یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403 2024,May

مرز صعود سکه مشخص شد

06 فروردین 1403
مرز صعود سکه مشخص شد

آنطور که شواهد نشان می دهدجناح افزایشی بازار سکه در اولین روز کاری سال ۱۴۰۳ مانند روزهای پایانی سال گذشته یکه تازی کردند.

 به گزارش بانک اول  براساس قیمت های اعلامی سایت اتحادیه طلا و جواهر این فلز گران بهای داخلی دیروز مرز ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را شکست و با قدرت وارد کانال ۳۹ میلیون تومان شد و به سطح ۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

در حال حاضر برخی از فعالان بازار می گویند روز گذشته قیمت سکه در بازار نیمه تعطیل به دلیل رشد تقاضا و کمبود عرضه به صورت هیجانی بالا رفت.

برخی هم معتقدند در روزهای آینده با جدی تر شدن فعالیت کاری سکه بازان احتمالا سکه از مسیر صعود عقب نشینی خواهد کرد.

البته در شرایط کنونی طلای جهانی تقریبا ۵ دلار نوسان صعودی را ثبت کرد و بر روی ۲۱۷۰ دلار قرار دارد.از سوی دیگر برخی هم همچنان مدعی نوسانی شدن قیمت دلار روزهای نیمه تعطیل هستند!

تحلیلگران اقتصادی معتقدند با توجه به قیمت فعلی سکه، سکه‌بازان امروز مرز مهم ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارند و در صورتی که بالای این مرز ماندگار شود احتمال تداوم رشد سکه وجود دارد.

به نوشته اکوایران، با این حال اگر امروز سکه بازان از مرز ۳۹ میلیون تومان عقب نشینی کنند ممکن است سکه در گلم اول به سمت ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و‌ در گام دوم به سمت نیمه کانال یاد شده عقب نشینی کند.

اخبار مرتبط
هر قطعه سکه طرح جدید در معاملات امروز (سه شنبه) بازار طلای تهران با یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته (دوشنبه، ۲۰ فروردین) به ۴۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.
سرمایه‌گذاران اکنون منتظر گزارش شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات‌متحده هستند که قرار است در روز جمعه اعلام شود تا فدرال‌رزرو چه زمانی شروع به کاهش نرخ بهره کند.
بذرافشان تاکید کرد: «این اقدام بانک مرکزی با هدف جمع شدن رانت و رسیدن مواد اولیه به دست مصرف‌کننده نهایی بود و مشکل تولید‌کننده‌ها را در ارتباط با مواد اولیه حل کرده است.»
بذرافشان درباره نوسان قیمت سکه های گرمی در طول سال گذشته گفت:نوسان خاصی نسبت به ابتدای سال نداشت و در آخرین روز 7 میلیون تومان نسبت به ابتدای سال ثابت ماند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها