌تواند با ارئه مدارک یک بار در سال ارز مسافرتی سهمیه خود را دریافت کند. این مصوبه از تاریخ ۷ اسفندماه اجرایی شده است.

البته بانک‌های عامل با توجه به مقصد سفر (ویزا یا بدون ویزا) می‌تواند بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو ارز تخصیص دهد؛ بنابراین میزان ارز مسافرتی با توجه به مقصد بین ۵۰۰ تا حداکثر ۱۰۰۰ یورو است.

در حال حاضر و بر اساس اعلام بانک مرکزی ایران سه بانک ملت، ملی و سامان بانک‌های عامل ارائه ارز مسافرتی هستند.

متقاضیان برای دریافت ارز مسافرتی با ارائه مدارک به شعب هر کدام از این بانک‌ها مراجعه می‌کنند و درخواست دریافت ارز مسافرتی می‌کنند.

نکته مهمی که باید رعایت شود این است که متقاضیان باید هفت روز کاری قبل از سفر به بانک‌های عامل رجوع کنند و درخواست ارز خود را ثبت کنند و فرم تقاضای خرید ارز را پر کنند.

سپس معادل وجه دلاری یا یورویی را پرداخت کنند و رسید حواله پرداختی را از بانک دریافت کنند.

دریافت ارز درخواستی از باجه فرودگاه یا از پایانه‌های ارزی خودپرداز صورت می‌گیرد.

قیمت ارز مسافرتی توسط بانک مرکزی ایران و در مرکز مبادله طلا و ارز ایران پیش‌بینی شده است.

در حال حاضر که قیمت ارز آزاد در کانال ۵۷ هزار تومان قرار دارد قیمت ارز خدماتی یا مسافرتی در مرکز مبادله طلا و ارز ایران حدود ۴۳ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر یورو در مرکز مبادله طلا و ارز ایران اکنون ۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.

افراد با ارئه مدارک می‌توانند دلار و یورو‌های مسافرتی خود را با این قیمت‌ها خریداری کنند.

اخبار مرتبط
بنا بر نظر بسیاری از کارشناسان اقتصادی، ازآنجایی‌که بازار طلا با مشکلاتی از قبیل فعالیت بدون دریافت مجوز، خریدوفروش با حساب‌های اجاره‌ای و فعالیت‌های ارزی برخی سودجویان به اسم طلافروش و فروش طلا با عیار پست مواجه است، این بازار نیازمند یک ساماندهی در تمامی بخش‌های صنفی و معاملاتی خود می باشد.
، بازار امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
با برگزاری بیستمین حراج حضوری شمش طلای مرکز مبادله ایران، حجم معاملات این تالار طی 3 ماه از مرز 2,7 تن گذشت.، حراج حضوری شمش طلا از 27 دی ماه 1402 در مرکز مبادله ایران آغاز و با گذشت 3 ماه و برگزاری 20 حراج، 2716 کیلوگرم شمش طلای استاندارد با عیار حداقل 995 در هزار معامله شد.
آن‌طور که آمارها نشان می‌دهند نیم‌سکه نه فقط در بازار آزاد، بلکه در حراج‌های مرکز مبادله نیز در صدر تقاضای متقاضیان است. همچنین طبق اعلام بانک مرکزی سقف تراکنش غیرحضوری دوبرابر شده و روزانه به ۲۰۰میلیون تومان رسیده است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها